şükela:  tümü | bugün
 • radiohead'in eski bir konser kaydi. sarkilar su sekilde ikamet etmekte:

  1) you
  2) the benz -> bu the bends'in eski adi demek ki?
  3) vegetable
  4) creep
  5) ripcord
  6) stop whispering
  7) pop is dead
  8) thinking about you
  9) faithless the wonder boy
  10) blow out
 • (bkz: peepshow)
 • 1982 yılı mahsulu senaryosu stephen king tarafından yazılmış, george a romero tarafından yönetilmiş olan abd yapımı film.

  film alacakaranlık kuşağı tadında 5 farklı öyküden oluşuyor. father's day, the lonesome death of jordy verrill, something to tide you over, the crate ve they're creeping up on you bölümlerin isimleri. başrollerde tanıdık simalardan hal holbrook (the crate), adrienne barbeau(the crate), leslie nielsen(something to tide you over), ed harris(father's day), ted danson(something to tide you over) ve stephen kingin bizatihi kendisi (the lonesome death of jordy verrill) göze çarpıyor.

  filmin tutması üzerine 1987 tarihinde michael gornick tarafından yönetilmiş olan creepshow 2 çekildi.
 • beş öyküde de anlatılan tuhaf ve korkunç öykülerin hepsi de aslında insanın türlü türlü halleri… açgözlülük, kibir, nefret, kindarlık…
 • çoğu oyuncusu şu an hayatta olmayan, hayatta olanların da epeyce yaşlandığı, holivudda artık pek az gördüğümüz korku-komedi türünün örneklerinden birisi.

  1980'ler holivud sinemasının sinema tarihine adını sağlam şekilde yazdırdığı komedi filmleri furyası sürecinde, korku-komedi karışık örnekler de karşımıza sıkça çıkmaya başlamıştır ve seksenlerin sonuna kadar çeşitli örneklere denk geliriz. 1988 yapımı beetlejuiceda bunlardan birisidir mesela. ikibinlerden itibaren artık pek göremeyiz b sınıfı filmler haricinde. creephosw dönemin öne çıkan oyuncularının resmi geçidi. abartılı oyunculukların, birbirinden saçma olayların peş peşe geldiği, yetişkinler için korkutucu değildir ama türün berbat bir örneği de değildir. öyküler gayet eğlenceli ve hiç sıkmayacak şekilde gelişir.

  gencecik halleriyle ed harris ve bored to death dizisinde büyük bir keyifle izlediğim ted danson'ı izlemek ayrı bir keyif oldu benim adıma. 1980'lerin en popüler komedi oyuncusu müteveffa leslie nielsen de ilk hikayede karşımıza çıkıyor. filmin en büyük sürprizi stephen king 'in çok acayip bir rolde karşımıza çıkması.

  top 500 korku filmi listesinde 79. sırada olan bu korku komedi klasiğinin izlemenmesi gerekiyor, özellikle sinefiller ve türe ilgi duyanlar tarafından.
 • sıkıcı olmayan, eğlenceli bir film. üstelik 1982 yapımı.
 • dizisi çıkıyor.creepshow
 • fragman'ı yayınlanmış. antoloji olacak. merakla bekliyoruz. bir sürü yazar ve yönetmenden oluşan korku hikayeleri izleyeceğiz. ihtiyacımız olan antoloji.
 • çizgi roman panellerinden oluşan başlangıcıyla kalbimi fethetmiş antoloji seri.

  ek: tales from the crypt'deki fırlama iskelet burada da fırlamalıklar yapmaya devam ediyor.
 • orta karar başlamış shutter serisi. ilk bölüm, iki segment'den oluşuyor: gray matter(stephen king) - house of the dead(josh malerman)

  gray matter hoşuma gitti ama diğerini beğenmedim.

  ilerleyen bölümlerden birini de tom savini çekecekmiş.

  sai king, ilk bölüm hakkında 'excellent re-boot of the movie george and ı made back in the day.' diye buyurmuş...