şükela:  tümü | bugün
  • yaşadığım yerdeki bir kaç fabrikanın işçilerinde covid-19 tespit edildi. bu insanlar isveç vatandaşı olmadığı için ölümüne çalışmak zorundalar.
  • halsizliğim var, boğazım yutkunurken acıyor, kuru öksürük yerine balgamlı sigara öksürüğüm var.

dün akşam hiç birşeyim yokken duşa girdim. çıkıp kurulandıktan 5 dakika sonra hafiften bir üşüme geldi. 1 saat sonra ateşimi ölçtüğümde 37.1’idi. titreyerek uyudum, sabah oldu. şu an ise 37.6. hayır işin garibi 11 mart’tan beri yalnızca markete gitmek için evden çıktım. n95 üzeri dandik maske taktım ve 3 kat eldiven kullandım. bakalım şu anlık soğuk algınlığı gibi ama dilim bir tuhaf. ateşim yükselirse bir hastaneye gideceğim.

edit: şimdi özel bir hastaneden çıktım eve geldim. kan testi, tomografi ve covid testi yapıldı. kanda ve tomografide herhangi olumsuz bir sonuç yok. faranjit olabileceğini söyledi doktor. bir kaç tane ilaç yazdı. onları aldım şimdi eve geldim uzanıyorum. ateşim biraz düştü ama hala iğrenç hissediyorum kendimi.
  • anneannemin, teyzemin, kuzenimin, kuzenimin oğlunun ve ablamın geçen hafta covid-19 testleri pozitif çıktı.

anneannem şu an yoğun bakımda ve hayati riski yüksek, teyzem hastanede tedavi görüyor ve yoğun bakımda değil, ablam kuzen ve kuzenimin oğlu evlerinde geçiriyorlar hastalığı.

ablamla her akşam beraber yemek yediğimiz için testi pozitif çıkınca filyasyon ekibi geldi ve anneme yaşından ötürü test yapacaklarını, bana yapmayacaklarını söylediler. neden diye sorduğumda yaşınızdan ötürü (yaş 33) ve semptomunuz yok dediler.

annemin testi negatif çıktı ve semptomu yok; ama ben pozitifsem ve anneme bulaştırırsam diye korkmuyor değilim. beklemedeyiz ve perişan olduk iki aile...
  • arkadaşımın babası yoğun halsizlik ve baş dönmesi sebebi ile hastaneye başvurdu, akciğer filminde buzlanma görülmesine rağmen vertigo denip eve gönderildi üstelik astım hastası. bir gün sonra şikayetlere kuru öksürüğün de eklenmesi ile yeniden hastaneye gittiler ısrarla yine test yapılmadı ta ki kızının hastanede test için olay çıkarana kadar. test 4 gün önce yapıldı adamcağız çok kötü olmasına rağmen ne acil kabul etti ne yarışa aldılar. hala test sonucu çıkmadı bekliyorlar. arkadaşım şirkete babası fenalaştığı gün gelmişti, aynı odada çalıştık yemek yedik. bu sebeple bende sonucu bekliyorum.
    kısacası rakamları günlerdir nasıl aynı seyirde anlayın. ne test yapmaya yanaşıyorlar ne sonuç açıklıyorlar. allah düşürmesin.
    edit: bugün sonuç geldi maalesef pozitif. bir ambulans dolusu covid19 hastası ile birlikte aynı ambulansla hastaneye götürüldü adamcağız. ki 10 gündür evde çekiyordu zaten bu hastalığı. ailesine ise test bile yapılmadan fenalaşırsanız arayın acili deyip gidildi.