şükela:  tümü | bugün
  • son günlerde hakkında ortaya atılan başlıkların neredeyse hepsi ortak "bitcoin’in asıl mucidi bu adam olabilir." derken o olduğu ortaya çıktı.

ilgili haber.

ortaya çıkan bilgiler ışığında 44 yaşında ve avustralyalı bir iş adamı kendisi.

wired ve gizmodo bu işin peşine düşmüşler. öyle ki adamın eski karısına dahi ulaşıp adam hakkında bir takım bilgiler almışlar. ilginç olansa satoshi’ler listesinde adı da yok.

wired ve gizmodo'nun ortaya çıkardığı bilgiler sonunda kayıtlı adresini tespit eden polis evine baskın yapmaya gitmiş ama herif yeni karısıyla çoktan oradan uzaklaşmış.

abiye bakacak olursak çok karizmatik görünüyor.

gerçekten "god of bitcoin" bu adam mı bilinmez ancak bilinen tek gerçek şeyin, sadece satoshi nakamoto'nun sahip olabileceği 1.1 milyon bitcoin olduğu.

edit: eğer trollenmiyorsak linkedin hesabının üst kısmındaki sekmelere bakarsak bitcoin'le arası bayağı iyi hatta networkü prtg network monitor ile takip ediyor.

yalnız sahip olduğu titlelar efsane :) "multi-sertifikalı kurumsal güvenlik ve bulut stratejileri uzmanı.

abinin amazon üzerinden bilgi ve it güvenliği üzerine sattığı kitaplar falan var.

yeni tanım editi: 2 mayıs itibariyle sanal para birimi bitcoin'in yaratıcısı olduğunu açıklayan girişimci.
  • bitcoin'in official olarak piyasaya sürülmesinden 1 gün önce bu postu atmış abi.

sonrasında da bu postu silip yerine. "bitcoin – aka bloody nosey you be…ıt does always surprise me how at times the best place to hide [is] right in the open" yazmış.

bu arada abinin 1.100.111 bitcoin'i var an itibariyle. 458m $ civarı bir para yapıyor bu
  • hakkında reddit'te tartışmalar dönen ve wired'taki şu haber çıkan ilginç karakter. linkedin cv'sini birkaç saat önce görüntüleyebilmiştim. şimdi ise dışarıya kapatılmış. fakat elbette ekran görüntüsü var.
  • eğer bitconi bulan kişiyse helal olsun dediğim adamdır.yalnız ben bunun tek bir kişi olduğuna inanmak istemiyorum.böyle bir sistem tek kişinin altından kalkacağı bir şeye benzemiyor. bu bitcoin den iyi bir film cıkar .
  • (bkz: nakamoto)
  • bitcoin sisteminin yaratıcısı olduğunu açıklayan avustralyalı bilgisayar uzmanı, deha. tabii hala netlik kazanmadı. ayrıca açıklamasında vergi kaçırmakla suçlandığı için kendini ifşa etmek zorunda kaldığını, ne şöhret ne de para istediğini söyledi. vergi borcu ne kadarsa ödeyeceğini ve tek isteğinin insanların peşini bırakması, dedikodularına son vermesi olduğunu belirtti. (bkz: beni bana bırakın)
  • ben hala kendisinin bitcoin'in yaratıcısı olduğuna inanmıyorum.
  • dolandırıcı tipli eleman. hiç güven vermiyor insana.