şükela:  tümü | bugün
  • playstation'ın efsane oyunudur, ctr'de az yarışılmamış, crash bash'te az küsülmemiştir arkadaşlarla. ancak bunlar yıllar sonra internetten crash bandicoot serisini indirip pc'de oynayınca içinde kıpırdayan heyecanla gözlerin dolmasına sebep olmuştur. ah nerde o eski crashler.

edit: warped'ı unutmuşum. belki de serinin en matrak oyunuydu izleyip izleyip gülerdik. bir kurbağa sizi öpüp kendini prense dönüştürüyordu siz ölüyordunuz falan.
  • yamulmuyorsam ilk 2 oyununda gamepadlerdeki dual shock ve analog desteğini kullanmıyordu. 3te titreşimli titreşimli oynayınca pek hoşumuza gitmişti.
  • epsxe isimli emulator ile pc'nizde oynayabilirsiniz.
    http://www.epsxe.com/download.php

şu da crash bandicoot 1 için indirme linki..
  • konami devraldıktan sonra oyunu sadece küçük değişiklerle piyasaya sürmüş. benim gibi nostalji arayanlara ilaç gibi geliyor. zaten sadece şu melodiyi duymak kafamı sallaya sallaya oyunu 4-5 saatte bitirmem için yeterli oldu.

http://www.youtube.com/watch?v=5zxguccoccu
  • benim için bir devrin oyunudur kendisi. ps one'ın ilk çıktığı zamanlarda bütün arkadaşlar toplanıp çılgın atardık crash oynarken. öyle bir oyundur ki, yüzlerce sefer oynasanız da bıkmazsınız. hergün yine aynı muhabbetler aynı eğlence. cd aldığım mekan tavsiye etmişti de, yok ya çok saçma gibi duruyor demiştim. eve gidip cd'yi takınca öyle olmadı, saatlerce kalmamıştım başından. sonra virüs gibi yayıldı arkadaşlar arasında. şimdi görünce dedim keşke ps one olsa da oynasak ama çoktan sattık onu da. emulator'de varmış, denedim de yapamadım.
  • taptığım bir oyun ve oyun karakteri. az mı oynadık, gecelere sabahlara kadar başından kalkmazdım. şimdi naughty dog yerine başka bir firma çıkarıyor bu oyun serisini, eski havası biraz bozulmuş gibi..
  • gözüm gibi baktığım efsanem. bölümleri geçtikten sonra yaptığı galibiyet dansı öpülesidir.
  • ps3 platformunda psn içindeki psone classics bölümünden indirilerek hala oynanabilen ve evet benim de hala ara sıra oynadığım efsane oyun. warped ve team racing vs. diğer çeşitleri de indirilebiliyor hatta. 8-9 lira ortalama fiyatlara satıyorlar tanesini.
  • naughty dog'un ne denli önemli bir yapımcı olacağını daha o günlerden apaçık gösteren oyun. playstation'ın ilk maskotudur ve neredeyse tüm nesil boyunca da öyle kalmıştır. zafer dansıyla, yan karakterleriyle, mekanlarıyla bir efsanedir. ps2 döneminde naughty dog bir başka efsane jak and daxter ile ilgilenmeye başlayınca başka firmaların eline geçmiş ve heba edilmiş kahramandır ayrıca. bir gün, sağlam bir oyunla geri döneceğini umuyorum.

tüm psone oyunlarını ps store'a koyup hala crash bash'i koymayanları da esefle kınıyorum. hala ne bekliyorlar acaba?!

hesabın var mı? giriş yap