şükela:  tümü | bugün
 • grubun beyinleri justin greaves ve dominic aitchison'dur. birini muhtesem stoner/doom metal grubu electric wizard'dan, digeride hakkında fazla bisi soylenemiyecek olan mogwai'dendir. bu kadar referans yetmez mi..gidin dinleyin.
 • crippled black phoenix, ingiltere'den çıkmış bir post rock grubu. bir çok farklı gruptan üyenin birleşerek kurduğu cbp'nin bir albümü var. 2004 yılında electric wizard grubunun bateristi justin greaves ile hakkında çok şey söylenebilecek post rock grubu iskoç mogwai'nin bas gitaristi dominic aitchison kurmuş. ardından bu arkadaşlara andy semmens, kostas panagiotou, nial mcgaughey ve joe volk katılmış. ilk albümlerini portishead'den geoff barrow'un kurduğu invada records'tan a love of shared disasters adında çıkartan cbp, başarılı bir albüme imza atmış diyebiliriz. özellikle post rock seven herkes bir göz atmalı. albümün 2. şarkısı really, how'd it get this way ?, 5. şarkısı when you're gone, 7. şarkısı goodnight europe albümün öne çıkan parçaları. albüm genel olarak aynı performansta devam etmesede post rock severleri memnun edecektir. etkilendikleri gruplar arasında hiç bir grubu saymasalarda bazı şarkılarda gybe ile benzerlik sezilmiyor değil. özellikle goodnight europe şarkısının 4.55'inde ki piyano bölümü east hastings şarkısının en can alıcı bölümüne pek bir benzemektedir. the resurrectionists ve night raider adında iki yeni albüm çıkartacaklarının haberini veren cbp, bu albümlerin çok yakın zamanda yayınlanacağını söylemiş. potansiyeli olan bu grup umarım daha iyi işlere imza atar. gruba göz atmak isteyenler aşağıdaki myspace adresini ziyaret edebilir.

  myspace sayfası : http://www.myspace.com/crippledblackphoenix

  grubun resmi internet sayfası çoğu post rock grubu gibi şu sıralar işlemez durumda. ayrıca grup logoları arasında en sevdiğime sahip olan gruptur.
 • ayrı iki albüm olsalar da, double albüm mantığıyla hazırlanan son albümleri the resurrectionists ve night raider internet alemine düştü bile (sanırım henüz cd olarak piyasaya verilmediler)..

  sonradan eklenti: the resurrectionists öyle böyle bir albüm değil; o çok beğendiğimiz a love of shared disasters'ı filan sollayıp geçmiş.. 2009'un en iyileri arasında şimdiden yeri garanti gibi görünüyor..

  dayanamamanın getirdiği eklenti: night raider da bir başka masterpiece imiş, gördük.. daha ne diyeyim ki ben bu adamlar için? (fevkaladenin fevkinde?)

  yalnız night raider hakkında, henüz piyasada olmayışının da getirdiği bir ikilem (hatta üçlem, dörtlem) mevcut..
  şöyle ki: "night" bölümünde herkes hemfikir ancak 2. kelime hem "rider", hem "riders", hem "raiders" olarak geçiyor alemde.. doğrusu nedir diye grubun myspace sayfasına baktığınızdaysa, hepten dumur olunuyor "raider" olduğu görülüp ! bu durumda kuzu kuzu "raider"ı kullanmak uygun olacak sanırım..
 • yaptığı müziği,
  “born from a blizzard of horned cats, crippled black phoenix bring you a twisted cinematic experience, handcrafted by a mercenary crew of underground heavyweights, giving depth and gravity to regal songs about love, loss, tragedies and redemption.”
  şeklinde tanımlayan, adalı bir başka post rock grubu.
 • myspace sayfalarında "crippled black phoenix have, in their relatively short life, generated many rumours and script. drawing musical influences from an eclectic range of sounds old and new, yet standing alone in a genre that's not quite been defined, a sound that is hard to call, some are hearing prog-folk, some hear mournful balladry, but whatever their take on it, crippled black phoenix are happily oblivious to it all" şeklinde bir girizgah sonrası "top ten misconceptions about cbp" başlığı altında gayet şenlikli bir sıralama yapmışlar.. şöyle ki:

  1. cbp are a bristol band.
  2. cbp are a mogwai/portishead side-project.
  3. cbp are "post-rock" poster boys.
  4. cbp are not wife beaters.
  5. justin is the singer and dominic is the pianist.
  6. dominic is called donald.
  7. cbp stands for "crippled bastard phoenix" / "crippled back penis" / "canadian border patrol".
  8. cbp promote misery.
  9. cbp play quietly.
  10. tom waits does guest vocals on "along where the wind blows".
  11. there are 10 misconceptions about cbp.
 • sharks&storms ep'leriyle malum yerimizden vurmuş, yerden yere çalmış güzide topluluk.
 • yuppi ! cbp bizi yeni ürünlerinden uzun süre mahrum bırakmıyor, önümüzdeki aylarda mini bir albüm çıkarmayı planlıyormuş.. albümü önümüzdeki mayıs ayı civarı avrupa turnelerine yetiştireceklermiş inşallah ! valla kendileri vermiş bu müjdeyi :

  http://blogs.myspace.com/…29249398&blogid=528609118

  bu kez 2009'da yarattıkları 2 cd'lik box-set "the resurrectionists" ve "night raider" ve bunlardan seçme şarkılardan oluşan "200 tons of bad luck" gibi bir karmaşa daha yaşanır mı bilinmez artık.. zaten myspace sayfalarında da 200 tons of bad luck için şöyle demişler: "ikili box-sete sahipseniz, bunlardan seçilmiş şarkılardan oluşan 200 tons of bad luck'a da fazladan para bayılmanıza gerek yok.. tabii illa bu seçme albümün muhteşem artwork'üne (kapak mı deseydim, resimleri mi, o mu, bu mu, ne ?) sahip olmak istiyorsanız veya manyak bir koleksiyoncuysanız ("hepimiz öyle değil miyiz?" diye de parantez içine şeytmişler), orası başka..."

  avrupa turnesi demişken, buralara da bir el atsalar diye içi gidiyor insanın.. konserlerine gelecek kelle sayısını önemsemiyorlarsa tabii.. bir de kim akıl edip onlara sponsor neyin olur, orası bilinmez amma olur da gerçekleşirse bu olay, biz 3-5 sabinin hayır dualarını alacakları garanti.. ben şimdiden istihareye yatıyorum..zzzzzz....
 • kendi forumlarında justin'in duyurduğuna göre 5 şarkılık mini albüm "i, vigilante" ağustos'un 2. yarısında kulaklarımıza kavuşacak ancak daha şimdiden gene aynı kulaklara birer gıdım melodi kaçırmak isteyenler için:

  http://cargorecords.blogspot.com/…-i-vigilante.html

  albümün sonunda journey'in ilk albümü journey'e de ('75) küçük bir saygı gösterisinde bulunuyorlarmış beylerimiz ("of a lifetime" ile)...