• (bkz: come clarity)
  • in flames'in come clarity adlı yarmış albümünün dokuzuncu parçası. girişi pek hoş.
  • ayrıca şarkının ilk riff'i in flames tarihinin en iyi riff'lerinden biridir. şarkının "verse" ve "pre-chorus" uyumu ise dial-595 escape'i anımsattı. aşmış şarkı.
  • anders nakaratta "if flames.." derken o "l" harfini bastırmıyor mu; işte o an benim bittiğim andır.
  • i'll be brave, show me sight,
    should i be ashamed for the questions that i have

it's in my hands, the sky
    so birght, it's burning
    for me to decide
    with flames, we'll reach heaven tonight
    it's in my hands!
  • terbiyesizliktir! insan böyle şakrı yapar mı! bunu bir insan evladı dinleyecek, adamın bünyesi dağılacak, delirecek, günlerce başka bir şey dinleyemeyecek hatat yemeden içmeden kesilecek diye düşünülmez mi! ayıptır kardeşim ayıp! yetkililere sesleniyorum yasaklansın bu parça kafayı yieceğim yoksa!

onlar nasıl rifflerdir, o nasıl vokal kullanmaktır, nasıl bir kompozisyon yapmaktır o öyle! ah hele o nakarattan sonra it's in my hands çığlığı yok mu....
  • albümde come clarity ile kapışabilecek tek şarkıdır bana kalırsa. defalarca dinlenir dinlenir, hala dinleyesi gelir insanın.
    aslında şarkının daha başlangıcındaki o riff, şarkıda bizlerin neler beklediği konusunda yol göstericidir ki öylede olur. deliren nakarat, deliren riffler,02,55de giren solo ve vokalın ardından, şarkıyı defalarca dinlemekten başka çaresi kalmaz bu insanların.
  • clayman esintili super bi in flames şarkı.

sozleri -eksik parçalarla beraber- de şöyle... boslukları dolduran varsa pastelesin, editleyelım [there is nothing left for me boslukları guzelce dolmustur tesekkurler ona]

the black hole, forever mine
    i need the fear, push me out

oh be brave, show me signs
    should i feel shame for the questions that i have?
    we see out...

could it be, the things i need
    these lies, they bleed all for you

see the lie, a force of reason
    in doubt, need some motivation

its in my hands, the sky
    so bright its burning
    its for me to decide
    with flames...we reach heaven tonight... it's in my hands

went through the floor, oh paralyze
    emotions drifting
    something that you have now (searching that love in fear?)

could it be the things i need?
    these lies, they bleed all for you
  • in flames in clayman albümü sonrası yaptığı en iyi şarkı.o nasıl bir "flames" diyiş anders allah belanı vermesin.
  • in flames'in yaptığı en güzel şarkılardan birisi.kahramanları ise anders ve daniel. albümün en iyi parçası. her şeyi güzel ama; anders and içmiş bizi öldürecek.herkes rica etsin bir daha "with flames" demesin öyle.

edit:
    ya cidden aynı şeyi yazıp duruyorum ama böyle bir vokal olamaz. sadece with flames değil mesele. anders cok kızmış veya çok duygulanmış. bir arkadaşım bugün dinledi albümü ve çığlık attı adam cidden şarkıyı dinlerken malum vokal bölümlerinde.

in flames we trust

edit 2 :
    with flames değil de "if flames" diyormuş efendi. varsın olsun ne derse desin yeter ki öyle demesin.
hesabın var mı? giriş yap