şükela:  tümü | bugün
 • supergirl, arrow, the flash, legends of tomorrow dizilerinin 4 partlık seri maratonu.

  supergirl part-1: s03-e08
  arrow part-2: s06-e08
  the flash part-3: s04-e08
  legends of tomorrow part-4: s03-e08

  trailer: https://www.youtube.com/watch?v=6t-jpn-vcoa

  haftaya fena bi seri olcak gibi.
 • supergirl ile başlayan ilk bölümü normal bir dizi standartlarında oldukça tatlıydı. lakin crisis on earth-x diye bu bölümü bize izletmeye hakkı yok kimsenin. naziler diyorsun, earth-x'ten geliyorlar diyorsun yarım saat dört dizinin de en uyuz karakterlerini ön planda tutuyorsun.

  allahım resmen sınav verdim ya, şu dizinin ilk yarım saatini sağa sola vurmadan geçirdim ya nirvanaya ermiş gibi hissediyorum.

  ha yanlış anlaşılmasın, kötü değildi kesinlikle ilk bölüm. sadece crisis on earth-x etiketi ile verilen bir bölüme yakışmadı.

  fakat iris, felicity, jefferson/stein ve alex kadrosuna 20 saniyeden fazla dayanmak gerçekten imkansız.
 • serinin ilk bölümü (supergirl se03e08) gayet keyifliydi ben izlerken dc dizilerinde uzun zaman önce kaybettiğim heyecanı duydum. en son flash 1. sezon ve arrow 3. sezonun ilk kısmını izlerken böyle keyif alıyordum bölümlerden, benden geçer not aldı. youth gone wild'a da tabiki katılıyorum iris ve felicity kısımları olmasaydı çok daha iyi olurdu ama yine normal bölüme nazaran karakter sayısı fazla olduğundan bu iki kevaşeyi az gördük buna da şükür. 10 üzeri 8/8.5 veririm.

  serinin ikinci bölümü(arrow s06e08) ise yine normal dizilerin standartının üstünde olmasına rağmen, bu sefer felicity ve iris, özellikle felicity, kezolarının biraz daha fazla süre almaları nedeniyle kesinlikle ilk bölümün tadını vermiyor, üstelik bölümdeki dövüş kareografileri ve bazı sahnelerdeki cgi inanılmaz derecede sırıtıyor, ha tüm bunlara rağmen izlerken keyif aldım, geçer not verdim ama 10 üzeri 10 olacakken taş çatlasa 7 alacak bir iş olmuş.

  bizde gece 2-3 civarı amerikada serinin üçüncü ve dördüncü kısımları olan the flash ve legends of tomorrow bölümleri yayınlanacak. yarın malum ortamlardan edinip göme, görüşlerimi yazarım buraya.

  bence dc dizilerini izlemeyi bırakan vs varsa bu dört bölüme kesinlikle bir şans versin, pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

  bu arada dc'ye sesleniyorum, ulan gözünüzü seveyim şu felicity ve iris'i az gösterin lan, bu iki karakter kendi dizilerinde de ortak bölümlerde de ne kadar az gözükürlerse bölümler o kadar kaliteli oluyor, anladık bu karakterler ana kahramanlar için gerekli, bu sebeple onlara mecbur katlanacağız da bari az katlanalım lan.

  edit: imla.
 • crisis on earth-x, iyi başladı ama vıcık vıcık bitti yine. birinci bölüm giriş anlamında iyiydi.

  zaten hepsini bir arada görmek bile keyif veriyor. gerçi supergirl ve arrow izlemiyorum ama az çok ne nedir biliyor gibiyim. o yüzden bir şey kaybetmiyor insan.

  bir kere şunu söylemek gerek. ilk üç bölümde lot ekibi nerede? bir açıklama bile yapmamışlar. kendi dizilerine kadar yüzlerini bile görmedik. iş yapıyorsun tam yap bari. en azından ray'in olması gerekirdi diye düşünüyorum.

  dördüncü bölümde kurtarıcı olarak gelecekleri belliydi ama çok sırıtmış. ayrıca wally nerede? düğünden sonra kayıplara karıştı. joe nerede? kızın ölecek, nazilerin eline düşmüş sen ne alemdesin? hadi lot'u geçtim ama wally'nin ortalarda olmaması baya saçmaydı.

  reverse flash'ı harrison model yapmaları da herhalde diğeriyle anlaşamamalarından kaynaklı. ayrıca tekrar göreceğimizi de öğrenmiş olduk. ben artık batman referansı da görmek istiyorum arkadaşlar! olmalı yani. bilmem kaç tane dünya var ama hiç batman yok.

