• epey gaz bir buckethead sarkisi. it's alive albumunden. bucket bu eseri blake griffin icin yazmis. ilahi bucket, o kovanin icinde neler donuyor?
  • klibindeki dayılardan biri olmak istediğim çiçeği burnunda amon amarth şarkısı.
  • amon amarth isimli iskandinav dayılar bu sefer asgardın bıçkın delikanlısı thor'u gökyüzünü ve yeryüzünü kırmak için göreve çağrıyorlar.

tabiki enfes, bence thor bu çağrıya kayıtsız kalmıycaktır.

thor, let your hammer fly
    let the lightning crack the blackened skies

hadi koçum, hadi canım, daha ne desin adamlar.
  • 70lerin ortasinda kurulmus ve ayni donemde kurulan diger pek cok amerikali grubun aksine gunumuze ulasmayi basarmis progressive rock grubu. ozellikle 70lerde animal notes, crack the sky ve safety in numbers gibi basarili albumlere imza atmis olmalarina ragmen nedense tarz icinde pek one cikmamislardir. bu albumler arasinda safety in numbers'i siddetle tavsiye eder, nuclear apathy, lighten up mcgraw ve a night on the town (with snow white)'da sesi biraz daha acmanizi oneririm.
  • akıl alan buckethead eseri. bu kadar güzel ve ahenkli rifflerin bir arada buluşmasıyla adama dünyada harika ir beş dakika geçirtir.

http://www.youtube.com/watch?v=phmbur-0m2k
  • 2000’lerin başında, mp3 arşivlerinin winamp’tan shuffle yapılıp dinlendiği dönemlerde bu şarkı, dream theater & dave mustaine cover’ı diye yayılmıştı mp3 ortamlarında. ne alaka amk diye açıp dinleyen 10. saniyede anlardı her ikisiyle de alakası olmadığını. çok da güzel bir şarkı olduğu için yıllarca merak etmiştim kim bunu söyleyen diye. geçenlerde bir araştırdım. şarkıyı söyleyen kişi michael vescera imiş ki kendisi malmsteen’in de vokalistlerindenmiş. şarkıdaki gitarı çalan da malmsteen’miş bu arada. grubun adı michael vescera project, şarkının yer aldığı albüm windows. spotify’da var.

benim gibi şarkıyı daha öne dinlemiş ve grubunu merak etmiş olanlara duyurulur.
  • (bkz: hot razors in my heart)
    http://www.youtube.com/watch?v=6kkowls7sfw

plaktan dinlenmesi çok keyifli bir gruptur crack the sky.
hesabın var mı? giriş yap