şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fransız alplerinde dünyanın en uzun pistlerine sahip üç vadiden oluşan kızakla eelencenin dibine vurulası yer
 • lokantasinin menusunde turkce de yazan kayak merkezi...yurdum kadinini makyajli kayarken,erkegini cep telefonu ile kayarken teshis edebilirsiniz..
 • couchevel 1850 de bulunan "patinoire" gündüzleri kayak dışında eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir mekan olmakla kalmayıp,gece kaçamaklarında saklanılacak en uygun yerdir..*
 • neden oldugunu anlayamadigim bir sekilde en azindan benim gordugum kadariyla (istanbul'un anadolu yakasi civarinda) bir suru billboard'da tanitimi yapilmis olan bir kayak merkezi. acaba turkiye'de kac kisi daha once herhangi bir kayak merkezi'nde kaydı ki kalkıp fransalara gidecek. cok mantiksiz gelen bir reklami yapilan kayak merkezi.
 • courchevel - meribel - val thorens adli 3 vadinin birlesmesi sonucu ortaya cikan "les trois vallees" kayak merkezlerinden en populer olani. sebebi ise eglence kaynaklarinin diger vadilere gore daha fazla olmasidir (daha cok clubbing, dining, partying hesabi). 3 farkli yukseklikte yerlesim vardir fakat en populer ve dolu olan kisim 1850 metrededir.
 • isvicre de guzel bir kayak merkezi. kalinabilecek en iyi oteller carlina ve byblos tur. en iyi restoranlari challet de pierre ve sehir merkezindeki pizzaci ve creperie dir. challet de pierre en populer mekanidir genelde guneslenen turklerin akinina ugrar. tatli bufesi de inanilmazdir. bu sene snowboard umu yemesine ragmen keske biletim olsadir da yarin gitsemdir
 • dünyanin en zorlu inislerinden birine ev sahipligi yapan yer.pist 525m(1720ft) olup yokus yukari 18.5 derece egimlidir.pas geçme sansi pek yoktur.pist yaklasmasi da yüksek daglar arasindan pek bir zorludur.

  http://www.airliners.net/open.file/808682/l/

  http://www.airliners.net/open.file/143885/l/
 • kayakçıların kabesi. 1 ay kalınsa sıkılınmaz. her gün yeni bir yer keşfedilecek kadar büyük bir coğrafyaya kurulmuştur. tüm "les trois vallees" yi düşünürsek ilk defa gidecek kayak hastalarına creux, roc merlet, dou du midi, rochers, combe vallon, lac de la chambre pistlerini görmeleri önerilir.

  kalabalık grup gidilecekse şale veya apartman dairesi kiralanması önerilir. cenevre veya lyon üzerinden gidilebilir, zaman olarak çok farketmez. lyon üzerinden gidilmesi tercih sebebidir çünkü ayrıca isviçre vizesi alınması gerekmez. yollarda kaybolmamak veya haftasonu aşırı trafiği sebebiyle dönüş uçağını kaçırmamak için sürücülü bir minibüs tutulması önerilir ki sizi götürsün sonra tatilin sonunda gelsin alsın. yeterli sayıda iseniz aktarma ve ev gibi masraflar paylaşılacağından düşünüldüğü gibi çok tuzlu bir tatil olmayacaktır.

  ayrıca zirvelerden birisinde yer alan la soucoup ismindeki muhteşem yemekleri olan restoranda şömine keyfi yapılmadan dönülmemelidir.
 • les trois vallees - 3 vadi'nin fransız olanıdır. diğer vadilerden meribel ingiliz, val thorens de hollandalı'dır. neden böyledir? çünkü courchevel fransa'nn kışlık st. tropez'si gibi überzengin fransız, arap ve rus kaynar. meribel'de ise kışlık chaletleri olan ingiliz'ler vardır, otobüsle bristol'den falan gelirler, yalnızca birayla beslenirler, buraya da yazlık gümbet diyebiliriz. val thorens ise ucuzdur, yüksektir, süper pistleri vardır ve kayarak meribel'e de inilir, dolayısıyla avrupa'nın en planlı programlı tatil yapan ve aynı zamanda en pinti milleti olan hollandalılar tarafından aylar öncesinden rezervasyon yapılarak işgal edilir.