• 25 yaşındaki melbourne'lü şarkıcı-gitarcı kadın. pitchfork'tan sonra şimdi nme'de de kendine yer bulmuş.

allah belki yürü ya kulum der!
  • pedestrian at best şarkısıyla dikkatimi çeken şarkıcı. bu kadın 90'larla 60'ları karmış gayet hoş olmuş. en kısa zamanda albümü de şöyle rahat bir zamanda daha detaylı dinleyeceğim. small poppies ve an illustrations of loneliness ilk dinleyişte dikkat çeken diğer parçalar.
  • canned tomateos (whole) parçası yo la tengo'nun güzel bir albümünden fırlamış gibi duran, beni gençliğimi yaşamak isteyeceğim 90'lara ışınlayan bir güce sahip.
  • bu kadının samimiyeti, en az müziği kadar, başımı döndürüyor.
    kargo şortu, bol t-shirtü, dağınık saçlarıyla bazen oturup düşünüyor bazen de sadece oturuyor.*
    8 temmuz'da görecek olma heyecanı şimdiden sardı.
    sanırım, orada olmak yapabileceğim en iyi şeylerden.

(bkz: nos alive 2016)
    (bkz: nostos)
  • pedestrian at best dan aldığım the breeders tadının ardından rastladığım cannonball coverıyla daha da bi dikkatimi çeken kız.
  • az önce bir şeyler yazmak için defterlerimden birini aldım. temiz sayfa çıkana kadar çevirdim, karalanmış son sayfada birkaç isim arasında courtney barnett yazıyordu. geçen sene bu zamanlar not almışım fakat bir sene sonra "ben nasıl bu kadar geç keşfettim bu kadını?" demişim.

lanet kafa. belki de sometimes i sit and think, and sometimes i just sit albümünü bekliyormuşum. yoksa bu denli sevmezdim.

bi de fazla üzülmeden diğer isimlere bakmak lazım galiba.
  • leonard cohen'ın en güzel şiirlerinden biri olan "so long, marianne" için mümkün olan en güzel yorumlardan ve performanslardan birini sergilemiş olan şarkıcı.

tanışma vesilemiz oldu, güzel de oldu.
  • garanti caz yeşili festivali münasebetiyle, 18 mayısta babylon da konser verecek avustralyalı.
    gerek 90’lar ve grungevari tarzı; gerek söz ve doğallığı ile beğenerek dinliyorum şahsen. iyi bir konser bizi bekliyor gibi.
  • hem çok iyi bi söz yazarı hem gösterişsiz ve güzel bi sesi var. tüm bunların yanında bayağı tatlı ve doğal bir kadın, daha ne olsun. corona günlerinden sonra tekrar istanbul’a gelecek olursa ne yapıp edip izlerim, takipteyim.
hesabın var mı? giriş yap