şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kısıltılmı$ hali ctr olup, çok kısa zamanda yarı$maktan bıkmanıza sebebiyet verecek ve bir o kadar da çocuklara hitap eder grafikleriyle "kapat lan şunu" gibi triplere sokacak bir oyundur.
 • gelmiş geçmiş en iyi bilgisayar oyunu. çocuk oyunu falan değildir. aksine üst düzey oynamak baya bir hüner gerektirir. time trial kısmındaki uzaylıyı geçmek her babayiğidin harcı değildir.
 • yanlış hatırlamıyorsam playstation store'dan 5-6 dolar karşılığında indirilebilecek oyun. oynamak için illa eski bir playstation bulmaya gerek yok yani.
 • çocukken arkadaşlarımı bizim evde toplar bunu oynardık. ama bizim çocuklardan bir tanesi şerefsizin piçin önde gideniydi. yapı gereği adama ne kadar iyi davransam da her türlü ipneliği tasarlar, acımasızca uygulardı. bu sefer de oyunuma göz koymuş ibnetor. sen git taş gibi cdnin üzerine iki kere zorro'nun imzasını çak! geri geldiğimizde çok geç kalmıştım. safım ya, anlamadım da önce bunun yaptığını. sonra bir başka kopyasını daha almıştım oyunun ama bu eskisi kadar sağlam bir kopya değildi, kısa bir süre sonra elimde patlamıştı. o kadar uzun süre hasret kaldım ki bu oyuna, geçtiğimiz aylardan birinde emülatör üzerinden oynayabileceğim aklıma gelince, hemen işe koyuldum. şimdi çok mutluyum! turbo platelerin üzerinden geçiyor, alev toplarının arasından süzülüyor, arkadaşımın kafasına bomba atıyorum! oyunla ilgili tanımıma gelirsek:

  1999 senesinde, naughty dog'ın piyasaya sürdüğü dördüncü ve son crash bandicoot oyunudur. oyun; serinin kalan oyunlarının aksine bir karting oyunudur. hikayesi kısaca: uzaydan gelen gizemli ziyaretçi nitrous oxide, dünyayı ele geçirecektir. ancak dünyalılar gezegenlerini kurtarmayı o kadar çok istiyorlarsa, gezegendeki en iyi yarışçının kendisi ile karşılaşmasına müsade eder çünkü kendisi bir çeşit yarış delisi ego küpüdür. olaylar bu noktaya gelince; crash, cortex, coco ve diğerleri araçlarını hazırlamaya başlarlar.
  oyun hakkında biraz bahsedersek; oyun adventure, time trial, arcade(single&cup), versus ve battle modlarını içeriyor. yapımcı firma, son oyun olması dolayısıyla oyuna, içinde ilk dört oyunun karalamalarının, naughty dog çalışanlarının fotoğraflarının ve dahasının bulunduğu bir scrapbook(fotoğraf albümü) bile iliştirmiş. başlangıçta, crash bandicoot, dr. neo cortex, coco bandicoot, tiny tiger, n. gin, dingodile, polar ve pura ile oynayabiliyorsunuz. adventure modunu %101 bitirdiğinizde ilave olarak ripper roo, papu papu, komodo joe, pinstripe, dr. n. tropy ve fake crash karakterleri ile de oynayabiliyorsunuz ve yeni bir track de açılmakta...

  oyun hakkındaki kişisel görüşlerime devam edersek; şu an bilgisayarımda oynadığım naruto/bleach gibi diğer emülatör oyunları ile kıyaslarsam; gün gelir onlar gider ama bu oyun kalır! arkadaşlarınızla oynarken her türlü düzenbazlığı, iblisliği yapabileceğiniz, fevkalade eğlenceli bir yarış oyunu crash team racing.
 • bıkmadan oynanan oyunlar serisindendir. karting tipi oyunlarda silah kullanımı cart curtu da yayan oyun budur.
 • doğumgünümde - yaşımı hatırlamıyorum ama gençtim baya - bana alınmış en güzel hediyelerden biri. baya bir oynamıştım zamanında.. arkadaşlarınla kapışması daha bir eğlenceliydi bence bu oyunda. grand tourismo, need for speed den sıkılanlara değişik bir alternatifti bence.
 • vakti zamanında orjinal ps2 oyunu alacak param olmadığından ps2 de deliler gibi oynadığım oyundur. multiplayer olarak çılgın zevklidir. bundaki en önemli neden işin içinde şans faktörününde olmasıdır.
 • çok sevdiğim bir oyundu zamanında. amma lakin ki oynayacak adam bulamazdım. friends'in bir bölümünde de chandler'ın oynadığına şahit oldum.
 • ps1 zamanında çocukluğumu heba ettiğim oyun. kaç kol çöpe attırdığını saymadım.
 • internette exe dosyasını bulup pc'ye indirdiğim ve tatillerde kardeşimle çılgınlar gibi oynadığımız über zevkli oyun.