şükela:  tümü | bugün
 • 1984 yapimi bir ken russell filmi. kathleen turner geceleri china blue takma adiyla fahiselik yapan bir desinator. anthony perkins saplantili bir peder. john laughlin ise evliligi sorunlu bir aile babasi.
  oyuncularinin ustun performanslari ve russell'in konuya mizahi yaklasimiyla renklenen bir ufak basyapit. '80'li yillarda tutku suclari adiyla hem ulkemizde gosterime girmis hem de video piyasasinda elden ele dolasmisti. daha sonralari birkac kez televizyonda da gosterildi. ozellikle garip finali ve china blue ile polis musterisi arasinda gecen sahne pek unutulacak gibi degildir.
 • cnbc e' nin, parça parça kesmenin yetmeyeceğini anlayarak, seks sahnelerini toptan uçurduğu ve kuşa çevirerek yayınladığı film.
 • pat benatar'ın 1980 çıkışlı albümünün adı:

  1- treat me right
  2- you better run
  3- never wanna leave you
  4- hit me with your best shot
  5- pat's first gold single
  6- hell is for children
  7- little paradise
  8- i'm gonna follow you
  9- wuthering heights
  10- prisoner of love
  11- out-a-touch
 • turner, 90s stone aitse 80s de benim dercesine göz kamaştirdığı değil erittiği filmdeki adamlardan biri olmayı istemek yetmio arkadaş, böyle bir kadının tek bakışı için comodusun dediği gibi dunyayı kesip atıcan önüne. neyse film insanın içinde böyle istekler doğuruyo. gerisi yalan dolan
 • tamamıyla kitsch, saçmasapan, ipe sapa gelmez bir film. "santa sangre" ile beraber izlendiğinde eğlenceli olabilme kapasitesine sahiptir. ciddiye alınacak hiçbir yönü olmayan boktan bir film. ama gene de zevkle izleniyor.
 • 2005 yapimi televizyon filmi. klasik cinsel taciz ve pesinden gelen entrikalarla davalar vs vs vs...

  http://www.imdb.com/title/tt0449581/
 • dina meyer'in rebecca walker karakterini oynadığı film. genelde gece yarıları kanal d'de oynardı ama demin star tv de seyretme imkanı buldum tekrar. dina meyer tüm güzelliğiyle yine soluksuz bıraktı izleyenleri.
 • filmde -gündüzleri "güya frijit"lerin tanrıçası olup geceleri en gözde fahişe- gibi tatlılık abidesi bir fanteziyi harika canlandıran kathleen turner var. onun etrafını bir türlü sapık olmayı beceremeyen evli basit erkek ve din adamlarının "sapıklık"la okey olamamasını sunan loser peder gibi iki tatlış çevirmiş. ken russell'ın bu filmine, doğaya çıkıp manzaraya doyamamak gibi, yahu doyamadım, screenshot almara, fotoğraf çekmelere. ilk yarım saatine zorlanarak katlandıktan sonra gerisi pamuk ipliğinin çözülmesi gibi haz veriyor. leziz meziz bir b movie, bitişinde de dehşet bir şarkı var https://www.youtube.com/watch?v=hgupg_hguzs
 • aynı zamanda madonna'nın ilk albümü için steve bray ile kaydettiği demolardan biri olan çerezlik şarkı. daha sonra pre-madonna albümünde madonna'nın kaydettiği diğer demolarla birlikle yayınlanmıştır.
 • crimes of passion tipik bir ken russell filmi, 80'lere çok uyuyor ayrıca: müzik, efektler, kurgu sürekli ken russell'ın bir türlü kenara çekilip filmin akmasına izin vermiyor; yönetmen ısrarla müdahale halinde.

  bu arada zamanında türkiye'de gösterildiğinde bayağı bir kesildiği anlaşılıyor; zira polis giysili fantezi sahnesi yoktu. kullanılan müzik, soundtrack; kırmızı ve lacivert renk ağırlıklı sahneler, kaba oyunculuklar, basit diyaloglar; b filmi havası verilmiş ya da öyle olmuş bir film bu. ancak gene aynı şekilde atmosfer ve üslûp kendine özgü, bu yüzden ken russell damgası taşıyor.

  filmleri yönetmenin diğer filmlerinden ayırarak izlediğimizde farklı düşünebiliriz. oysa bir yönetmenin filmlerinde ortaya eğer koyabilirse üslûbu, tarzı ortaya çıkıyorsa, bunu izleyerek daha fazla bilgiye ulaşabiliriz.

  tutku suçları yine bedenle ilgili bir film, the devils'ta buna paralel bir konu işlenmişti: arzular ve dinin çakışması, ikiyüzlülükler, kendini kabul edememe, delirme, ve cezalandırma. the devils çok açık ara elbette tutku suçları'ndan önde gidiyor, bu filmin the devils'la kıyas kaldırmadığı çok açık. yine de ken russell severler hiç bir şekilde uzak durmasın.

  kendi adıma reha erdem'den sonra film müziğini kasıtlı olarak filme dahil eden tek yönetmenin ken russell olduğunu düşünüyorum. inadına, kasıtla, bitmek bilmeyecek şekilde ,müzik bir film karakteri gibi filmin sonuna dek ara ara, bazen sürekli karşımıza çıkıyor.