• adeta bir lovemark.

şirket stratejisi midir bilmiyorum ama adamlar nasıl olsa birileri hacılayacak ya da şık tasarımıyla varlığı rahatsız etmediğinden zaten kaybolacak ve bir kez alan hep alacak diye kaliteden taviz vermiyorlar. oysa diğerleri öyle mi, ya bozulur ya hemen biter, böylece tekrar almak zorunda kaldığınız için para kazanırlar.

hatta içinin gözükmemesi dolayısıyla psikolojik olarak bitiyor hissiyatı yaratmaması bile planlı olabilir.

işte bunlar hep ticari başarı.
  • bir dart oyunudur.. 15-20 arasındaki dilimlere ek olarak bullseye'a isabet edecek 3er atış oyunu kazandırır.. eğer 25 atış içinde bu 21 isabet (double ve tripplelar göz ardı edilir ise) tamamlanmamışsa en düşük puan kazanır.. puan yememek için oyuncular hücum veya savunma stratejilerini dönüşümlü kullanabilirler.. puan yemek ise şu şekilde olur : eğer bir oyuncu 18 dilimine 3 isabet kaydetti ise, bundan sonra 18e yapacağı her isabette, o dilime 3 isabet kaydedememiş oyunculara 18er puan ceza yazdırır.. pratik olarak yazdırılan puan dilimin puanı kadar, double isabeti halinde dilimin 2 katı, triple halinde dilimin 3 katı kadardır.. bullseye'ın mavi dış kısmı 25, kırmızı göbeği ise 50 puan ceza yazdırır.. bu manada bir oyuncu, örneğe göre 18i kapatmaya çalışarak defansa dönebilir, ya da 18i kapalı oyuncunun varsayımsal olarak açık olan 18den büyük bir hanesini kapatıp ona ceza puanı yazdırmaya ya da onu savunmaya geçmeye zorlamaya çalışabilir.. keyiflidir.. oklar vardır böyle atarsınız piti piti diye.. ışıklar yanar söner..
  • çakarken verdiği his, o testere gibi keskin "çıkırt!" sesi bağımlı ediyor insanı. on yüz milyon tanesini bitirdim ben bunun. o değil içimdeki anane attırmıyor da bu yeniden dolamayan bitik çakmakları. evdeki saksıların dibini renk renk bitik cricketlerle doldurdum .

gali netcez bilemeyon.
  • eski klasik modelleriyle çakmak türlerinin en tatlı örneklerini bizlere sunmuş, daha sonraları ise hippie tie dye'ı gibi orasını burasını boyayıp asaletini fena halde örseledikleri ilk göz ağrım. lise ve üniversite fotoğraflarında tatlı bir anı. o da benimle birlikte her yere gide gide üniversite bitirdi, iki dil öğrendi, çok prezentabl. haddizatinda merak ettiğim bir konu da artık çoğu yerde bulamıyoruz. üretimi durmuş olamaz. sanki birileri piyasadan cricket'leri toplayıp istifliyor ve zam gelince satacakmış gibi geliyor. djeep var, clipper var, cricket yok!
  • bu oyunda en büyük stres unsuru house'lardır elbette. eğer oyunun ilk yarısında bitirebilirseniz sizden kralı yoktur. ki bu durum rakibinizi de moral açıdan çökertecektir.

ama en sona üç house ile kaldıysanız vay halinize...

(bkz: dart)
  • kıçında deliği olup bir türlü doldurmayı beceremediğim zarif çakmak. hani eskisi gibi çakmak dolduran seyyarlar olsa köşebaşlarında, soracağım "dayıcığım bu çakmak dolar mı?" diye
    velhasıl o kadar güzel renkleri, desenleri vardır ki insan atmaya kıyamaz boş olsalar da...
    öperim ben onları; pamuklara sarmalar, sararım.
  • amerika'da 35 dolar oder eyaletler arasi sinirsiz arama yapar, sinirsiz mesajlasirsiniz. turkiye'ye de ekstra bir ucret odemeden mesaj gonderilebiliyor. telefonda sekilciligin, gosterisin pesinde degilseniz ve internetsiz, kamerasiz mutevazi bir telefon sizin icin yeterli olabiliyorsa kesinlikle tavsiye ederim. cok tasarruflu.
  • biitiğine şahit olmadığım bir çakmaktır. gaz ayarı yoktur, ama bir şekilde yanar uslu uslu; küçücüktür, ama maşallah iyi yanar; kolay yanar, renkleri iyi seçilmiştir falan filan. kısaca bol bol reklam malzemesi verir.

peki nasıl olmaktadır da, gazının bittiğini görememekteyim? değişik durum ve hal bildiren olasılıkları eleyip, en akla yatkınına gelmek istiyorum hemen: cricket hacılanır, çok pis hacılanır. küçük olmasından dolayı arkeoljik değer de kazanabilir evein ücra bir köşesinde, minder arasında, dolap arkasında. ama ortaya çıkarıldıktan sonra gene hacılanacaktır netekim. işte hayat böyle, hava her gün güneşli olmaz, kar yağdıktan sonraysa açar birdenbire. teşekkürler cricket; hayatın anlamını olanca yalınlığıyla gösterdiğin için
  • bir swedish match urunu.
  • en kaliteli dandik çakmak markası. gaz ayarı yoktur ama kışın azcık yazın deli gibi yanar, büyükçe olanları şahane uzun süre dayanır. bi nevi kolleksiyonu bile yapılır,
hesabın var mı? giriş yap