şükela:  tümü | bugün
 • sevenlerinde radiohead** misali bir baska hic bir seyi begenmeme haline yol actigi icin hafiften tirsilan, aslinda eve libertineiyle falan hos ama ortamlarin hastasi bisiye donusebilen grup.
  (bkz: crass records)
 • adam gibi punk grubu.pek severim.
  'so what if jesus died on the cross
  so what about the fucker i don't give a toss
  what if the master walked on water
  i don't see him trying to stop the slaughter'
 • oldschool punkın the clash veya sex pistolstan ibaret zevzek bir müzik olmadığının en büyük kanıtlarındandır crass. kaldı ki, içelim sıçalım ooh hayat da ne güzel sikerim ben bu şehri deyip otobüs durağına işeyerek inanılmaz aktif ve protest takılan arkadaşlar -ki bu nüfusun türk gençliğindeki artışı da azımsanamaz- abik gubik müzik endüstrisinin de açlıklarını doyurmasıyla punkı tabiri caizse sikip atmışlardır (bkz: piyasa). ayrıca bir insanın dışardan pasif ama içinde öle pek aktif durması da kimseyi ilgilendirmez, zira bu onun varoluşuyla, yaşam tarzıyla ilgilidir, kaldı ki dışardan aktif durup ona buna sataşıp sikerim otoriteyi deyip de polis minibüsü görünce ortamlardan fıyan zibidilere de bin kere tercih edilesidir bu insanlar (bkz: kanımca).
  şu da unutulmamalıdır ki, çıktığı yıllarda punk'ın eleştirel, antagonist ve anti-otoriteyi destekleyen tavrının yanı sıra özeleştiriyi de getiren en önemli 3 gruptan biridir crass - diğerleri için (bkz: minor threat) (bkz: dead kennedys). punk'ın moda olmasına, milletin 2 rider 1 mohawk denklemiyle içinin boşaltılmasına şahit olup, bundan şarkılarında (bkz: punk is dead) bahseden, punk'ın eleştirel tavrını kendine de döndürmesine yardım eden nadir gruplardan da olduğunu unutmamak ve eleştirirken crass'ın bir yavşak nofx veya satanic surfers olmadığını da hatırlamak gerektiğini düşünüyorum...

  ve tabii
  fight war not wars!
 • bugun live kayıtlarınında bulundugu lp yi edindigim uk li grup
 • cbs promote the clash aint for revolution, its just for cash diyerek gençlerin kalbini çalan, duruşu ve tavırlarıyla olduğu kadar müziğiylede döneminde de şimdi de farklılık yaratan grup.
 • 1- deri montumda patch*i olan grup
  2- lp ve cdleriyle tüm albümlerine sahip olduğum grup
  3- streetsoccer ve rashit tolga sayesinde tanıştığım inanılmaz grup
  4- zamanında iskoçyada bir dağ evinde komün şeklinde yaşayan grup
  5- dış mihrak fanzin'de bol bol adından söz edilen, şarkı sözleri yazılan grup
  6- şu aralar aynı isim ama farklı bir müzik projesi üzerinde çalışan grup
  7- şu anda kaynağını tahmin bile edemiceğimiz davranış&sloganları çıkartan, grafiti kültürünü yayan grup
  8- kendi müzik şirketlerini kurarak d.i.y.'e ilk teşkil edicek grup
 • kesik kesik, cok gaz, vurucu, oldschool punk'ın kralı.
 • kimden sonra geldiği , kimlere öncülük ettiği ya da kime ayar verdiği kimbilir belki de kimlerden ayar alddıgı düsünülmeden yazdıkları çizdikleri ve de yırtındıklarını dinleyerek bi yere gelinebilecek ve ey genc adam sana kültür mirası bırakabilecek bir grup.

  kaliteli müziğin adı.

  gerekli olabilitesi olan linkler

  (bkz: oldschool)
  (bkz: sex pistols)
  (bkz: buzzcocks)
  (bkz: spermbirds)
  (bkz: anti flag)
  (bkz: wire)
 • banned from roxy ile bize bişeyler anlatmaya çalıştılar vakt-i zamanında dinlemedik biz de yasaklandık *