  ikinci ve üçüncü bölümler gerçekten öylesine geçen bölümler olmuş. üç dört kişiye karşı bizim kahramanlar döküldüler resmen. çat çat çat! hepsi indi. bir de x dünyasına postalandılar. buradan tek kazancımız snart'ın geri dönmesidir. mutluyuz!

  yine bir başka saçmalığa gelelim! barry'nin boynundaki tasmaya! barry'i tutabilecek bir şey değil o. çünkü sen barry'nin cisco'nun hapishanesinden çıkmasını bize gösterdin. o boynundaki şey hiçbir şey. barry bu sezon zirvesinde bir karaktere dönüştü ancak bu dört bölümde bundan iz yoktu.

  dördüncü bölüm duygusaldı, evet. stein'dan sonraki kapışma sahneleri fena değildi bence. yani flash/reverse, supergirl/overgirl, sahneleri jl hissiyatı uyandırdı bende...

  işte geçen yıldan daha iyi ama beklentileri çok da karşılamayan bir dörtlük oldu. toplamda tatmin oldum fakat çok karakter koymak adına boşluklar yaratıyorlar. neyse olacak inanıyorum.
 • --- spoiler ---

  çok iddialı bir konu seçmesine rağmen sıçıp batıran bir seri izledik. kardeşim nazi almanyası dediğin zaman durup bir nefes alman lazım. bu konuyu nasıl işleyeceğinle, hangi prodüksiyonla, hangi bütçeyle vs. envai çeşit soru sorman lazım kendine.

  führer diyorsun ama gidip stephen amell gibi oyunculuk özürlü bir adama bu rolü yakıştırıyorsun. sağ kolunu da quentin yapmışlar.* daha ilk bölümde olicity'i filizlendireceğiz diye felicity'nin aptalca bir hareketle ilişkiyi millete etiket etmesini izledik. stein ve jefferson'un aşkı zaten beni benden aldı 4 bölüm boyunca. barry'nin ve özellikle cisco'nun bu kadar geri planda kalmasına da anlam veremedim.

  ayrıca nazi askeri zamanla yolculuk yapıyor, elinde 1930-1945 arası kullanan dipçikli efsane silahlardan var ama tablet kullanıyor.* her şeye bir yere kadar anlam verebiliyorum ama crossover bölümünde dramaya anlam veremiyorum. ulan zaten her dizide 23 bölüm bizi boğuyorsunuz aynı mevzulardan ne vardı yani şöyle gümbür gümbür 4 bölüm izleseydik? ama yok illa cw olduğunuzu belli etmeniz lazım.

  arkadaşlar bana supergirl başlığına entry girdiren hayat size neler yaptırmaz bir düşünün.*

  --- spoiler ---
 • iyi başlayıp kötü biten seri oldu bu yılın crossover serisi. bu gidişle bir kaç seneye tam anlamıyla çekmeyi öğrenecekler sanırım.

  ilk bölümle seri iyi ibir şekilde başladı ancak her bölüm kalite gitgide düştü, yukarıda arkadaşlar son zamanlardaki felicity, iris, ve stein ile zenci elemanın kezbanlıklarından bahsetmişler zaten onların draması zaten seriyi yavaşlattı bu yıl ancak benim asıl merak ettiğim nokta dövüş kareografileri ve cgi'dı.

  yahu madem crossover gibi iddialı bir işe kalkışıyorsun o zaman sene başında kanal ve yapımcılarla anlaşıp oldukça yüklü bir meblağ ayıracaksın efektler, senaryo ve kareografi için. ancak bu dizideki kareografiler ve efektler resmen kendi bağımsız dizilerinde olanlardan daha kötüydü.

  ilk bölümde başlarda dövüş sahnesinde dayak yiyen bir figuranın havada uçması gerekiyor, senaryo gereği darbe aldıktan sonra, ancak adam havada iken ip gözüküyor resmen. keza ikinci bölümde supergirl tarafından darbe alan bir figüranın uçması inanılmaz derecede komik, adam bildiğin iple geriye doğru çekiliyor, bu sefer ip gözükmüyor ama, ipin elastikiyeti sebebiyle adam uçarken yere yaklaşıp geri gidiyor vs asdasdas :)

  son bölümdede kahramanlar savaşırken arkada muhtemelen set güvenliğinden sorumlu birisi flu bir şekilde ekranda beliriyor.

  ya hadi bunları çekim esnasında unutttunuz oldu bittide, ulan yayınlamadan önce izlemiyor musunuz oğlum siz bu bölümleri?

