şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2014 yapımı creep filminin devam filmi. ilk filmi beğenenler bunu da beğenecektir, ben beğendim.

  imdb
 • ürkütücü mü, evet. komik mi, en az ilki kadar. bu filmin komedi unsuru, “horror” unsuruna katkı veren bir “comedy”. enterasanlığı da buradan geliyor sanki.

  --- spoiler ---

  üçüncü filmde aaron olmayacak gibi. finaliyle sara, aaron dan bile psikopat bir tip mesajını verdi
  --- spoiler

  ayrıca the conversation göndermesi ile coppola’ya selamı da güzeldi.
 • ilkinin gazı ile izlediğim ama hayal kırıklığına uğradığım devam filmi. çok kötü. sıfır gerilim ve korku. onun yerine boş muhabbet var. zaten ilk filmden olayları ve olacakları bildiğiniz için zerre gerilim yaratamıyor. sonu ise eh işte.

  3/10
 • ilk filmi tekrar etmeyen, psikopatlığı bir seviye yukarı taşımayı başaran film. isimsiz psikopatın askerleriyiz.

  --- spoiler ---

  başlarda kız adamdan üstün gelecek sanıyorsunuz ama sonra elemanının konumunu yavaş yavaş tekrar aldığını izliyorsunuz.
  --- spoiler ---
 • blumhouse productions'ı ve onun 'nispeten' düşük bütçeli filmlerini ne kadar sevdiğimi unutmuşum. gerçi, truth or dare paçozluğundan sonra hislerim biraz törpülense de creep serisiyle yeniden yükselişe geçti. handycam, found footage, jump scare vb her tür korku/gerilim klişesini mockumentary edasıyla verip seyrin yönünü ve üslubunu değiştirmişler. sıçrayıp korkmanız gereken anlarda gülüyor, hatta ilk defa seri katili sevilebilir buluyorsunuz:

  --- spoiler ---

  adam, ilk filmden beri onlarca kez "bakın sizi öldürürüm, yanımda çok dolaşmayın" hikayeleri anlatıyor, beş dakika önce tanıştığı insanları ormana götürüyor, onlara densiz densiz öldürmeli şakalar yapıyor. her şey kör göze parmak, en başından beri. internette bir iş ilanı görüyorsun, adam seni izbe, kimsenin yaşamadığı bir dağ evine çağırıyor, beşinci dakikadan itibaren öldürmeli şakalar yapıyor, evinin kenarında baltalar, silahlar görüyorsun ve inatla, inatla o evden çıkamıyorsun. hatta aaron-josef en sonunda "pilav normal, bence siz geri zekalısınız." diyor.

  korkup gerilmek için izleme amacınız varsa hiç boşuna uğraşmayın. ince düşünülmüş, zeki bir film bu. orta yaş krizine girmiş depresif seri katil mi olur? oluyor işte.
  --- spoiler ---

  üçüncü filmin senaryosu yazılmaya başlanmış bile.