şükela:  tümü | bugün
 • edit2: tweet sahibi flood'u silip ardından hesabı gizlemiş. gizli hesapta şu açıklamayı yapmış.

  --- spoiler ---

  tek dileğim malum konunun takipçisi olunması idi. devlet büyüklerimiz iletişime geçerek bu konunun takipçisi olacaklarını ifade ettiler. ailemiz adına teşekkür ederim.
  --- spoiler ---

  açıklama görseli

  ===================================================
  asıl başlık:

  edit: olayla bir bağlantım yok. üzücü ve önemli bir olay olduğundan dolayı gündem olur diye paylaştım. gündem olması sayesinde hem gerçekliliği hemde gerçek ise olayın detayları soruşturulabilir.

  başlık sınırından dolayı pek anlamlı olamadı ancak tam başlık:
  "covid testi negatif çıktığı halde covid tedavisinde alınıp aç ve susuz bırakıldığından dolayı ölen yaşlı kadın" olacak.

  olay bir twitter kullanıcısının başına geliyor.
  ben de olayı buraya da taşımak istedim. olayı kullanıcının yazdığı gibi aktarıyorum.

  twitter floodu

  1
  2
  3
  4

  --- spoiler ---

  herkesten özür dileyerek bir flood paylaşmak, içimi dökmek, hakkımı aramak ve insanlarımızı uyarmak istiyorum. sesimi duyurmama yardımcı olursanız çok sevinirim.

  10 ağustos tarihinde covid 19 testi pozitif çıkan aile bireylerim, ev karantinasina alındı ve anneannem de teyzem de bu hastalığı evde gayet sağlam bir şekilde geciriyorlardi.

  birkaç gün sonra kronik şeker hastaligi olan anneannem sadece "önlem amaçlı" ve şekerini dengelemek düzenlemek için halk sağlığı merkezi tarafından evden alınarak ankara şehir hastanesi'ne yatırıldı.

  ilk iki gün her şey yolunda gidiyordu fakat daha sonra anneannem güç bela yemek yiyemedigini su vermediklerini bu yüzden su içemediğini anlattı. doktorları hastaneyi defalarca aradık, telefonlarımızı bir allah'ın kulu açmadı .

  kronik şeker hastaligi olan, her gün en az iki buçuk litre su içmesi gereken bir kadını, hastane odasına attınız, gece bir serum verdiniz, sabaha kadar uğramadiniz ve o kadın sabah tuvalete gidebilmek için kendi serumunu kendi çıkarttı.

  karantina sebebiyle evden çıkıp hastaneye gidemedik başka insanları riske atamadık kimseye bulaştırmak istemedik. ama son telefonunda son gücüyle anneannem serumunu bile kendisinin çıkarttığını anlatabildi. zaten bu son konuşması oldu.

  yine de çıktık geldik, ayaklarıyla gülerek hastaneye giren anneannemi konusamaz, yiyemez içemez, bitmiş bir halde bulduk. ağzına damla damla damlattigimiz suları bile icemedi cunku günlerdir bir kişi bile ona su icirmeye yemek yedirmeye çalışmadı. özel hastaneye yatırmak istedik

  hiçbir özel hastane anneannemi almadi. covid 19 testleri iki kez üst üste negatif çıkan anneannemi maalesef açlık ve susuzluktan kaybettim ben. daha iyi olsun sağ salim çıksın diye bıraktığımız hastaneden ölüsünü aldık.

  benim hastam o kapıdan ayaklarıyla girdi, gülerek. covid 19 testi negatif çıktığı halde ölüm raporuna bulaşıcı hastalık yazdınız ve biz onu covid mezarlığına defnettik. cenazesinde 10 kişi bile yoktuk. tabutuyla, üzerine toprak atamadan gönderdik anneannemi.

  yine söylüyorum covid 19 testi iki kez negatif çıkan anneannemi..iki kez negatif..benim anneannem önlem amaçlı götürüldüğü hastanede aclik ve susuzluktan seker komasina girerek öldü.

