şükela:  tümü | bugün
  • kokainin cep sodası* yardımıyla pişirilip yeni bir uyuşturucuya dönmesinden ötürü aldığı addır. türkçede taş olarak bilinen bu uyuşturucu, bağımlılık konusunda eroinle yarışabilecek seviyededir.
  • 5 - 6 defa almama ragmen bagimli hale gelmedim. uyusturucu degil uyaricidir. sizi jargonda trip denilen mani haline sokar. bu yuzden kullananlar tribi atmak olarak adlandirdiklari bir huya sahiptirler. tasa dustukten sonra bir kac nokta eroin alirlar. bu mani halini dengeler. bagimlilik konusuna gelirsek bana gore en guzel tarafi kokusu. nefesi alip verirken o kimyasal koku inanilmaz bir mutluluk sagliyor.

ama kullanmayin kullandirtmayin. herkesin iradesi bir degil. ben 5-6 defa aldim ve bagimli olmadim. artik kullanmiyorum. uzun suredir hem de. ama belki birkac defa daha dusseydim belam sikilecekti. kimisi icin bu 2-3 dususte bile bagimliliga sebeb verebilir.

arkadaslar bu tur maddeler sizin normalde evrimsel olarak birseyleri basardiginiz takdirde verdigi odulleri yuksek miktarda ve karsiliksiz verir. (parayi saymiyorum o ayri). bir nevi oyunlarda cheat kodlari gibi. elbette bunun bir bedeli olacak bu bedel de bagimlilik. cunku bunu dogal yollarla elde etme sansiniz imkansiz ki imkani olsa bile vucudumuz her zaman daha kolay olani secer. cunku enerjiyi en verimli sekilde kullanmaya programlanmistir. bagimlilik da beynin belirli bolgelerinin bu mutlulugu ogrenme ve kavrama ve alisma suresiyle ilgili.

uzak durun normal yollarla mutlu olmaya calisin. seks yapin cikolata yiyin. bungie jumping yapin falan. yine de bir karsilastirma sunacak olursam
    seks 100 uzerinden 15 puan ise crack cocain 75 puandir.