şükela:  tümü | bugün
 • eski bir basketbolcu.
  (bkz: #2958940)
 • majesteleri tarafından tarafından defalarca itin götüne sokulup sokulup çıkarılmış basketbolcudur kendisi... mazlumların mazlumudur..
 • kendisi hiç bi zaman attıgı basketlere hatırlanmadı hep üstünde michael jordan'ın 1989 dogu konferansı ilk turunda üstünden attıgı basketin hayaleti dolaştı.
  zaten majestelerinin o son saniye şutunun üstüne ehlo'nun evine gidip formasını gardrobuna asıp emekli etmesi gerekirdi.
 • ehlo hakkında yazılan tum entrylerde bahsedilen majestelerinin efsane şutu icin.(bkz: the shot)
 • bu abinin asil talihsizligi malum pozisyonu michael jordan’a karsi yasamis olmasidir. alt tarafi her birebir pozisyonda atilabilecek basketlerden birini ustune ustluk ayagi kayarak engelleyemememis,(jordan o atisi kacirsa o pozisyon yine o kadar unlenir miydi sanki) kahraman yaratmaya pek bi merakli amerikan medyasina yillarca malzeme olmustur. hatirlarim daha nba maclari filan yayinlanmiyorken kemik bulmus kopek gibi atladigimiz nba action yayinlanirdi hafta sonlari. orda bi bolum “her oyuncunun utandigi” anlar temasi yapmislardi. kacan smaclar, elden firlayan toplar filan havalarda ucusurken sira majestelerine gelince bu anlardan fazla nasibini almamis bi oyuncu gibi biseyler zirvalayip herifin bastigi sahane smaclardan birini gostermislerdi. iki hafta sonra da ayni programin bi mac ozetinde michael iceri giriyor, topuna mudahale var , bi daha, top elinden kaydi. e agzini kiriyim ben mi yedim o beyni, mac ozetinde gosteriyosun koysana programina o zaman firlama. sen hic uzulme ehlo, bu medya denen sey, bazi olaylar hic olmamis gibi davranmayi bazi olmuslari da temcit pilavi gibi 50-60 yil dunyanin onune sunmaya oyle de bi bayilir ki, mna kdmun lobileri iste...
 • nba tv'de hergün on kez "here's michael at the foul line!! a shot on ehlooo!!.. goood!!! the bulls win" şeklinde anılan eski nba oyuncusu.
 • majestelerinin* kendisini maymun etme seansları buradan bağdat'a yol olur. gene majestelerinden ayar yediği bir pozisyonda spikerin "why does it always have to happen to ehlo" demesi zaten durumu özetlemektedir. zaten başka türlü adını kimse hatırlamazdı ..
 • 89da the shot ta yardımcı oyuncu olarak izlediğimiz, fönlü sarı saçlarına vurulduğumuz basketçi. bununla beraber ilgili maçta jordanı çoğunlukla kendisi değil ilerisinin acar chicagolusu ron harper tutmuştur. maç içinde de aslında harper ehlodan beter maymun olmuştur ama son çeyrekte önemli de katkı yapmasına rağmen kabak yanlış zamanda yanlış yerde olan ehlonun başına patlamıştır.
 • youtube'da olan top 50 michael jordan videolarının en iyi yardımcı oyuncusu. 50 hareketin en az 9 tanesinde posterlik oluyor adam.

  yazık lan, hep bunu bulmuş jordan'ın fantastik basketleri. hele bir tanesinde spiker "why is it always ehlo" diyor, yüreğim parçalandı yemin ederim.
 • tam adı joel craig ehlo olan 1961 doğumlu eski ünlü nba yıldızı. uzun yıllar cleveland'da forma giymiştir. bir dönem sarı saçları ve sevimli yüz ifadesiyle yıldızı parlamış ve özellikle çok iyi bir savunmacı olduğu vurgulanmıştır. onun michael jordan'ı da rahatlıkla tutabileceği yönündeki iddialar o dönemde jordan'ı daha da hırslandırmış ve mj, ehlo'nun kendisini tuttuğu maçlarda tam anlamıyla coşmuştur.

  (bkz: the shot)

hesabın var mı? giriş yap