7523 entry daha
  • bugün yine son derece enerjik bir şekilde uyanıp günüme devam ettim. evde ders çalışırken bir anda inanılmaz bir üşüme hissi ve yorgunluk çöktü. herhalde cam açık diye düşündüm o anda, camı kapadım. ama öyle böyle bir üşüme ve uyku hali değil. ayakta uyuyacağım neredeyse.ateşimi ölçtüm hemen, 37.1 çıktı. normal ateşim 36.8'dir, ne zaman kontrol etsem öyle çıkar yani... sıklıkla kontrol etmeye başladım, en fazla 37.4 gördüm ama 37'den aşağı inmedi. feci bir baş ağrım var, çok yorgunum ve psikolojik değilse hafif bir ağrı var vücudumda. kimle konuşsam grip olmuşsundur diyor, ciddiye almıyor.
    yarın aynı seyrederse direkt gidip test yaptıracağım. umarım griptir gerçekten. editlerim.

edit: o kadar ilginç yorumlar geldi ki. herkesin vücudu aynı değil, herkes covid-19'u aynı şekilde de atlatmıyor. en ufak bir belirtide bile insanlar kendilerini izole etmeyi başarabilseydi şu an bu halde olmayabilirdik. dalga geçtiğini düşünenlerle temasta olanlara üzüldüm.

son edit: nasıl olduğumu soranlara da çok teşekkürler. uzun bir süre uyuduktan ve dinlendikten sonra ateşim düştü, kendimi çok daha iyi hissediyorum. umarım bu dönemler bir an önce geride kalır. soğuk algınlığından korkar olduk.
  • sağlık çalışanı olarak yarın aşımı oluyorum arkadaşlar.
    bu gün aile sağlığı merkezimize az miktarda aşı bırakıldı.
    yan etkisi az, yoğun bakıma düşürmüyor,deniyor.bakalım göreceğiz etkilerini editlerim.
    bilime güvenim arkadaşlar, bu belanın da yavaş yavaş sonuna geliyoruz.
    bu süreçte özelikle hekim çok arkadaşımı kaybettim.
    kurallara uyan, bizlere yardımcı olan tüm halkımıza tekrar teşekkür ederim.
    sağlıkla, bilimle kalın.
    edit: sabah 10 da aşımı oldum.şimdilik hiç bir yan etki ile karşılaşmadım.aşı yerinde hassasiyet bile yok.
  • ameliyat öncesi türlü testler arasına sıkıştırlan pcr testimin pozitif çıkmasıyla öğrendiğim hastalık.

yapılan türlü kan testlerine göre tüm değerler normal, ekg, akciğer röntgeni ve özellikle bt sonucu, (pnömoni bulgusu yoktur) normalken, hiç bir semptom da göstermiyorken ameliyatımın ertelenmesine sebep olmuştur.
  • 77 yaşındaki annemi mart ayından beri tabiri caizse pamuklara sarıp bu illetten korumaya çalışırken maalesef beyin kanamasından vefat etti. yaşı kaç olursa olsun annesizlik çok kötü be sözlük :(
  • karaciğer üzerinde ciddi etkileri olabilen hastalık.

2 ay önce hastalığı oldukça hafif geçirmeme rağmen geçen hafta yaptırdığım kan testinde karaciğer enzimlerim olması gerekenden 20 kat yüksek çıktı. doktorlar %90 covid-19 kaynaklı olduğunu söylediler.

hastalığı geçirdiyseniz mutlaka bir kan testi verin ve değerlerinize baktırın.
  • (bkz: e484k)
  • bir sorum da şu yönde olacak. mesela temas ettiniz ve kuluçka süresi de bir hafta. bu kuluçka süresi boyunca sıfır belirti gösterip gayet zinde ve enerjik olup da kuluçka süresi bitince birtden belirtileri göstermek şeklinde tecrübe yaşayan var mı? yoksa kuluçka döneminde de olsa ufaktan burun akıntısı halsizlik yaşayan var mı?
  • sağlık bakanlığı aşının kimlere hangi sırayla uygulanacağı hakkında bir tablo hazırlamış. kaynak: covıd-19 aşısı uygulanacak kişiler

görsel: görsel
  • hastaligi 2020 mart ayinin ortalarinda esimle birlikte gecirdik.kapmak icin erken bi tarih biz bile sasiriyoruz ama seyahat etmistik muhtemelen o arada kaptik. neyse semptomlar filan ayri hikaye ama ben sinovac asisindan sonra antikor seviyesinin yuksek oldugunu 13-18 gibi rakamlar yazanlari gordugum icin paylasmak istedim. agustos ayinda antikor testi oldum, antikor seviyem 22ydi. onemli olan seviyesi degil olup olmamasi diye dusunuyorum ama yine de bi referans olmasi acisindan paylasmak istedim kendi sonucumu.
  • bana karnımdan iğne yapmayı öğreten hastalık.
116 entry daha