• nesne bulmak üzerine kurulu hafıza oyunu. ama fazla kaptırmamak gerek. günlük yaşamda çevrenizdeki detaylara gereksizce takılmanıza neden oluyor zira.

geçen gün işyerimde wc' nin önünde bir saplı süpürge gördüm; "aha saplı süpürge buldum" diyerek üzerine atlayasım geldi. bunun daha derin tavası var, püskürtme şişesi var, tüpü var, varili var...
  • bölümler ilerledikçe ek soruşturmalar uzadıkça uzuyor.

--- spoiler ---

mesela 7. vakada şüpheli adamın karısı doğuruyor,hangi hastanede olduğunu bilmediğinden(!) bizden yardım istiyor ve kayıp hastane kaydını bulmamızı istiyor.daha sonraaa
    kağıdı buluyoruz
    birleştiriyoruz
    inceliyoruz
    adama götürüyoruz
    oda numarasını okuyamıyor dingil
    tekrar inceliyoruz
    tekrar götürüyoruz.
    ulan polise ne senin doğacak sıpandan??
    --- spoiler ---

sinirlendim sözlük!
  • mesaiyi facebook'ta yedirtiyor.
    ayrıca sosyal hayatımı etkilemeye başladı.
    dışarı çıkmadan enerjimi sonuna kadar harcayayım da ben bilgisayar başında değilken o da dolsun şeklinde başlıyor herşey.
    bunun üzerine de planladığımdan uzun süre dışarda kalırsam manyak oluyorum.
    takıntı bir nevi.
    çünkü enerji 110u bulduktan sonra, harcayamadığım için, arada geçen süre kaybolmayan enerjinin yenilenememesine sebep oluyor. kıymetli zamanım boşa akıyor. (bkz: obsesif kompülsif bozukluk)
  • her vakayı 'inşallah ölen jones'tur' diye açıyorum. ama sonu hep hüsran.
    galiba sonunda ben öldüreceğim, katili olduğum davayı çözmeye falan çalışacağım. lütfen ölsün ya, lütfen.
  • grup sayfasında paylaşılan level up ve rank upları alıyorsunuz. ordan add me addd mmmeeee diye ağlayan insanları arkadaş olarak ekliyorsunuz, tavsiyem i'm a daily player diyenleri ekleyin.

ordan insanlar birbiriyle konuşabiliyor, yorumlaşıyor falan.
    geçen ecnebinin biri gitmiş oyun artık sıktı 4 milyon yapmak çok zor, günde sadece 110 enerji veriyorsunuz oyun güncellenmeli falan yazmış 4 bin kişi beğenmiş yorumu.
    ben de heves ettim gittim, günde 3 level up 1 rank up çok az, sanırım yakında bıktıracak oyun falan yazdım, bir allahın kulu beğenmedi.

artık kart göndermiyorum -_-
  • kadın erkek büyük küçük demeden herkesin evinde tornavida bulunduğunu göstermiş oyun.
  • behzat ç.'ye bağladığım oyun. cinayetleri çözdükten sonra habire ek soruşturma açan emniyet müdürüne ''cinayet iyi ama ek soruşturmanın amına koyım ben'' deyip resti çekip rozetimi fırlattım. oturdum hamburgerimi yedim, enerjim dolunca dayanamayıp birkaç olay yerini gezdim, bir şey toplamadım, sessizce izledim. süre bonusunun ne kadar düşebileceğine baktım. sonra jones geldi, kardeş sensiz yürümüyor bu koyduğumunun işleri, de hayde yeğenim dedi.
    jones'ın hatrına ek soruşturmaya aldığım adamların yanına gittim. birisi bana dedi ki kedim kayboldu evin içinde. sırf bunu duymak için, 100 enerji harcayıp 1 yıldız kazandığım anlar geldi aklıma.
    kedisini bulduk hanfendinin, salonun ortasında. skicem böyle işi. olm bu işin amelesi ben miyim, kamera kırılıyor, hayde şunu bi leğimle cakkidi, kağıt parçalanıyor kardeş sen yaparsın. olm bu işleri yapacak koca emniyette bi arkadaş yok mu, parası neyse ben vereyim de eleman tutalım lan.
  • yakında jones'un birine çıkma teklif etmesi gerekse yıldızla edeceği oyundur.

o yıldızı da jones mu toplayacak, tabi ki biz...
  • bu oyundaki "ek soruşturma" mantığı en sakin insanı bile kafasında bardak kıran sayko caner'e dönüştürebiliyor. arkadaş ne sikim dedektiflikmiş lan bu, banane milletin kırılan madalyasından? silecem ama kıyamıyorum da, emmioğulları gibi bir paylaşım oluştu sayfamda. yıllardır selam vermediğim hatunla enerjileşiyoruz, rapor yazıyorum ona, altını bezliyorum, dizime yatırıyorum. bunlar güzel şeyler.
  • kesinlikle boktan bir oyundur. çok iyi olma şansı varken, bunu heba etmiştir. gelelim bunun sebebine:

3. davaya geldim. dava çözüldükten sonra dava ile alakalı 3 kişi ile konuşmam gerekmiş, 3 yıldız onlar için topladım. sonra bu 3 kişinin 3 farklı ihtiyacı çıktı, bu ihtiyaçları buldum. bu ihtiyaçların ikisi için yıldız gerekti. 2 yıldız daha topladım. sonra bu ihtiyaçları sahiplerine teslim etmek için 3 yıldız daha istedi oyun, söve söve 3 yıldız daha topladım. 2 tanesini verdim, 1 tanesi arızalı çıktı. arızayı gidermek için 1 yıldız topladım, arızayı düzelttikten sonra ihtiyaç sahibine vermek için 1 yıldız daha topladım. en sonunda bitirdim. ama o da ne, bir sonraki davaya geçmek için 3 yıldız daha istiyor. sikerim ben böyle oyunu. aynı şeyleri yapmaktan bıktım. zaten her inceleme için 20 enerji gidiyor, maksimum 6 kez inceleme yapabiliyorsun. bir yıldız için de, en mükemmel şekilde bile, aynı olay yerine 4 kez uğraman gerekiyor. yani bu kadar yıldızı toplamak, kasmazsanız bir haftanızı alır. bu sebeplerden ötürü artık oynamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap