şükela:  tümü | bugün
  • gsc'nin duyurduğuna göre 2015'de çıkacak bir zamanların en iyi strateji oyununun yeni versiyonu. şahsen en çok sevdiğim şey klasik cossacks konseptiyle gelecek olması, daha üst düzey grafikler ama aynı tad. kesinlikle birçok insan için çocukluk hatıralarının yeniden canlanması.

ayrıntılı bilgi için:
    cossacks3.com
    polygon.com/cossacks-3-announcement...

edit: oyun içi videolar
    video 1, video 2
  • dört gözle beklenen.

edit: çıkş tarihi 20 eylül 2016
  • efsane olacak olan oyundur.
  • türklerin arap gibi gösterildiği oyun. resmi facebook sayfasındaki admin oyundan bir kare paylaşmış. biri altına yorum yapmış, bu türk camisi değil türk camisi böyle olmaz, demiş ve sultanahmet camisinin resmini paylaşmış. admin de cevap vermiş, o eskiden kiliseydi, diye. sultanahmet'i ayasofya sanmış mal admin. bir de millete laf çakmaya çalışıyor.
  • yemek ve altin konusunda dahi strateji yapmaniz gereken oyunun 3. versiyonudur. eski surumlerinde populasyon siniri yoktu ki yeni surumun ekran goruntulerine gore yine yok, guzel haber. yemek bittiginde populasyonunuz olur, altin bittiginde ise isyan ederler,dikkatli oynayin*
  • steam ' e düşmüş oyun. early bird 31 tl - digital deluxe 49 tl.
    oyunun boyutu : 827mb *

edit1: multiplayer şu an açık değil.
    edit2: multiplayer güncelleme ile geldi.
  • cossacks 1'in hd ve yeni oyun motoruyla remake olmuş hali zaten. yapımcıları bunu daha önce de belirtmişlerdi.

öncelikle uyarı : starcraft 2'den üstün bir strateji oyunu yok piyasada. neredeyse 6 yıldır da gelmedi... 1. belli yani. bu cossacks gibi oyunlar çerezlik. indirirsin (bak alırsın demiyorum, para harcanmaz buna) 1-2 hafta oynarsın, eğer eğlendiriyorsa aylarca bilgisayarda kalır, arada film indirirken, oruç tutarken oynanır. 1 sene sonra da humblebundle'a 1 dolara düşer. arşivlik olduğunu düşünüyorsan alırsın.

oyunla ilgili sevdiklerim:

1) sonunu bilmiyorum ama 500'ün üzerinde üniye spawn edebiliyoruz.

2) liseliler bilmez cossacks serisini. onlara göstermek için iyi olduğunu düşünüyorum.

3) 3-4 dk içinde kocaman bir ordu kurabiliyorsunuz... blacksmith yapmadan barracks yapamıyorsunuz. bu çoğu oyunda tam tersidir ama mantıklı olan cossacks serisindeki... metalin yoksa ordun olsa ne olur olmasa ne olur...

4) müzikleri güzel, oyun küçük.

5) bağımlılık yapar demiyorum ama bağlayıcı..

6) düşman normalde bile ağzınıza sıçabilir. dikkat etmek lazım.

oyunla ilgili sevmediklerim:

1) turkey ırkını seçince suudi arapları oynuyormuşuz gibi hissediyoruz. town hall'a basınca iğrenç ezan sesi gibi bir şey bizi karşılıyor.

2) can sıkıcı olmasa da 1-2 bug var. özellikle denizlerde...

3) marketteki exchange durumları daha iyi olabilirdi. anlaşılmaz şeyler var.

4) müzikler güzel ama ses efektleri çok boktan...
  • rus age of'u
  • dün akşam steam üzerinden satın alıp az da olsa oynama fırsatı yakaladım. kesinlikle olmuş bu. lan 6 ülkeyiz prusyayı müttefik yaptım kendime türküz tabi diğerleri de 2 2 grup halinde avusturya ve viyana ben hariç herkesi yutmuş. ben de kafama göre takılıyorum gelişim tarla binalar kaleler surlar. derken bonbe atıldı bizim sura bi kıyamet bi kaos ruspular viyananın rövanşını almaya gelmiş benim piyade ve atlar da 7. seviye bas olm bas diyene kadar adamlar koca orduyla gelmiş siktiler beni bir güzel böylesi bir ejakülasyon yok ya gözümün önünde ordumu ve şehrimi moğol gibi yuttular vay arkadaş.
  • efsane oyunun remake halidir. ilk cossacks çıktığından beri neredeyse hiçbir şey değişmemiş. grafikler yenilenmiş. fakat oyun çok fena sarıyor. osmanlı'yı hiç iyi yapamamışlar. avrupa'daki ülkelerin askeri birim sayısı osmanlıdan kat ve kat fazla. ayrıca osmanlı niye çağ atlayamıyor bu da ayrı bir eksikliği.