şükela:  tümü | bugün
  • china radio international'ın ülkemizde yayına başlayan radyosu. gayet güzel yayın yapıyorlar. nostaljik türk pop parçalarına yer veriyorlar bolca, arada çince de çalıyorlar. tavsiye ederim. dinlediğimiz radyo kanalı bile çin malı oldu anasını satayım.
  • istanbul'da 89.4 mhz ve 105.4 mhz fm frekanslarından iki farklı yayın yapan radyo istasyonu.
    "ci-ar-ay türk" diye kendini adlandıran çin'in uluslararası radyo istasyonu türkiye şubesi.
    programcıları, michael kuyucu, cem küçük, erkan tan, ilkim kocamaz, ekin gün, ufuk coşkun, kamil erdoğdu, ırmak hekimoğlu, hayri hiçler, can ataklı, yalçın alaca, sevinç elif sevil, çiğdem ikiz, sinan onuş ve yusuf özkan.

www.criturk.fm
  • bu radyo kanalının formel adı web sitesinde ve reklamlarında belirttiğinin aksine cri türk değil, criturk'tur. nitekim kanalın yayıncısı boğaziçi radyo televizyon yayıncılığı ve reklamcılık a.ş. de rtük'e bu çağrı işareti istemiyle başvurmuştur. çünkü türk ticaret kanununa göre "türk", "türkiye", "cumhuriyet" ve "milli" kelimeleri bir ticaret unvanına ancak bakanlar kurulu kararıyla konabilir.

http://www.rtuk.gov.tr/…gi-ve-reklamcilik-a-s/22020
  • askerlik şubesinde dahi dinlendiğine şahit olmamla saygı duymaya başladığım propaganda makinesi. komutan uyuma.
  • ısmini arastirana dek ziya turk efem sandigim radyo. dinliyoruz bakalim.
  • valla bu çinli radyocular ne içiyorsa bana da ondan getirın dedirten radyodur...
    akşam mecidiyeköy trafiğinde sıkışmışken arabanın ekranında sıaray yazdı vee

sırasıyla şu şarkılar çaldı:

özdemir erdoğan : bana ellerini ver
    no doubt: don't speak
    çince bir pop şarkısı (çıkaramadım)
    orhan gencebay: hatasız kul olmaz

yıllardır, türk radyosunu muasır medeniyetler seviyesinin aşağısında tutan -- biz rock çalarız, pop olmaz -- arabesk çalarsak yabancı olmaz -- çinceyi kim dinleyecek -- gibi dünyevi kaygıları aşmak için demekki çin sermayesi gerekiyormuş....

hiç sıkılmadan dinlenen müzikleri ve fantastik haber bilgi programları ile yeni birşeydir sıaray türrrk.
  • türkiye'nin bir numaralı radyosu. benim için tabi.

günde toplasan 20 şarkıyı döndürüp döndürüp dinleten ve adamı kanser eden adı meşhur kendi boş radyolara benzemez.

sadece türkçe parçaları değil başta uzak doğu olmak yabancı müziğe de yer verilmektedir.

ve ayrıca günün sıcak gelişmeleri de şarkı aralarında sıkmadan, uzatmadan kısa cümlelerle aktarılır.

severek dinliyoruz efendim.
  • halis serbest röportajını youtube'dan neden kaldırdıklarını merak ettiğim radyo.
  • son dönemde beğenip takipçisi olduğum radyo kanalıdır. saçma türk pop müzikleri ve reklam dinlemeyi sevmem. adı cri türk olmasına rağmen radyoda “siaray” olarak görünür.
  • yeni keşfettim. süper ötesi bişey bu. her zaman böyle bir radyo hayal etmiştim. yerli ve yabancı karışık nostaljiler... hepsi de kaliteli. şarkı havuzu da oldukça geniş. dinleyin, dinletin...