  siz istediğiniz kadar ölüm raporuna bulaşıcı hastalık yazın. gerçekleri biz biliyoruz ve bu acıyı biz yaşıyoruz. geride bizler kaldık. gideni geri getiremiyoruz ama hiç kimse bu şekilde ölmeyi hak etmez.

  anneannemi kaybettigimiz gün açıkladığınız verilerde o günkü ölüm sayısı 19du, muhtemelen içine anneannemi de kattınız ama değil, benim anneannem covidden ölmedi. istediğiniz kadar onu o mezarlığa tabutla törensiz gömün, biz her şeyi biliyor ve bu acıyla yanıyoruz.

  geçen sene kardeşi vefat ettiğinde cenaze ne kadar kalabalıktı,ne çok seveni varmış ,beni de böyle gönderin diyen anneannemi düzenlediğiniz, gerçekleri yazmadiginiz o ölüm raporu yüzünden sadece 10 kişi gönderdik, üzerine toprak atamadık, başında ağlayamadık.

  bu acı bize ölene kadar yeter, ama artık kimsenin canı yansın istemem. ciğeri yanan bir torun olarak ciğeri yanan annemi toparlamak düşüyor bana. annem aç susuz öldü diye yemek yemeyen su içmeyen annemi toparlamak düşüyor. rabbim hiçbirinize boyle bir acı yaşatmasın.

  derseniz ki sağlık calisanlari tükendi hastalara bakamıyor, annesi babası sağlık çalışanı bir evladım. covid 19 a yakalanan annem iyileşir iyileşmez işine döndü. her gün çalıştı, çalışmaktan tükenmedi. başkalarının hayatını kurtarırken annesini kaybetti. bunun acısı bambaska.

  --- spoiler ---
 • bu haberin üzerine "normal bir ülkede"; hani liyakatın olduğu, adaletin olduğu, halka şeffafça ve dürüstlükle açıklama yapan, gerçekten tek amaçları hizmet olan bir sağlık bakanı çıkar der ki...

  "bu iddiayı araştıracağız ve çözeceğiz"...

  ama tabi bunlar normal bir ülkede olur.
 • süreci bok gibi yönetiyor.
 • ciddi ve büyük bir iddiadır. derhal açıklamz yapılması gerekli.
 • süper dedikleri sağlık sisteminin de ırzına geçti adamlar. bu covid olayının geleceği cidden korkutmaya başladı.
  bu kış sokaklarda ölmeyiz umarım.
 • gündemde tutulması gereken başlıktır,bu insanların ahları çıkacak ihmali olan herkesten.ben okurken zorlandım kim bilir bu acıyı çekenler nasıl dayanıyor.yaşlılığa bağlı bir hastalıktan ölse zor da olsa kendini avutursun da bu durumda kendini nasıl avutursun aklım almıyor.
 • o kadın muhtemelen yakınları tarafından hastaneye yatırılmıştır çünkü bizzat benim annemin halası yaşı 70 ve covid19 testi pozitif çıktığı halde biz aynı hastaneye yatıramadık hastane hastane dolaştık gata sağolsun bizi aldı şuan tedavi süreci güzel gidiyor.
  şuan hastanelerde inanılmaz bir doluluk oranı var covid19 sürecinde testi negatif çıkan adamın hastaneye yatması çok zor.
  araya adam sokmadan imkansız gibi.
  ben yaşadım çünkü.
 • dehşet verici bir olay.
  muhtemelen tuvaletiyle uğraşmamak için bilerek su vermemişlerdir.
  sağlık sistemimiz çoğeyi.
 • çıldırmamak elde değil resmen cinayet
 • bir sağlık çalışanı olarak hastane de yatan covidli hastaların yanına personel bana da bulaşır korkusundan dolayı odalara pek uğramadığını gözlemledim. hastanede yatan hastaların bakım ve ihtiyaçları konusunda çalışma yapılmalı.
78 entry daha