• yayınlanan son bölümüyle grinin elli tonunu vahşetin elli tonuna çevirmiştir.kitabı aldım ama okumadım, sözlükteki kitapla ilgili yorumları okudum.şunu söyleyebilirim kitabın tam bir eleştirisi olmuş bu bölüm.
  • şu anda hakkında çok acaip bişey keşfettiğim dizidir.

digiturk'te yayınlanan son bölümü kaçıncı sezon, kaçıncı bölüm bilmiyorum ama bu bölümde kongre üyesini oynayan adam; breatheright denen ürünün reklamında önce nefes alamayıp sonra yastığa sarılan adam.

aman allahım! bana nobel falan verilsin!
  • 10'uncu sezon 19'uncu bölümde terry pratchett'ın "no matter how fast light travels, it finds the darkness is always there first" sözünü kullanarak yine beni mutlu etmiştir.
  • onuncu sezon on dokuzuncu bölüm
    tam bir all in one olmuştur, herkes ordaydı.

bundan şipoyler kapacak arkadaşlar peşinen diyeyim, size yapacak bişeyim yok.
  • trt'de kriminal adıyla yayınlanan dizi. seslendirme kadrosu ana karakterler itibariyle şu şekildedir:

(bkz: sinan pekinton)
    (bkz: haluk cömert)
    (bkz: şekip taşpınar)
    (bkz: mesut turan)
    (bkz: ünsal ünlü)
    (bkz: pelin dikmenoğlu)
    (bkz: buket türkyılmaz)
    (bkz: simgem baykara)
  • 10. sezon 21. bölüm harikaydı. adeta nefesimi tutarak izlediğimi ifade etmeliyim.karakterlerin hepsini çok seviyorum, ama aaron hotchner'ın yeri apayrı; adam tam bir mantık abidesi.
    --- spoiler ---

“your memory is a monster; you forget—it doesn't. ıt simply files things away. ıt keeps things for you, or hides things from you—and summons them to your recall with will of its own. you think you have a memory; but it has you!”
    john ırving
    --- spoiler ---
  • öyle bir onuncu sezon yirmi birinci bölüm seyrettirdiler ki;

araştırmak zorunda kaldım, acep sezon finali miydi bu seyrettirdikleri,

sezon finali değilmiş, lakin hadiseleri hiç orda duracak gibi de gelmiyor.

gerdiler ya la.
  • yazar kardeşlerimin de belirtmiş olduğu üzere 10.sezon 21.bölümü almış yürümüş, aşmış bitirmiş, dibine vurmuş dizi.

eklemeden geçemeyeceğim bi nokta da bu bölümü matthew gray gubler'ın yönetmiş olmasıdır. reid manyaklığından mı bu kadar çılgındı, yoksa başka sebebi mi var bilemiyorum ama yemin ediyorum kanım tersine aktı.

ben diyorum bu dizi efsane dizi diye ama inandıramıyorum.
  • 2016'da 10.sezon 19.bölümde görünen gary sinise'li, anna gunn'lı ekibin yer alacağı spin off'u yayınlanmaya başlayacak.

(bkz: criminal minds beyond borders)
  • amerikanın arka sokaklarıdır. adam pisliğin teki çıktı haçnır baba repliği beklenebilir.
    bununla birlikte izlenirliği on numara beş yıldızdır. bayıltmaz sıkmaz bir bölüm kaçtı diye heder olmaz. ortadan bir sezondan başla izle türü süper dizidir.

ek: bu dizi ciddi ciddi amerikanın arka sokaklarıdır. arka sokaklar da oyle yabana atılası tu kaka denilesi bir dizi midir? hayır .. eğlenceliktir. bu diziden kimse oyle ahım şahım oyunculuk falan da beklemez. ortadan bir yerden başlarsın izlersin. takip gerektirmez. stres atarsın. sonunsa iyiler kazanır hatta o kötü adamları sorguda falan döverler için için sevinirsin. psikolojik olarak sanırsın ki gercekten sokaklardaki kötüler cezasını bulmustur.
    criminal minds de bu açıdan benzer, seri katil, tecavüzcü kötü şeyler yapar ve muhtesem ekibimiz onu yakalar, bezen bunun da sonunda yasaları esneterek dövme öldürme olur. vicdanen rahatlarsın.
    amerikada seri katil var bizde torbacılar, namus cinayetcileri, kadın cocuk satıcıları, organ mafyası vb. her ikisinde de toplum vicdanı rahatlar. kötüler cezasını çeker. criminal minds dizisinde de öyle süper oyunculuk yoktur. ama aynen arka sokaklardaki gibi bir yerinden başla izle sonu %90 belli iyler kazanır formatındadır.

bir diğer konu da andaval konusu andaval niğdenin ilçesiymiş çok misafir perver iyi insanlar yasarmıs herkese iyilik ettiklerinden saf görünüp alay edilmişler bu nedenle böyle saf insanlara da andavallı denmiş. hikayesi budur
    bana andavallı demek isteyerek (diyememiş andaval demiş) iltifat etmeye calısan arkadaslara o kadaar saf ve temiz kalpli olmadığımı üzülerek söylemek isterim.
hesabın var mı? giriş yap