şükela:  tümü | bugün
 • yaşadığım yerdeki bir kaç fabrikanın işçilerinde covid-19 tespit edildi. bu insanlar isveç vatandaşı olmadığı için ölümüne çalışmak zorundalar.
 • halsizliğim var, boğazım yutkunurken acıyor, kuru öksürük yerine balgamlı sigara öksürüğüm var.

  dün akşam hiç birşeyim yokken duşa girdim. çıkıp kurulandıktan 5 dakika sonra hafiften bir üşüme geldi. 1 saat sonra ateşimi ölçtüğümde 37.1’idi. titreyerek uyudum, sabah oldu. şu an ise 37.6. hayır işin garibi 11 mart’tan beri yalnızca markete gitmek için evden çıktım. n95 üzeri dandik maske taktım ve 3 kat eldiven kullandım. bakalım şu anlık soğuk algınlığı gibi ama dilim bir tuhaf. ateşim yükselirse bir hastaneye gideceğim.

  edit: şimdi özel bir hastaneden çıktım eve geldim. kan testi, tomografi ve covid testi yapıldı. kanda ve tomografide herhangi olumsuz bir sonuç yok. faranjit olabileceğini söyledi doktor. bir kaç tane ilaç yazdı. onları aldım şimdi eve geldim uzanıyorum. ateşim biraz düştü ama hala iğrenç hissediyorum kendimi.
 • anneannemin, teyzemin, kuzenimin, kuzenimin oğlunun ve ablamın geçen hafta covid-19 testleri pozitif çıktı.

  anneannem şu an yoğun bakımda ve hayati riski yüksek, teyzem hastanede tedavi görüyor ve yoğun bakımda değil, ablam kuzen ve kuzenimin oğlu evlerinde geçiriyorlar hastalığı.

  ablamla her akşam beraber yemek yediğimiz için testi pozitif çıkınca filyasyon ekibi geldi ve anneme yaşından ötürü test yapacaklarını, bana yapmayacaklarını söylediler. neden diye sorduğumda yaşınızdan ötürü (yaş 33) ve semptomunuz yok dediler.

  annemin testi negatif çıktı ve semptomu yok; ama ben pozitifsem ve anneme bulaştırırsam diye korkmuyor değilim. beklemedeyiz ve perişan olduk iki aile...
 • arkadaşımın babası yoğun halsizlik ve baş dönmesi sebebi ile hastaneye başvurdu, akciğer filminde buzlanma görülmesine rağmen vertigo denip eve gönderildi üstelik astım hastası. bir gün sonra şikayetlere kuru öksürüğün de eklenmesi ile yeniden hastaneye gittiler ısrarla yine test yapılmadı ta ki kızının hastanede test için olay çıkarana kadar. test 4 gün önce yapıldı adamcağız çok kötü olmasına rağmen ne acil kabul etti ne yarışa aldılar. hala test sonucu çıkmadı bekliyorlar. arkadaşım şirkete babası fenalaştığı gün gelmişti, aynı odada çalıştık yemek yedik. bu sebeple bende sonucu bekliyorum.
  kısacası rakamları günlerdir nasıl aynı seyirde anlayın. ne test yapmaya yanaşıyorlar ne sonuç açıklıyorlar. allah düşürmesin.
  edit: bugün sonuç geldi maalesef pozitif. bir ambulans dolusu covid19 hastası ile birlikte aynı ambulansla hastaneye götürüldü adamcağız. ki 10 gündür evde çekiyordu zaten bu hastalığı. ailesine ise test bile yapılmadan fenalaşırsanız arayın acili deyip gidildi.
 • an itibarıyla benim. dikkatli davranmamıza rağmen annemin iş yerinde çok fazla kişide çıkmaya başlamıştı, en son yanında çalışanlardan birinde çıktı. normal hayatta dahi ciğerlerim kötü durumda olan bir astım hastası olarak olacakları bekliyorum.

  edit: mesaj atan herkese teşekkürler. 5 günlük hidroksiklorokin tedavisinden sonra hala pozitif olarak taburcu edildim. 14 gün evde karantinadayım.
 • bu başlığı benim gibi şüphede olup da acaba test yaptırsam mı diye düşünen arkadaşlar için açtım.
  öğretmenim, yaş 35 , kronik rahatsızlığım yok, sigara iciyorum.

  gün gün neler olduğunu ve ne yaşadığımı yazıyorum.

