şükela:  tümü | bugün
 • 2005'in ağustosunda bitmesi öngörülen 32000 kişilik jaguar arena'da maçlarını oynayacak olan ingiliz div1 takımı...
  yeni stadın detayları için; http://www.arenacoventry.com/
 • renkleri acik mavi ve beyaz olan ingiliz futbol takimi.
 • ilginç ambleminde bir filin ve iki tane kuşun bulunduğu futbol takımı.

  edit: quaalude'nin uyarısıyla amblemin yenilendiğini öğrendiğim takım.. tavşana benzeyen kuşlar kaldırılmış, yalnızca hortumunu kaldırmış bir fil kalmış amblemde..

  http://www.martinwildig.com/…ures/new_ccfc_logo.gif *
 • ingiltere'nin spartak moskovası. nasıl mı? hatırlarsınız rus takımı 31 ekim 2006 spartak moskova inter maçına metroyla yetişerek tarihe geçmişti. işte coventryliler de bunu kıskanmış olacak qpr maçına metroyla gitti. sebep, evet yine aynı: trafik. neyse diyelim ve hâlimize şükredelim. istanbul'daki bir maça gitmek için metroya binecek futbol takımı, malumunuz, üç büyüklerimizden bir galatasaray'a tek vesait ile ulaşabilir eskilerin ifadesiyle. inönü için yeni açılan taksim kabataş funikiler hattının altını çizer, kadıköy için malzemecilerin tedbir maksadıyla mayo bulundurmalarını tavsiye ederim. biz de mamafih emniyet devreye girer diyeceklere ise, sözüm yok. ama ya girmezse, işte bütün mesele bu.
 • taraftarlardan gelen tepkiler sonucunda amblem değişikliği projesini hayata geçirememiş takım.
 • lets all sing together
  play up, sky blues
  while we sing together
  we will never lose
  tottenham or chelsea
  united or anyone
  they shan't defeat us
  we'll fight 'til the game is won!
  city! city! city!

  diye bağıran taraftarlara sahip kulüpmüş.
 • championship'e veda eden kulüp. blackburn rovers'ın şampiyon olduğu, manchester city'nin kümede kalmaya oynadığı, sheffield wednesday'in, nottingham forest'ın, wimbledon'ın, southampton'ın ligin vazgeçilmezlerinden olduğu, sahalarda çamur deryalarının oluştuğu yıllarda premier ligin rengiydi bu takım. 11 sene boyunca uğraştılar geri dönmek için; ama olmadı. neredeyse yarım asır en üst liglerde mücadele eden bir takım ve taraftarları için oldukça ağır bir durum. şimdi sessizce çekildiler köşelerine.

  http://img32.imageshack.us/…98/0102691076152500.png
 • maddi zorluklar yüzünden kaybettikleri 32 bin kişilik ricoh arena'dan çıktıktan sonra, önümüzdeki üç sezon için komşu şehir takımı northampton town'ın 7 bin kişilik sahasında oynayacaklar. ingiltere'de stadyum paylaşımı pek görülen bir durum değil. böyle bir durumda coventry için play-off bile büyük bir başarı nitekim oynayacakları saha kendilerine 110 kilometre uzaklıkta. bize her yer deplasman mottosunu benimseyecekler sanırım şu stad işini çözemezlerse.

  bu arada ricoh arena'nın sahibi şirket ise kendileriyle hala kira kontratı olduğu halde coventry'nin maçlarını northampton'da oynaması durumunda kendilerine dava açacaklarını belirtmiş. kira sözleşmesini özetlersek de yıllık 1.3 milyon pound, ve sanırım 15 yılı daha var. bu yıllık 1.3 milyon pound rakamı premier lig dışındaki tüm ingiltere liglerinin en yüksek kira bedeli. coventry city belki championship'ten 2 yıl evvel hiç planlalarda olmadığı gibi düşmese bu rakamı kaldırabilirdi ancak league one'da bu yükü kaldıramayacakları aşikar. kaldı ki zaten championship'te 16 bin olan seyirci ortalamaları geçen sene 10 bin'e düşmüştü. bu stadyum değişikliği ve iç saha maçlarını 110 kilometre ötede oynayacak olmak bakalım bu ortalamayı ve takımın ligdeki konumunu nasıl etkileyecek.

  taraftarına iyi yolculuklar diyor sabırlar diliyoruz.
 • cm3* 'ün torpilli takımıdır. oyunda asla premier league 'den düşmez, çoğu zaman avrupa kupalarına katılır, bütçesi hep iyidir vs. vs. ama gel gör ki hayat cm3 değildir. nerden nereye be koca oğlan...
hesabın var mı? giriş yap