şükela:  tümü | bugün
  • ing. ön yazı
  • bir iş mektubu da olabilir. mail olarak da gönderilebilir. örneğin geçen hafta 10 staj firmasına attım, hala geri dönüş yok... geri dönüş olmayınca üzer.
  • bilimsel dergilere makale göndermek istenildiğinde, cover letter eşliğinde gönderilmektedir. dergi editörüne hitaben bir girizgahın ardından yayımlamak istediğiniz makalenizin başlığını da belirtip, "umarım derginizde yayımlanması uygundur" minvalinde nazik görüşler eşliğinde birkaç satır daha eklenir. sayısız örneğine web üzerinde kısa bir tarama yapılarak ulaşılabilir.
  • fark yaratır. cv puan ise, cover letter averajdır. kurdur, ön sevişmedir, boynu yalayan nefestir. cherry on topdır. ete nusret dokunuşudur.
    https://www.prospects.ac.uk/…-letters/cover-letters
  • bir türlü yazmaya başlayamadığımdır.

bir çeşit yağ çekip sıyrılma.
  • bi ornek yazdiginda evirip cevirip her seye kullanabildigin mektuptur.
  • yaparken en çok zorlandığım şey ne diye düşünürsem kesinlikle ilk sıralara koyarım kendisini. zaten yazı yazmaktan biraz acizim konuşmaya her zaman tercih ederim ki bi yazının en zor kısmı yazmaya başlamaktır. ya iş için başvuracağım, örneklerini okuyorum çık işin içinden çıkabilirsen. ülkemizde çok yaygın olmasa da bulunduğum yerde her başvuru için istiyorlar. internetten örneklere bakarsanız hep çok tecrübeli, işinde uzman kişilerin yazdıklarına denk gelirsiniz. bir de ne hikmetse bu örnekler hep yönetici, satış-pazarlama pozisyonları için. yeni mezun, tecrübesiz mühendisler için bir örneğine rastlayan varsa beri gelsin, kaç saattir boş word sayfasına bakıyorum, en son saldım cv'yi cover lettersız. dönerse benimdir dönmezse de a.....
  • 500€ maaş veren türk şirketlerininde son zamanlarda istemeye başladığı şey. çok meraklıyız ya sizin siktiri boktan şirketinizde, kuş kadar maaşınızı almaya. bir de cover letter yazacağım sizlere.