*

şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce bir kelime bir işlem. bizdeki versiyonundan farkı yarışmanın aslında 5 kelime bir işlem esasına dayanmasıdır. yani topu topu 2 işlem sorusu sorarlar. ayrıca sayı sorularının uzmanı yoktur, denetleme ve tam sonuç bulma işlerini hostes yapar ki kendisi sunucudan da cevval zeki bir hanımdır, öyle mal gibi durmaz, programa katkıda bulunur, ayrıca manken geçmişli filan değildir, açık saçık giyinmez, orta yaşlı, güzel, esprili bir bayandır. joker yoktur. kelime uzmanları her hafta değişir, hikayeler, fıkralar anlatırlar, hoşluk olur. yarışmacıların aynı sonuca ulaşma (bir yaklaşık, tam sonuç vs.) ve aynı harf sayısında kelime bulma durumunda her ikisine de puan verilir. en son soru countdown sorusudur, 8 harfli bir kelimenin harflerini karıştırırlar, yarışmacılar asıl kelimeyi bulmaya çalışır, önce bilen 10 puanı kazanır. bu kıytırık yarışmayı neden bu kadar detaylı anlattım bilemiyorum, hostese olan şahsi ilgimden olabilir.
 • anadolu liselerinde okutulan 500 milyonluk ingilizce kitaplari serisinin ilki .
 • ilk oynadigim adventure oyunu. oyunda bir cia ajani olarak konya'daki bir akil hastanesinden kacip sizi oraya atan baska ajanlari yakalamaya calisiyordunuz. son derece basariliydi, fakat konya'nin deniz kiyisinda gosterilmesi oyun acisindan talihsizlikti.
 • bağdat caddesinde bulunan,caddenin kallabalıklığından uzak pek az insanın bildiği kiçük cafe- bar .yalnız fiatlar biraz pahalı.müzikler güzel.menü ilginç...
 • cama ciktiktan sonra gerisini getirmenin oldukca zor oldugu icon adventure oyun.. adventure oyunlarinda dijitize grafiklerin kullanildigi ilk oyun unvanini elinde bulundurur.. (action oyunlarinda bu pit fighter'a, ondan once de oldukca rotu$lanmi$ olmasina ragmen prince of persia'ya aitti).. bu oyunun ayrica sesleri de dijitizeydi sanirim pc speaker'dan kasardi da kasardi..
 • pulp'ın, different class'la iyice geniş kitlelere yayılmasından sonra bunu fırsat bilerek çıkardığı, 83-92 arasındaki kalburüstü kayıtlarını içeren double toplama albümü...
 • bi dönem trt televizyonunda uzun süre yayınlanmış, hollanda yapımı liste programı. şöyle de bi adresi vardı mektup yazmak isteyenler için:
  countdown
  p.o. box 66
  zip code: 1000 ab
  amsterdam/ the netherlands
  seyredenlerin çoğu türkiyeden olduğu için olsa gerek habire türk birilerinin mektupları okunurdu. veya arap ülkelerinden türbanlı kızların fotoğrafları çıkardı zarflardan. sevimli de bi sunucusu vardı, kesin bi takım kızlar hayrandı kendisine. fena diyil bi yapımdı.
 • bir john coltrane bestesi. giant steps albümünün efsane parçalarından bir tanesi.john coltrane bu parçayı kendisini teknik yönden eleştiren bazı jazz eleştirmenlerine cevap niteliğinde bestelemiş ve 350 metronom ile bu kadar inanılmaz bir şekilde nasıl çalındığı konusunda kafalarda soru işareti bırakmıştır.
 • bağdat caddesi üzerindeki mango ve yapı kredi'nin arasındaki sokaktan içeri girdiğinizde karşınıza çıkan süper döşenmiş mekan. çok küçük bir mekan olmasına rağmen sahiplerinin tanıdıkları dışında kimse gitmediğinden her zaman oturacak yer bulmak mümkün. tasarımının aynı kişiden çıkması bakımından nişantaşı touchdown'ın kardeşi diye de geçer.