• ben burada ısparta'da korona virüs vakası var diye daha ilk vaka açıklanmadan çok önce doktor arkadaşımdan duydum diye başlık açtım beni mahkemeye vermeye kalktınız.halkı kışkırtma suçu işliyorsun yok öyle birşey diye başlığı sildim sizin yüzünüzden.belki şehirde karantina erkenden başlıcaktı.sözlük yazarlarımız korona ıspartaya gül lokumu almaya gitti diye benimle dalga geçti.geçin bakalım dalganızı güzel olan iyi olan herşeye karşısınız hep siz doğrusunuz zaten.
    edit:kanıt niteliğinde sayılabilir. (#103335139)
    yorumlardan biri
  • istanbul yanıyor. imamoğlu'nun neden sokağa çıkma yasağı gelmesi için kendini parçaladığı ortaya çıktı.

istanbul için acil sokağa çıkma yasağı gelmeli. home office çalışsam da, bir şekilde virüs kapıp aileme bulaştırırım diye ailemin yüzünü unuttum lan. bu durumda işe giden insanları düşünemiyorum.

tek başına kalmış, hasta olmamaya çalışan ve kendisinden para istenen yalnız bir halk var ortada.
  • istanbul'dan çıkış yasağı koysunlar insanlara..

çin'de wuhan neyse, iran'da kum neyse, görülen o ki bizde de istanbul o..
  • en çok istanbul'da olduğunu bilmek için müneccim olmaya gerek yoktu, pandemi olmadan bile mikrop yuvası olan bir şehirden söz ediyoruz; birinci olmasına da rakama da şaşırmadım..
  • az çıkan illerin rehavete kapılmaması lazım. bunların sadece tespit edilenler olduğu unutulmamalı.
  • 81 ile yayılmadan önce -ta işin başında- vaka olan şehirlere giriş çıkış kısıtlansaydı, doğru dürüst bilinçlendirme yapılsaydı, çalışmak zorunda kalan kesime ekonomik destek verilseydi bugün rekora koşuyor olur muyduk acaba diye düşündürüyor.
  • yakın bir zamanda kıyı ege’deki sahil kentlerinde vaka sayılarında artış olacaktır.

şimdi, evde kal diye herkes kıçını yırtarken -burada küfür etmekte beis görmüyorum- ölüsünü siktiğim sorumsuz yavşakları sahildeki yazlıklarını doldurdu bile.
    daha da gelmeye devam ediyorlar.

şu bölgenin yıllardır içine sıçtınız, bir de böyle sıçın hadi...
  • istanbul acilen kapatılmalıdır, giriş çıkışlar engellenmeli. ispanya madrid'i zamanında kapatmadı, madrid'den diğer bölgelere binlerce insan seyahat etti, adeta kaçtılar ve sonra tüm ülkeye yayıldı. aynı hataya düşülmemeli.
  • ısparta ilk onun içine nasıl girmeyi başardı?

google'dan kontrol ettim toplam nüfusu 446 bin olan bir şehir, cidden burada 268 enfekte ile ilk ona girmeyi nasıl becerdiniz. hayır, yanı başında antalya var o bile ilk ona girememiş ne yaptınız oğlum?

edit: yalnızca 245 tanesi karantinada kalan umrecilermiş.
  • konya kocaeli ısparta sakarya
    şu illere bakarak umreden gelenlerin bu hastalığın yayılmasında ne kadar etkili olduğunu anlayabiliriz sanırım.
hesabın var mı? giriş yap