şükela:  tümü | bugün
 • aslinda muhtesem bir sey ama turk erkeklerinin buradan bile yurumeye calismasi nedir arkadas.
 • bütün tasarımı, her şeyi değişmiş site.

  yaklaşık bir yıldır hiç uğramıyordum lakin şimdi lazım oldu, bir de baktım ki profilime yazdığım bütün şirinlikler, fotoğraflar, daha da kötüsü eskiden ağırladığım insanların yazdığı birbirinden şirin referanslar filan hepsi gitmiş. yok olmuş.

  hiç şirin bulmadım. bi daha da gelmem.
 • kızım yeni insanlarla tanışsın ve çok sevdiği evde misafir olsun isteği giderilsin diye artık benim de el atacağım oluşum.

  kızım bugün "anne, aslında yabancılar da gelebilir evimize. birileri gelsin istiyorum." deyince burayı anlattım.
  "oleeeey" diye tepki verdi ve soruyu patlattı. "sorar mısın, ne zaman gelebilirlermiş."
 • hem dişilerin hem erkeklerin dişi misafir aradıkları sitedir.erkekler nerde yatcak amk?
 • sanırsam seks amaçlı kullanmayan bi ben varım.
 • mcö (isim göbek isim ve soyisim kısaltma) adlı mavi gözlü türkün ecnebi karılarına atladığı uygulama. perth'te ve istanbul'da boş geçmiyor.
 • ağızlarından iğrençlik akan erkeklerin yine kadınları aşağılayarak yorum yaptığı zımbırtı.

  bu cahil erkeğimsi tayfa her kadın hakkında atıp tutma, yorum yapma, arzulama ya da beğenme hakkını kendinde saklı tutar da normal bir kadının erkek ile ilgili böyle duygular beslemesine tahammül edemez.

  kendi toplumundaki kadından bu kadar nefret eden erkek sürüsüne, ancak bizim gibi bir ortadoğu çukurunda rastlanır zaten. cahil sürüsü.

  tek yönü ile bakanlar için edit: entelektüel tavrı müthiş derecede çekici bulanların da fiziksel görünüş ile ilgili pozitif yorum yapma hakları saklıdır. sapyoseksüel olup negatif fiziksel yorum yapmak gerzekçe olur daha çok. bunu dahi ölçemeyenler var. belki adam çirkin ama kadın sapyoseksüel dürtülerle onu çekici buluyor. bunu adamı görmeden bilme şansımız var mı? kadının tarif biçimi dışında elimizde bir veri var mı?
 • sürekli beşiktaş'ta, ankara'da falan yaşayan adamlardan mesaj aldığım sitedir. neyi yanlış yaptım acaba?
 • liseyi yeni bitirdiğim zamanlarda yakın bir arkadaşımın az bütçeli seyahat planıyla öğrendiğim , yıllar yılı hesabım olmasına rağmen dişi olmamdan mütevellit kullanmaya cesaret edemediğim , kullanmaya başlayınca da bunca yıldır neden bu kadar cesaretsiz olduğuma kızdığım müthiş site! karşıma çıkan tüm hostlarımın inanılmaz eğlenceli ve yardımsever olmalarının da faydası oldu tabi bu düşüncemin gelişmesinde.

  sadece ücretsiz konaklama olarak düşünülmesi de ayrı bi saçmalık! kendi başına ne kadar gezersen gez, ararsan ara bulamayacağın tarzda güzel yerler görmeni de sağlayacak insanlarla da tanışırsın.gittiğin ülkenin yemekleri , gelenekleri hakkında az da olsa bilgi sahibi olursun.. hayatının hiç bir kısmında bir daha göremeyeceğin insanlarla bir şeyler paylaşıp , karşılıksız iyilik yapmanın keyfine varırsın, karşılıksız iyilik yapan insanları gördükçe hala iyi insanların olduğunu görüp mutlu olursun..
  şu an için imkanlarım el vermediği için misafir kabul edemiyorum ama olur da bir gün (şu an için çok uzak bir ihtimal ) kendime ait bir evim olursa kesinlikle misafir almaya da başlayacağım..

  couchsurfing candır. kullanın , kullandırın..
 • bu oluşum hakkında uzun uzadıya bir sürü şey yazabilirim ama okunabilirlik adına kısa ve öz tutacağım.

  ankara'daki evimde 50'den fazla insan ağırladım. birçoğuna evin tek anahtarını verdim. veriyorum anahtarı. akşam işten çıkmadan önce arıyorum, evde buluşuyoruz. çok şükür bir yedek yaptırdım da şimdi onu veriyorum. daha da fazlası, birkaç kez ben evde değilken ağırladım. üstelik ben evde değilken misafirlerim değişti ve yüzünü hiç görmediğim misafirlerim oldu. anahtarı kapının önüne bırakıp gidiyorum. girip kalıyorlar. çıkınca da yerine bırakıyorlar. evde naçizane tv'si, laptopu, telefonu vs. duruyor tabi. her misafirime de aynı şeyi söylüyorum. "ev senin, istediğin gibi kullan".

  bana sürekli aynı şeyi soruyorlar: "nasıl güveniyorsun ?" referans sisteminden falan bahsetmeyeceğim. ben şunu diyorum. atıyorum brezilya'dan, fransa'dan, rusya'dan kalkıp gelen bir insanın neden hırsızlık gibi bir amacı olsun ? hatta o adamın isteyeceği en son şey yabancı bir ülkede başının derde girmesi. daha da önemlisi ben ön kabul olarak "özünde herkes kötüdür" yerine "özünde herkes iyidir"i benimsiyorum. en azından böyle kabul etmek beni daha mutlu bir insan yapıyor.

  bir cümle, temizlik mevzu ile ilgili. sırf buna takıntılı olduğu için bu tecrübeden mahrum kalan insanlara sadece acıyor ve üzülüyorum. başka sözüm yok.

  şu an ben işteyim. evimde ise misafirlerim var. eve gittiğimde her şeyin çalınmış, evin dağılmış olduğunu görsem hiç tereddüt etmeden ertesi gün tekrar misafir kabul ederim.

  hayat böyle daha güzel.