şükela:  tümü | bugün
345 entry daha
  • kuzey yarım kürede alınan önlemler ve sıcaklıkların etkisiyle gerilemeye başlayacak olan covid 19 vakaları, güney yarım kürede havaların soğumaya başlaması ve hastalıkla henüz tanışmamış olmaları, ve dahası sallamamış olmaları nedeniyle patlama yapacaktır.
  • akşam yukardakine kuzenleri veletler gelip de at koşturmaya başlayınca tavana camsil sapıyla vurmak farzoldu. yetmedi tvyi son ses açtım. neyse biraz sonra evi terkettiler. ya halı serecekler eve ya bir saatten fazla kalmayacaklar ya evi değiştirecem ya da karavana taşınacam. yatmadan da 2 vivident kutusunu leğen kemiğe sağlı sollu koyup beli aşağı yaylandırdım holdeki halıda. iyi şu an belim. sadece sırtta malum yerde sızı var. sabah dudağa takrin sürüp bir saat hemingway okudum 20 sayfa filan. semizotu diktiğim saksının yan boşluğuna kamkattaki semizotunu kökleyip aktardım. orda doğan boşluğa çömlekte bonzai projesinde başarısız olduğum çömlekteki toprağı aktardım. suladım. yeşil dinler tarihi kitabını bitirip sarısına başladım. o da 20 güne biter. yazlığa götürürüm onları haziranda. diğer okuduklarım kitaplarla birlkte bagajda saklarım. sabah kefiri içip market yaptım. iki gazete aldım 3 gün okurum yasakta. çiğdem depomu da tamamladım. netten önce dudağa hametol sürdüm. aloe veradan daa iyi gibi bu. bi süre bunu sürerim fark yapmazsa aloeye dönerim. maske de uv filtre işlevi görüyo dudağa iyi oluyo. lemanın eski sayılarını buldum nette. ayrıntılar.. severim..met fid.. onu atıyom worde kendime yakın bulduğum yerleri. okurdum onları orda öyle.
  • pandemiden bu yana iki kere metrobüs kullanarak karantina sınırından çıktım. artık iyice eskiye dönmüş bir ruh halim var hem de kitap-film hakkındaki yorumlarımı paylaşacak kadar. olur da yıllar geçerse dönüp bugünleri okumak istediğimde entriler topluca dursun diye bu başlığa sadık kaldım.
    her şey eskisi gibi olsun diyorum ama gerçekten eskiye dönmeyi istiyor muyum. sanırım hayır.
  • ilk vakadan 75 gün geçti ve ben hala şükürler olsun koronaya yakalanmadım. günlüğe yazmaya değer bulduğum tek anlamlı olmayan şey bu olsa gerek..
6 entry daha