şükela:  tümü | bugün
  • dağa, taşa, masaya, dolaba, çoraba, pikeye duyar kasan kimselerin şimdi de çin duyarı kastıklarını gösteren durum.

ırkçılık yapılmasınmış falan.
  • hala vahşi hayvan pazarının yeni şartlarla ve şekilde açılması konusunda görüşmeler varmış, yabancı basından takip ediyorum. pes doğrusu. pes yani. ben bunda bir ırkçılık göremiyorum ya pardon, hayatlarımız pause verilmiş gibi durdu farkında mısınız? sonu da ölümlü falan bir oyunun pause'u.
  • çin’den bildiğin nefret ediyorum. berbat beslenme alışkanlıkları ve belki başka nedenlerden dolayı dünyayı dönem dönem ciddi salgınlarla karşı karşıya bırakmış bombok bir topluluk gözümde. ancak abd’nin bu çin virüsü söylemini sürekli pompalamasına da aynı düzeyde ayar oluyorum. şu ana kadar en ölümcül salgın olan ispanyol gribinin ispanya ile alakası yok. abd’de başlayan bir salgın. savaş dönemi sansürü yüzünden hiçbir ülke dile getirmediği için o dönem savaşta olmayan ispanya tarafından gündeme getiriliyor ve hastalığı bugün dahi ispanyol gribi diye biliyoruz. menşei ise abd. evet çin suçlu, eğer ekonomik olarak mümkün ise bence o berbat pazarlarını kapatıp, gerekli önlemleri alana kadar tüm dünya ticari bir ambargo uygulamalı çin’e. ama ilk taşı günahsız olan atsın bir zahmet.

t: abd tarafından söylendiğinde rahatsız olduğum durum.
  • (bkz: trumpandemi)