aynı isimde "coupling (abd dizisi)" başlığı da var
 • bir kac ingiliz elemanin arkadas cevresi icersinde ciftlesmelerini konu alan super matrak, izleyenlere ingilizce argo dersi veren sitcom.
 • bbc gibi boktan ingiliz dizi ve filmleri yayınlayan muhafazakar bir kanaldan nasıl çıktığını anlayamadığım, güzel ötesi dizi. konsept olarak friends ile sex and the city hibridi diyebiliriz.

  2006 edit: gerçekten zamanının ötesinde bir entry. 2002 yılında girdiğim bu entry 2004 yılında bu konseptle tanışan bünyelere ağır gelmiş olacak ki kötülemekten çekinmemişler.

  ne kadar işin içinde jeff faktörü de olsa halen friends ve sex and the city sentezi olduğuna inandığım yaratıcılık ve kıvrak zeka dolu dizi.

  (bkz: steven moffat)
 • ilk sezonunun dvdsi çıkan muhteşem dizi.

  http://www.amazon.com/…s/tg/detail/-/b0000797e5/ref
 • (bkz: kuple)
 • patrick: i don’t have an agenda. that’s a bit offensive, actually. i’m perfectly capable of being friends with a woman without any kind of agenda.
  steve: for how long?
  patrick: as long as it takes.

  patrick: if i don’t like a woman, if there’s no chemistry, if i’m not attracted to her, then i don’t lead her on, i just get out of there... every time, before she even wakes up.

  mark: yeah, but i mean, does size really make a difference? you know what woman always say?
  patrick: ouch?

  bunlar ve benzeri yerden yere yuvarlatıcı* dialogların her dakika geçtiği, yaratıcı kurguya sahip bölümleriyle insanı şaşırtan, alışkanlıklar ve sevgi saygı bir yana gerçekten objektif olarak kıyaslanırlarsa friends'ten esinlenilmiş bile olsa boynuz kulağı geçermiş hakikaten dedirten dizi...
 • (bkz: dc coupling)
 • bbc'de yayinlanan birinin uzaydan gelmis olmasi muhtemel 3 adam ile hormon salgilari normalden ohaya dogru artan 3 kadinin cevresinde, iliskiler temelli temalar uzerine eglenceli bir dizi. hoslandigi kadini acindirip, elde etmek icin bir ayaginin protez oldugunu soyleyen, sonrasinda da "hayallerimin kadini ile karsilastim simdi de pantolonumu cikaramiyorum" diyen jeff karakteri ile gonlumde yer eden dizi ayrica..
 • onumuzdeki sene nbc'de amerikan versyonu yayinlanmaya baslayacak olan dizi.
 • su adresten klipleri indirilebilen asmis komedi
  http://www.bbc.co.uk/comedy/coupling
 • susan karakteri dizide biraz agir kaciyor...sanki diger elemanlar konusurken bu sırasinin gelmesini bekliyor, bu durum biraz rahatsiz edici ama diger karakterler bu acigi hayli guzel kapatmakta.
  ayrica (bkz: jack davenport)
hesabın var mı? giriş yap