  hadi efektlerde bu mallıklar var ancak işin kareografi boyutuna ne demeli? özellikle tplu dövüşlerde figuran karakterlerin hareketleri o kadar saçmaki izlerken yapacağınız işin ...... .diye defalarca söylendim durdum, elinde silahla silahsız adama dalıp dayak yiyen figuranlar vs offff

  bu yılın crossover bölümleri bu konularda sınıfta kalmış vaziyette. ha hikaye çok mu güzel dersen hikayede güzel değil ancak sırf karakterleri bir arada görmek için ne koysalar izliyeceğiz zaten ama insan şu noktalara dikkat edilmeyince salak yerine konulmuş gibi hissediyor.
 • çok iyi bir fikri muhteşem bir şekilde berbat etmişler. sadece ilk bölümü iyiydi. öncelikle bütün saçmalıklar bir yana nazi almanyası fatherland dediği koca bir gezegene sahip ama gezegen istila etmeye 40 kişiyle çıkıyor. bi dünya nazin var ama 4 bölümde harcıyorsun adamları. üstelik kaç sezondur damien darhk super villain şu dizilerde. ayıp yahu.

  dc müthiş hikayelere sahip bir evren, azıcık ilham alın çizgi romanlardan. iyi senaristler bulun. 4 bölümün yarısından fazlası boktan dramayla geçti. crossover diyerek büyük isimli bir şeye girişiyorsun akıt parayı, iyi bir senaryo yazdır, beceremeyen oyuncunun sahnesini tekrar tekrar çek, film endüstrisinde bu işten anlayan adamlara bi göster eleştirilerini al. diziler en azından birer bölüm tavan yapsın, dc hayranlarının gönlünü fethet. justice league'de süperman'in batman'i boğazından tutup kaldırdığı sahne gibi etkileyici bi sahne yap. ama yok "love is everything" demeyen karakteri öldürüyorlar cw'da. badass karakterleri aşk böceğine çevirmekten zevk alıyor adamlar.

  çizgi romanlardaki karakterlerin hatrına hepsini birarada görecek olmaktan dolayı heyecanlıydım ama sanırım artık bu dizileri bırakcam. justice league animasyonu falan çıksın, onu izlerim.

  ekleme: 2010 yılı yapımı justice league: crisis on two earths adlı çizgi filme denk geldim. az önce izlemeyi bitirdim. tavsiye ederim.
 • baştan sona çöp olan crossover serisiydi.

  zaten kendi dizilerinde 23 bölüm boyunca aşk zırvalıklarıyla kafa sikiyorlardı. grup şeklinde kafa sikmeye karar vermişler. çok başarılı oldular.

  crossover olarak seçtikleri konunun altında ezildiler. işleyemedikleri gibi sıçıp sıvadılar. komedi olmuş resmen. dövüş sahnelerindeki mantıksızlıklar ve onlarca saçma sahneyle tüyü diktiler.

  madem cgi için harcayacak paranız yok, neden böyle ağır bir konu seçtiniz? yemin ediyorum 4 bölümlük baş ağrısı çektim.
 • büyük harflerle cw dizilerinin crossover bölümlerini içeren dörtlü seri. drama ve ilişkiler beni hiç rahatsız etmiyor. 40 dk boyunca aksiyon gösteremeyeceklerini biliyorum. karşımızda bir çizgi roman yok her yıl 23x40 dk boyunca akan bir dizi var. ayrıca işlenen konular 'normal hayat'a bağlı kalınmasına hizmet ettiği için bir anlamı var. bir (süper)kahramanın en temel hedefi gizli kimliğiyle kahramanlığını yaparken, normal yaşamını dengede tutmaktır.

  elbette ki konu biraz daha iyi işlenebilirdi ama geçen seneye göre cidden akan bir seri oldu. puanım 8/10. onu da işlenişten ve cgi'nin gözüme çok batmasından kırıyorum. bize bu sene başarılı kategorisine girebilecek bir seri izlettikleri için yapımcılara ve cw'ye teşekkürler.

  ayrıca, felicity iyi ki varsın. senin tatlılığın olmasa özellikle arrow son sezonlarında zor çekilirdi. gerçi ben seni daha çok barry'nin yanına yakıştırıyorum. ışığın the flash'a daha uygun gibi ama olsun. arrow da sensiz çok karanlık olur.

  iris, seni de seviyorum sıyrık süpürge ama kendine yapacak bir şey bul artık. gazeteciliğe falan dön ne bileyim. ne yapıyorsun ki sen star labs'ta. öptüm kib bye.