şükela:  tümü | bugün soru sor
  • marka olarak biz açıkçası influecernalrı tercih ediyoruz ve günümüzde de etkili bir yöntem olduğunu düşünüyorum kendi çalıştığım güzellik markası adına. geçen yıla kadar ajanslar ile çalışıyorduk ama gel git çok zamanımızı alıyor. creatorden appi gibi yurt dışında örneklerini görmüştüm. türkiye’de de bir süredir de burdan ilerliyoruz. yonca kunaçav, nigar güneri, zeynep büşra er gibi isimlerle çalıştık. ınfluencerların teklifleri, yaptıkları konseptler genel olarak beklediğimizden iyiydi, bizi de fotoğraflar konusunda yönlendirdiler.
  • mobil uygulamaları ile markalar için paylaşım yaparak para kazandığım bir tür platform. yaklaşık 7-8 işbirliğim oldu bunlar aracılığıyla. sadece markalar biraz geç bakabiliyor tekliflere.

web sayfaları: https://creatorden.com/
  • bu platformla çalışmak isteyenler için yazıyorum, geçenlerde bizim şirketle başımızdan geçeni anlatayım. son günlerde konkordato ilan eden ayakkabı firmalarından sonra bizde ayakkabı satışlarımızı nasıl arttırırız diye düşünmeye başladık. yurtdışındaki bir çok markanın ınfluencer’ ları kullandığını önceden duymuştum. ajansların sitelerine girdiğimde bütçe olarak iyi giydireceklerini anladım. ilginç bir iş yapan creatorden.com‘ a denk geldim ve çalışmaya başladık. hatta ınfluencerlar’ dan biri daha seksi bir kıyafet giydiği için daha yüksek beğeni falan aldı. tabi bu şekilde paylaşımı benim daha da işime geldi. finansal olarak facebook reklamlarına ayırdığım bütçenin üçte biri ile 4 kat fazla satış yapma deneyimim oldu. tek sıkıntıları sundukları hizmetin ne olduğunu anlamakta biraz zorlanmıştım :)
  • (bkz: #82957167)
  • influencerlara ödemelerini 15 günde veren site. yanlış anlayıp adam da oradan kazanıyor demeyin. hem %20 komisyonunu alıyor hem de 15 gün paranızı işletiyor.

ücretleri ulakla yolladıklarından şüpheleniyorum.

edit: 15 iş günü sonraki ilk cumaymış. yuh!