• demokrasi karşıtı ne çok insan varmış. hayır bunlar bir de monarşi ve şeriata hayır der. despot kafalarla aynı ülkede yaşıyor olduğumuzu gösteren, faşizmin bir başka çeşidini tanımlayan basliktir.
  • yarın öbür gün gözünün üstünde kaşın var diyerek yaptırım uygularlarsa görürüm ben o zaman sizi.

t: boş küme
  • aşı olunca kendisini bilimsel düşüncenin yanında olduğunu zanneden milyonlarca geri zekalı ile karşı karşıyayız. durum oldukça sıkıntılı.
  • aşı olmayanlar yüzünden yasak geldiğini sananları gördüğümüz başlık. medya ne güzel oynatıyor bunları elinde, bunlar da suçu başkasında arıyor.
  • bu goronayaklarda bir gram akıl yok lan.lan oğlum aşı seni koruyorsa ol sen 30 doz ol 60 doz aşı manyağı ol. sanane benim aşı olup olmamamdan. ne güzel korunmuşssun bak biz gidiciyiz bu ölümcül salgın tiyatrosunda sevin işte.bi kere onlar aşı değil aşı adayı sıvı kuş beyinli goronayak kardeş anladın mı. üreticisi diyor ki ben uzun vadeli yan etkilerini bilmiyorum o yüzden sorumluluk almam, kaldı ki sözde aşı kaynaklı bir o kadar ölüm de var ki en son örneği geçen aşıdan geberen topçudur. ve % 95 koruculuk da tamamen bir yalandır, 170 vaka üzerinden %95 göreceli (nispi) risk azaltma etkisi hesabı yapıldı.kime ne anlatacaksın adamlar aşı dolduklarında hayat normale dönecek sanıyor. en başta gripal enfeskisyonların aşısı yazın yapılmaz ki myokardit görülen insan sayısı mesela israil'de 16-30 yaş grubunda aşılamlardan sonra 200. bu sözde goronadan 30 yaş altı ölüm 20. açın bakın abd ve ab aşıdan zarar görenlerin sayısını bunlar tabi bildirililenler.
    sizin derdiniz sağlık falan değil zibidi kardeş, siz yaptıdığınız aşıya güvenmiyorsunuz, kşüphelriniz var ne kadar çok kişi olursa kendinizi güvende hisssedeceksiniz. ekim gibi grip sezonu geldiğinde hem daha şiddetli grip olacaksınız hem de diyecekler ki bu aşılar yeterince koruyucu değil bir doz daha yapalım diyecekler. hassiktir diyorsunuz değil mi? 1 senedir bu gorona sürecinde yazdıklarıma bakın hangisi olmamış dediklerimin.neyse goronayak bilim31cilerine laf anlatılmaz.bu kadar ölümcül salgın olsa tehditlerle aşı mı dayatması mı olur ulan sen kendin koşarsın tedavi, aşı diye ama siz de biliyorsunuz ortada tiyatro döndüğünü sadece kendinize ortak arıyorsunuz. yarın ağlamayın ama.

şu linki de bırakalım, sözde aşıların kalp iltihabı yaptığına dair.

(bkz: https://thehill.com/…-link-to-heart-inflammation-is)

onca abartılı ve şişirme rakamlara rağmen 1.5 senede goronadan öldüğü iddia edilenlerin sayısı 3.8 milyon. dünya nüfusuna (7,6 milyar) oranlarsak % 0,05 ediyor. sokakta trafik kazasından ölme ihtimali bundan yüksektir.
  • faşizmin ayak sesleridir.

hep mi böyle beyinsizdiniz yoksa aşının yan etkisi falan mı?
  • hirsizlara, tecavuzculere, katillere bile verilmeyen cezalari verebilirsiniz. aptal dunyada sadece asi olanlar yasayabilsin. sen de o kucucuk beyninle bu satirlari girip, basligi açtığın icin mutlu ol.
  • ruhsatsız bir aşıyı olmak istemeyene hangi kanuna hangi evrensel hukuk kurallarına göre yaptırım yapacaklar. ruhsatsız ilaç kullanırım, aileme de kullandırırım derseniz bilemem…

iyi alıştınız bu yaptırım işine!
  • bunları gördükten sonra kararım kesinleşiyor. aşı olmayacağım. madem senin aşın var o zaten korumuyor muydu seni? niye kuduruyorsunuz? markete falan sokmayacaklarmış bizi hahah aşı olmayan ve bu saçmalığa inanmayan insanlar olarak toplanır birlikte takılırız. sizin gibi her şeye inanan ayak takımı insanlar da elenmiş olur. o bize yasakladığınız avmlerde burger yiyip götünüzü şişirmeye devam edersiniz. üstüne bir de bize yasakladığınız sinemada tranformers çakarsınız offf eve de bize yasakladığınız otobüsle dönüş. nasıl kıskandım.