  29 ağustos 2020 : sabah şiddetli bel ve sırt ağrısı ile uyandım. gece pencere açıktı. muhtemelen üşüttüm diye düşündüm.

  ilerleyen saatlerde ağrı hafifledi. aksama ise hafif ateş başladı.

  30 ağustos 2020 : ateş düştü ama ağrı inanılmaz arttı. özellikle belde böbrek taraflarında sızı başladı. bütün gün devam etti.

  31 ağustos 2020: eczaneden kas gevşetici aldım. akşamına ağrı gitti. ateş yok.

  1 eylül 2020: ağrı yok ,ateş yok ,öksürük yok ,durum normal

  2 eylül 2020: ağrı yok , ateş yok, öksürük yok ,çok hafif tat kaybı var. acaba covid-19 mu oldum dedim. koku kaybı olmadığı için üstünde durmadım.

  3 eylül 2020 : ağrı yok, ateş yok, öksürük yok,tat kaybı var, koku zayıf.

  4 eylül 2020: ağrı yok, ateş yok, öksürük yok, koku hissi çok zayıf, tat hiç yok.

  4 eylül cuma günü artık şüphe kalmadığı için test olmaya gittim.

  5 eylül 2020: ağrı yok , ateş yok, öksürük yok ,tat yok, koku çok az.

  6 eylül 2020 :ağrı yok, ateş yok, öksürük yok ,tat yok, koku çok az.

  6 eylül 2020 sabah saat 10.00'da e-nabiz üzerinden test sonucumun "pozitif" olduğunu öğrendim.

  edit 2:
  7 eylül 2020 : ateş yok, çok hafif bel ve sırt ağrısı var odayi degistirdim koltukta yatıyorum o yüzden olabilir , öksürük yok, tat kaybı var , koku çok çok az var, nefes darlığı yok. filyasyon ekibi henüz gelmedi.
  edit 3: saat 16.30 'da " plaquenil" adlı ilaç getirildi. sabah akşam içmem söylendi.

  8 eylül 2020 : ateş yok, ağrı yok, öksürük yok, tat kaybı hala var , koku yavaş yavaş geliyor.

  9 eylül 2020 : ateş yok, ağrı yok, öksürük yok, koku var, tat çok az.

  sağlık bakanlığından mesaj geldi:
  "filyasyon ekibi eve gelecek. o süre zarfında çok acil sağlık sorununuz olamadığı müddetçe evden çıkmayın. "

  süreçte meydana gelen gelişmeleri editleyecegim.

  edit1 : ya esnaf denetiminde yada seminer döneminde bulaştı. başka hiç bir kalabalığa girmedim.
 • çok geçmiş olsun dediğim userdir.

  umarım vırt diye atlatırsın. solgar c vitamini hapını öneriyorum.
 • çok sinsi bir hastalık olduğunu görmemizi sağlayan yazar arkadaşa öncelikle geçmiş olsun derken;

  “mudasyona uğradı, masgeye ne girek vaa? atın ölümü arpadan ossun” diye konuşup, etrafa virüs yayan öküzlere de dikkat edelim lütfen.

  edit: aşağıdaki arkadaşa ithafen; evet her pozitif olan gelip başlık açsın.
  durumun ciddiyeti anlaşılsın, belki sen anlıyorsun ama testi pozitif çıkıp düğüne giden, pozitif çıkıp restaurantlarda kutlama yapan ciddiyetsizler anlar belki.
 • nerede, ne şekilde enfekte olduğunuzu düşünüyorsanız, misal kalabalık toplantı, toplu taşıma...bilgi verilirse daha iyi olur. il, ilçe, son dönemde yapılan etkinlikler yazılırsa...