• korona çomarlarının propagandasıyla nasıl tam anlamıyla bir ortadoğu çukuruna dönüştürüldüğünüzü iyi görün.

https://twitter.com/…sta/status/1423983129056976897

"ımmmı ınlır ışşşılllıııı" ...

değil yavrum

https://www.google.com.tr/…gbakabaq&sclient=gws-wiz

çift dozajlama %43.7. çoğu da yaşlı nüfus. gençler arasında abuk enjeksiyonları sıktırmak öyle popüler bir davranış değil. isveç'te balon zaten hiç şişmemişti ama iyice söndü denebilir..

unutmayınız.. faşizm şaka değildir.

(bkz: #126723768)
  • turkiye'nin neden 3. dunya ulkesi oldugunu ve neden sonsuza dek oyle kalacagini bu basliktaki yalan haber sican, kendini ozel sanan asi karsiti andavallarin entry'lerine bakarak anlayabilirsiniz.
  • asinin olasi uzun donem etkileri uzerine
    nature da (en prestijli akademik dergilerden birisi) cikti taze (august 9)

https://www.nature.com/articles/s41598-021-95565-8
  • üzerine ingilizce bilmeyenlerin çok saçmaladığı başlık haline gelmiştir.

bir üstteki yazar bir link paylaşmış ve diyor ki aşının uzun vadede olası 50 yan etkisi, nature paylaşmış tazeymis.

lan verdiğiniz linki okuyup kavrayabiliyor musunuz acaba?

covid sonrası oluşan komplikasyonlardan bahsetmiş. yani insanlarin covid sonrası "long covid" dediği rahatsızlıktan bahsetmiş.

bilgi kirliliği çok maalesef. tamam biz de sorguluyoruz aşıdan uzak duruyoruz, ama aşıya karşı mesafeli duranlarin belirli bir kısmı bu kadar gerizekali olunca insanlar hepsinin böyle olduğunu düşünüyor.

sil o entriyi git ingilizce öğren.
  • hem varlığı hem de aşı konusunda ülkeyi ikiye bölen günümüz virüsü. 1.5 yıl ''ben inanmıyorum yeaa''* diyenlerle uğraştık şimdi de ''aşılarda çip var! bunlar ameriganın oyunu! 10 yıl sonra k.çımızdan üçüncü kolumuz çıkacak!'' diyenlerle uğraşıyoruz.

covid öncesinde özellikle sonbahar-kış mevsimlerinde hastanelerin kbb ve dahiliye bölümlerinde kalabalıktan adım atamazdık. acilde yer bulamazdık. neden? çünkü hobi niyetine hastanelere koşan bir milletiz. ay boğazım ağrıdı ay başım ağrıdı ay halsizlik var diye her hafta soluğu hastanede alıp avuç avuç ilaç yutan sizler değil miydiniz? sıkıldıkça acile gidip serum taktıran başka ülkenin insanı mıydı?

tüm bunları unutup, yılın tespitini yapmış gibi ağzını doldura doldura salyalarını saça saça ''her yıl aşı olmak zorunda kalacağız! görürsünüz! diyorlar bir de. yahu zaten kış boyu doktordan çıkmıyordunuz neyin tatavası bu? her konuda mı ikiyüzlü olursunuz ya..
  • --- spoiler ---

aralık 2019 dan beri dünyada insanoğlu ile virüs arasında bir savaş var.
    zaman geçtikçe virüs mutasyona uğrayıp yaşamaya çalışıyor.
    bir kısım insan "savaşa karşıyız" diye silah bırakıyor.
    aşı olmama hakkını böyle görüyorum.

aşı olmayan kişiler lütfen bunun bir hak değil özel tercihleri olduğunu kabul etsinler. tabi ki toplum olarak bunları dışlamamız gerekir. işbirliği sonucunu doğuruyor düşmanla!

yarın hasta olup mısc, kalp hastalığı gibi nedenlerle hastaneye düşen çocuklara, servisimde yatan ve pcr pozitif olduğu için aylardır kemoterapisini almayan minik hastama hesabı veremeyeceksiniz.

"benim vücudum benim kararım " çok estetik bir söylem. sanırsın ki kahramansın. aslında savaştan kaçan bir korkaksın!

prof.dr. hilmi apak
    --- spoiler ---
  • ilgili entry(bkz: #126780512) için ingilizce öğrenmeye gerek yok. sağ tuşla menü açıyorsunuz ve "türkçe diline çevir" komutuna tıklıyorsunuz. makalenin türkçesi karşınıza çıkıyor. sayın aşı karşıtları, bu entry'den sonra size niye güvenelim.
  • insan turnusolu virüstür.

bir elemanımız var efendim koca yaşlı başlı adam. tam olarak 6 ay kadar covid'e inanmıyorum, yalan dolan dedi, maske takmak dahil her şeyi reddetti. sporun onu zinde tuttuğunu ve hiç bir şey olmayacağını söyledi. he dedik geçtik. sonra maskenin zorunlu olmasıyla maskeyi takıp bize zorla plastik solutuyorlar diye gezindi ortalıkta bir 6 ay kadar daha. sonrasında aşının gelmeye başlamasıyla asla aşı olunmamalı, zararlı vs ile de bir 6 ay yedi beynimizi. peki sonra? aşı yaş sırası ona daha gelmeden sırf meslek sebebiyle aşı çıktığı için koşarak o gün gitti aşı oldu. ve aşı olduğu gün aşı kötülemeye devam etti. yok öyle kötü yaptı sporcu adamı böyle kötü yaptı. 2. dozu da koşarak oldu. şimdi covid'e inandığını söylüyor. aşıya henüz inanmıyor ama. 1 seneye ona da inanır bu gidişle. işte böyle insanları hayatınızdan silebilirsiniz. turnusol.
hesabın var mı? giriş yap