• the office'in en keyifli karakterlerinden biri. ne is yaptigi konusunda "and you are working on?" diyen michael'a "that's exactly correct" deyip gecistirmistir. ofiste ne yaptigi bilinmez. kelly bir ara kilo vermek icin creed'den bagirsak kurdu alip yuttugunu iddia eder, creed bunu "that wasn't a tapeworm" diye reddeder.

  sirket fotografi cektirirken yana doner. sahane insan.
 • eskiden dj wacky weed creed adiyla radyo programi yaptigini iddia eder. komik karakterdir vesselam..

  bir bolumunde de nargile keyfi yapiyordu..
 • hayatta kalmak için veremeyeceği taviz yoktur*. yapmadığı iş kalmamıştır. zamanında tarikat şeyhliği ve müritliği bile yapmıştır. dediğine göre müritlikte bol eğlence, şeyhlikte ise iyi para vardır.
  yaşlıların işten çıkarılma ihtimali oldugunu duyunca genç görünmek için saçlarını printer kartuşuyla boyamış bir adamdır. daha ne deyim...
 • asil adi william charles schneider olup, sonradan creed bratton adini almistir.
 • dediğine göre kendisinden kimse bir şey çalamaz. yine dediğine göre bunu en son yapan kişiyi, creed bratton'ı yani, bir daha gören olmamıştır.
 • printer kartuşunu saçını boyayarak bitiren yarıcı özellikli the office karakteri
 • --- spoiler ---
  6x7 bölümünde cadılar bayramı için giydiği vampir kostümüyle kopartan, üzerine haykırdığı "i sell your blood" sözüyle öldüren the office kişisi.

  --- spoiler ---
 • sit com dizi tarihinin en absürd, en pervasız, en müthiş yan karakteri. hastasıyım.
 • janitor* ile kapisacak kadar bosbogaz ve hazir cevap karakter. ne kadar az gorunse o kadar komik, ne kadar cok gorunse o kadar absurd olabiliyor.

  --- spoiler s3e8---
  stamford ofisinden yeni transef olmus bir kadin calisan, sol gogsunden sut sagma makinesi ile biberona sut sagmaktadir. bunu fotograflayip, bilgisayarinin desktop arka plani yapan creed'i, kadin michael'a sikayet eder. michael, ona 'bu nedir? nasil yaptin diye sorar?'
  creed ise 'dogru zamanda dogru yerdeydim' diye cevap verir.

  --- spoiler ---

  seviyoruz kendisini.
 • dizinin gizli kahramanı. az görünmesine rağmen, bana en az dwight schrute kadar kahkaha attırıyor. s7e15'de de tek bir fotoğraf ile yardırmayı başardı:

  --- spoiler ---

  michael, şehrin ofisten uzak bir yerinde parasız, telefonsuz dolaşmaktadır. karnı acıkır, bir çin lokantasına girer. maksat önce yemeğini yiyip, "ah, cüzdanımı arabada unutmuşum, bir koşu alıp geleyim" diyerek oradan sıvışmaktır ama vicdanı buna izin vermez. lokanta sahibine gerçeği açıklamaya karar verir ve "akşama gelir öderim" der. sinirlenen lokanta sahibi teklifi kabul etmez. biraz sonra, michael'ı bir süredir arayan dwight ve ekibi aynı lokantaya gelir ve lokanta sahibine michael'ı görüp görmediği sorulur. dikkatlerini kapının yanındaki duvarda asılı duran "hırsız" (hesabını ödemeyen müşterilerin) fotoğrafları çeker. en baştaki fotoğraf da michael'a aittir: http://i54.tinypic.com/9kv7kk.png . dwight lokanta sahibinden gereken bilgileri aldıktan sonra ekip oradan ayrılır - kamera o an bir alt sıradaki fotoğraflara zoom yapar:
  http://i51.tinypic.com/1qr6mg.png

  --- spoiler ---

  geberdim.
hesabın var mı? giriş yap