şükela:  tümü | bugün soru sor
78 entry daha
  • birazdan izleyeceğim filmdir. ilk filmde klişeler olsa da beğenmiştim. onun kadar tat alsam kâfi.
    edit: filmi izledim. beklediğimden çok daha iyi çıktı parasına ve zamanına değdi diyebilirim. film izleyiciyi o kadar içine çekiyor ki, bir sahnesinde(spoiler vermeyelim) bütün salon omuzlarını dikleştirip, sırtlarını koltuktan ayırıp kafalarını ekrana yaklaştırdı, çıt çıkmadı koca salondan.
  • ilkinden kat kat iyi olan film. rocky serisi biraz klişedir,ne olacağı bellidir; kahramanımız ilk maçta yenilir ikinci maçta da comeback atıp kazanır. ama emin olun creed 2 filminde bundan daha fazlası var.
    eski rocky filmlerindeki atmosferi hissediyorsunuz. eğer rocky filmlerini izlediyseniz hiç düşünmeden creed 2'ye gidin.
  • filmi bugün t izledim. 12.30 seansıydı ve benden başkası yoktu seansta. rocky serisini seven biri olarak hoşuma giden bir film yapmışlar. genel olarak rocky4 den birçok alıntı var. sıkılmadan izlenebilir.
  • rocky mirasını seven herkes için mutluluk bombardımanı olan film.

bir kere rocky seviyorsunuz; bu oldschool sizin için candır demek. rocky soundtrack'leri, clubber lang, apollo, mickey vs derken sizin sevdiğiniz şeyler belli.

bu film tüm bunları alıyor, üzerine sylvester stallone'nin dehası demek istediğim muazzam drama yoğunluğu ile güçlendiriliyor. adamın rocky serisinde en sevdiğim ve yıllar içinde en iyi yaptığı şey filme eklemeyi başardığı bilgelik ve duygusallık. bu filmdeki güzellik artık eşinizi ve kız arkadaşınızı da götürebileceğiniz bir creed mirasının olduğudur. herkesin sevgilisi/eşi (aynı kişi ama yıllar içinde dönüşüm oluyor kavramsal olarak) the expendables veya machete gibi filmlere gidip sizi zorla "içerde" ya da martyrs gibi filmlere zorla sokmayabilir. bu film herkes için çok iyi.

--- spoiler ---

drago ailesini bekliyorduk ama brigitee nielsen falan filme girince baya bir gaza geldim. ilk maçta adonis yenilseydi çok klişe olacaktı. o da klas. (tessa thompson çok güzelsin valla rihanna'dan sonra eşimin kıskanacağı yeni artis sen olabilirsin)

rusya ya gitmeleri süperdi. ya o kadar çok detay var ki. bu filmi her rocky fanı delirerek izleyecek o kadar. ilk filmdeki kadar ağlatıcı bir sona da gerek yoktu. bence ne bekleniyorsa alınıyor. rocky'nin olmayacağı creed beni çok üzecek onu da demem lazım.
    --- spoiler ---

bu filmi sevmeyen bence rocky mirasını sevmemiştir. ilk gün gittim ilk seans. değil pişmanlık, bir daha gitmek için fırsatları kollayacağım. ilk film gönül telimi titretmişti, bu da çok iyiydi.
31 entry daha