şükela:  tümü | bugün
  • "hukuk, güç ile yakından ilişkilidir. potansiyel olarak uygulanamayacaksa, muhtemel ihlâlleri engellemek ve cezalandırmak için polis, ordu ve hapishane bulunmuyorsa, hukuk yoktur. bu açıdan, güç ve uygulama (enforcement) hukuksallığın özünün bir parçasıdır."

    costas douzinas - şiddet, adalet ve yapıbozum
  • yunanistan özelinden avrupa geleceğine bakış atan, krizde felsefe ve direniş kitabı çevrilmiş ve metis yayınlarından önümüzdeki günlerde çıkıyormuş..bir an evvel edinmek için sabırsızlanıyorum.

    "küresel kriz ve direnme hakkı, neoliberal biyopolitikalar ve doğrudan demokrasi, entelektüellerin sorumluluğu ve çokluğun şiiri hakkında bir kitap bu. costas douzinas yunanistan örneğinden yola çıkarak birbiri ardına patlak veren protesto, ayaklanma ve devrimlerin siyaset manzarasını kökten değiştirdiğini öne sürüyor. bu yeni siyaset direnme dürtüsünün, insan ruhunun o kalıcı özelliğinin son örneği."
  • türkçe'de mayıs ayı içerisinde notabene yayınlarından hukuk, adalet ve insan hakları: eleştirel bir yaklaşım başlıklı bir başka kitabı daha yayımlanacak olan yazar, kuramcı.
  • türkçe'de yakında insan hakları ve imparatorluk başlıklı bir başka kitabı daha yayımlanacak olan yazar, kuramcı, syriza milletvekili