edit: "eme eşi olmezseniz mutesyen oler" hani muhteşem aşınız tüm mutasyonların anasını sikiyordu. olm desenize artık her mutasyonda aşıyı basacaklar size. eroinman gibi aşı müptelası olacaksınız. adamlar on numara para kazanma yöntemi buldular. tosuncuk bu aşının arkasında olabilir araştırılsın bence hahahaha
  • bilim insanlarına inanmaktan başka çareniz yok. sizi anlıyorum zira iman dahi bilgiden bütünüyle kopuk değildir. inanç ve bilgi arasında sıkı bir bağlantı vardır. çoğu zaman inanç bilgiden önce oluşur. fakat bu pandemi sürecinde olup bitenler konusundaki tutarsızlıkların bilimle ilgisi yok. açık havada efor sarfederken günü bütün taktığınız penye veya cerrahi maskelerin dahi kullanımının bilimin gerektirdikleri ile ilgisi yok. mesele çip değil kardeşim. zaten aşıda çip olduğunu sandığımız da yok. ha günün birinde insanların para ödeyerek çiplenmeye de uzanan bir dijitalleşmenin sinyallerini çoktandır veriyor. koşa koşa aşılanmaya gidenlere mrna teknolojisi nedir nasıl çalışır diye sorduğumda şimdiye kadar bunu araştırmış olanına rastlamadım ne olduğunu merak edip bakmamış bile. biz yeterli veri olmadan olağanüstü bir durumda tarihte örneği olmayan bir şekilde piyasaya sürülen aşıların olası yan etkileri konusunda şüpheciyiz. başka bir başlıkta domuz gribi aşılamasının yarattığı vaktiyle öngörülemeyen otoimmün tepkiyle ilgili durumdan bahsettim. hollanda'da finlandiya'da isveç'te bazı çocuklar bu aşı yüzünden narkolepsi ile yaşıyor.bunun için ailelere tazminat ödenmiş bilimsel olarak kanıtlanmış bir korelasyon var. siz nasıl 1 senede piyasaya sürülmüş olağan süreç göz önünde bulundurulduğunda denek pozisyonunda olduğunuz bir aşıyı sorgulamadan olmak gerektiğini düşünebiliyorsunuz? geçen gün markette 9 10 yaşlarında bir çocukla babasının konuşmasına şahit oldum. çocuk biz de aşı olacak mıyız diye sorduğunda babası tabii size de sıra gelecek dedi. olmak zorunda mıyız deyince de hasta olmaktan iyidir cevabını verdi. bu kadar istatistik okuma özürlüsü müsünüz anlayamıyorum. bırakın çocuğu 40 yaş altı kronik bir rahatsızlığı olmayan insanlar için dahi ölüm oranı ortada olan bu virüs için nasıl çocuğunuza yeterli süre denenmemiş bu aşıyı zerk etme ihtimalini düşünebiliyorsunuz? bu olağanüstü durum aşılarını nasıl kızamık aşısıyla falan bir tutarsınız? ben niye kapalı mekanlar çalışmazken saat 9'dan sonra açık havaya çıkamıyorum diye sormayıp bunun bile bilimsel temeli olmayan bir insan hakkı ihlali olduğunu kafanız basmadığı gibi bu süreçte yapılacak bir zorunlu aşlamanın nasıl korkunç sonuçlar doğurabileceğinin de farkında değilsiniz.

edit: örneğin ben bir aşı karşıtı değilim. bu aşılar konusunda şüpheleri olanlar için aşı karşıtı tabirini kullanmayı bırakın. çocukluğumdaki olağan aşılanmam dışında aşı olmadım ama çocuğum olmasa da evlat gibi sevdiğim bir köpeğim var. çok da zor bir hastalık geçirdi yavruluğunda aşılama öncesi. toparlanmasını bekleyip aşılama takvimindeki tüm aşıları yaptırdım. gençliği süresince de bağışıklığı oturana kadar coronavirüs de dahil 4 aşıyı yaptıracağım ama gerizekalı olmadığım için yaş aldığında yorabileceği için karma ve kuduz dışında bir aşıyı yaptırmayı düşünmüyorum. bazı veteriner hekimler turturuyor bir de kenelerden bulaşan lyme için aşı yapmamız lazım diye. ekstra bir aşı olan bu aşıyı araştırdım ve gençler için dahi çok yorucu ağır bir aşı olduğuna kanaat getirdim etkiliği konusunda da tatmin olmadım ve bu aşıyı köpeğime yaptırmayı düşünmüyorum onun yerine dış parazit ilacının periyotlarına çok dikkat ediyor en etkili ve güvenilir kaliteli bir parazit ilacını aksatmadan köpeğimi koruyorum. çünkü araştırıyorum pek çok hekim görüşüne yazılan makalelere bakıyorum ve anlamaya çalışıyorum. köpeğimin sağlığı için dahi -hani bir de köpektaparım ben herhalde bazılarına göre- saatlerce oturup araştırma yapıyorum ama siz sağlığınızı hiçe sayıyorsunuz maalesef...
    edit: lütfen okuyunuz. hafızanızı tazeleyiniz. who'dan domuz gribi itirafı
hesabın var mı? giriş yap