• blumhouse productions'ı ve onun 'nispeten' düşük bütçeli filmlerini ne kadar sevdiğimi unutmuşum. gerçi, truth or dare paçozluğundan sonra hislerim biraz törpülense de creep serisiyle yeniden yükselişe geçti. handycam, found footage, jump scare vb her tür korku/gerilim klişesini mockumentary edasıyla verip seyrin yönünü ve üslubunu değiştirmişler. sıçrayıp korkmanız gereken anlarda gülüyor, hatta ilk defa seri katili sevilebilir buluyorsunuz:

--- spoiler ---

adam, ilk filmden beri onlarca kez "bakın sizi öldürürüm, yanımda çok dolaşmayın" hikayeleri anlatıyor, beş dakika önce tanıştığı insanları ormana götürüyor, onlara densiz densiz öldürmeli şakalar yapıyor. her şey kör göze parmak, en başından beri. internette bir iş ilanı görüyorsun, adam seni izbe, kimsenin yaşamadığı bir dağ evine çağırıyor, beşinci dakikadan itibaren öldürmeli şakalar yapıyor, evinin kenarında baltalar, silahlar görüyorsun ve inatla, inatla o evden çıkamıyorsun. hatta aaron-josef en sonunda "pilav normal, bence siz geri zekalısınız." diyor.

korkup gerilmek için izleme amacınız varsa hiç boşuna uğraşmayın. ince düşünülmüş, zeki bir film bu. orta yaş krizine girmiş depresif seri katil mi olur? oluyor işte.
    --- spoiler ---

üçüncü filmin senaryosu yazılmaya başlanmış bile.
  • ilk filmi tekrar etmeyen, psikopatlığı bir seviye yukarı taşımayı başaran film. isimsiz psikopatın askerleriyiz.

--- spoiler ---

başlarda kız adamdan üstün gelecek sanıyorsunuz ama sonra elemanının konumunu yavaş yavaş tekrar aldığını izliyorsunuz.
    --- spoiler ---
  • ürkütücü mü, evet.
    gerim gerim geriyor mu? evet.
    komik mi, en az ilki kadar.
    en az ilki kadar enterasan. footage sevmeyenlere bile öneririm bu filmi.

--- spoiler ---

üçüncü filmde aaron olmayacak gibi. finaliyle sara, aaron dan bile psikopat bir tip mesajını verdi
    --- spoiler

ayrıca the conversation göndermesi ile coppola’ya selamı da güzeldi.
  • 2014 yapımı creep filminin devam filmi. ilk filmi beğenenler bunu da beğenecektir, ben beğendim.

imdb
  • serinin ilk filmini düşük bütçeli bir film için yeterli ve ilgi çekici bulduğum için izlediğim devam filmi.

öncelikle uzun zamandır girdiğim ilk entry olduğunu belirtmek istiyorum zira dayanamadığım bir aptallık seviyesi içeriyordu son film. her ne kadar bu tarzı beğenmiş olsam da potansiyelin katledildiğini düşünüyorum. burdan sonrası spoiler.

--- spoiler ---

öncelikle aaron kendini bıçakladı bir 6-7 kez hadi tamam dedik sonra kızı o halde kovaladı da kovaladı o da yetmez gibi en son yakaladı yatırdı yere bir 86 kere falan bıçakladı sonra bıçaklanmış haliyle kızın cesedini sürükleyip mezara attı ve o mezardan çıktı bu dakikalarda zaten nasıl kan kaybından bayılmadığına dair kafa yediğim yetmiyormuş gibi üzerine tüy diken hareket de kızın o 86 yerinden bıçaklanmış haliyle mezardan çıkıp küreği alıp herifin kafasına geçirmesi oldu. ya abi? normal insan bile o mezardan çıkarken zorlanır o küreği rahat rahat kaldıramaz siz bizimle kafa mı buluyorsunuz? yani gerçekten bu kadar saçmalık beklemiyordum son dakikalarda yazık ettiler he ama devam filmi çıkarsa izlerim orası ayrı.
    --- spoiler ---
  • ilkinin gazı ile izlediğim ama hayal kırıklığına uğradığım devam filmi. sıfır gerilim ve korku; onun yerine boş muhabbet var. zaten ilk filmden olayları ve olacakları bildiğiniz için zerre gerilim yaratamıyor. sonu ise eh işte.

3/10
  • leş gibi bir film. bunu izleyeceğime 1 saat 20 dakikamı atv izleyerek geçirsem daha faydalı olurdu.
  • ilk filmde cevabı merak edilen birçok soruyu yanıtlayan film. bu yüzden izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. ancak ilk film kadar iyi mi derseniz, hayır derim. mantık hatalarına kurban gitmesi üzücü.
  • ilkinden daha iyi. sonu biraz şey...
  • --- spoiler ---

gerçekten o kadar bıçak yedikten sonra o kadar koşup, güç toplayıp, baygın birini çekebilir mi bir insan? kan kaybı denen bir olay var. hakaret edilmiş gibi hissettim resmen.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap