• akıcı bir timsah-insan mücadelesi içeren film. izlenebilirliği iyi seviyede.
  • kaya scodelario hatırına başlayıp sonunu getiremediğim vasat film.
  • --- spoiler ---

yönetmen alexandre aja, kızın bodrum katından eve çıkmak için araladığı kapağı tutuş şekli ve sallamasıyla filmin yapımcısı sam raimi ve efsanesi evil dead'e selam çakmıştır. ya da ben bu aralar biraz işsizim bana öyle geldi.

--- spoiler ---
  • sponsorsuz ve bağımsız devam eden cumartesi korku gecesinde, ergen bir liseliykem cnbc-e'de izlenmiş haute tension'un yönetmeni olması hatrına izlenmiş alexandre aja filmi.

yine el kadar veletken kanal d'de cumartesi gecesi başlayan sharknado'dan dev karınca, örümcek ve sair hayvan ile yaratılan korku literatürüne oldukça çiğ bir katkı.

farklı unsurlar (klastrofobi, vahşi hayvanlar, doğal felaketler ve insanların inanılmaz salaklıktaki bitmek bilmeyen hataları) - çorba oldukları kadar - timsahtan ölmese 671 farklı enfeksiyondan ölecek baba kızın tekrar aile olmasına teşkil ettikleri engel açısından hün hün ağlattığından drama çatısı da dandik florida evlerinden çok sağlam.

sam raimi efendinin bu işe nasıl ve niye para döktüğünün daha geçerli bir korku arz ettiği, gereksiz aja yapımı.
  • alexandre aja boşa oynamaz. mis gibi film. oyunculuk da çekimler de gerilim de yerli yerinde. hele finale doğru tansiyon tavan yapıyor.
  • yağmurlu ve soğuk havaların iyice hissedilmeye başlandığı bu günlerde izlenebilirliği olan vasatın üstü bir gerilim filmi. barry pepper'ı uzun bir aradan sonra görmek güzeldi*.

ilginçtir ki; imdb'ye göre filmin çekildiği lokasyon belgrad* olarak gözükmekte. florida nere belgrad nere allasen..

imdb
  • sinemada izlediğim timsahlardan çok kasırgalı yağmurlu havasıyla beni içine çeken ayrıca birden fazla klişe bulunan filmdir buna rağmen güzeldir filmi izlerken yoğamınagoyim artık dememe sebep olacak kadar başları olaydan çıkmaması beni güldürmüştür
  • 2019 yapımı klastrofobik bir gerilim filmi. vahşi hayvanların daha da vahşileştigi ve insanların peşine düştügü filmler kategorisine, timsah ile bu filmi de ekleyebiliriz. bu tarz filmleri sevenleri oldukça tatmin edecek bir film, aksiyonu bol, heyecanı tavan seviyesinde, filmin hemen hemen tamamı kapalı bir ortamda, evin bodrum katında geçen timsah sürüsüne karşı hayatta kalma mücadelesi. film efektlerini çok başarılı buldum, heyecan seviyesi de gerçekten çok yüksek ama olur olmaz bir yerde bir anda baba-kız ilişkisi duygusallığı yaratmaları bana o kadar geçmedi ki :) yahu arkadaş, timsahlardan kaçma mücadelesi verirken bir kolun kopmuş, kan revan içinde kapana sıkışmışken kızı ile yaptıgı konuşmalar bence çok gereksiz olmuş. kızın oyunculuguna da iki çift lafım var :) heyecanı bize yansıtmak için agzını balık gibi açıp açıp kapatmanın anlamı neydi anlamadım :) nefes alıp vermek miydi neydi çözemedim :)
    neyse sonuç olarak genele baktıgımızda başarılı bir vahşi hayvanla mücadele filmi olmuş. yapımcı olarak sam raimi ismi de bence kaliteyi arttırmış.
    keyifli seyirler..
  • sürüngenlere olan fobimi yenmek isterken yenildiğim, timsahlarla dolu olan bir gerilim filmi. aksiyon ve gerilim ihtiyacını bence karşılıyor. zaten bu tarz felaket filmlerini her zaman sevmişimdir.

tek sevmediğim şey kaya scodelarionun sarı saçları oldu. ucuz, mahalle arası kuaföre saçını boyatmış elti veya görümce saçı gibi olmuş. *

--- spoiler ---

yalnız babanın öleceğinden o kadar emindim ki, bu yüzden filmin sonu beni şaşırtmayı başardı. adam her fırsatta son cümleler minvalinde konuşmalar yaptı kızıyla ama ha öldü-ha ölecek derken sonuna kadar direndi. helal olsun koca yürekli baba!

--- spoiler ---

puan verecek olursam: 7/10 alır benden.
hesabın var mı? giriş yap