şükela:  tümü | bugün
 • zamanında new teen titans ile iyi işler yapmış olan yazar marv wolfman ve çizer george perezin oluşturduğu 85 yılında yayınlanan 12 sayılık hikaye. dc açısından önemi çok büyüktür çünkü o zamana kadar yazılan çiziler tüm hikayelerin kaderini belirlemiş ve dc'in devamlılığını sıfırlayarak yeni bir düzene geçilmesini sağlamışlardır. etkileri ise günümüzdeki flashpoint hikayesine kadar sürmüştür, nitekim infinite crisis ve final crisis gibi dc'nin en önemli eventlerinin her zaman zemini olmuştur. hikayede supergirl ve flash gibi önemli karakterlerin ölümünün görülmesi de meşhur "çizgiroman kahramanlarının ölüp dirilmesi" olayının önemli kilometre taşlarındandır. nitekim, bu hikayede ölen barry allen, flash, yirmi yıl sonra diriltilmiştir.
 • bir suru karakter yaratan ve yillar icinde bu karakterlere farkli farkli gecmisler yazan dc'nin en sonunda herseyi toparlayip yeniden baslatmak icin cikarttigi zekice bir hikaye. olay farkli evrenlerdeki superman'lerin (supermen diyelim kisaca) ve envayi cesit kahramanin birlesip anti-monitor denilen tanrimsi yaratigi durdurmasini anlatir. en sonunda butun evrenler birlesir, kendilerine yer olmayan kal-l (superman earth-two) ve superboy prime, alexander luthor'un yarattigi bir nevi "cennet" duzlemine gecerek evrenin duzenini oturturlar.
 • cw kanalında yayınlanan dc dizilerinin (arrowverse) 2019 sonbaharında yapılacak crossover olayının konusu olacağı açıklanan çizgi roman hikayesi.
 • crossover toplamda 5 bölümden oluşacak.

  supergirl– 8 aralık 2019
  batwoman – 9 aralık 2019
  the flash – 10 aralık 2019
  arrow – 14 ocak 2020
  legends of tomorrow– 14 ocak 2020
 • supergirl(8 aralık 2019), batwoman(9 aralık 2019), the flash(10 aralık 2019), arrow ve legends of tomorrow şeklinde olacak izleme sırası ancak arrow ve legends of tomorrow tatil sezonuna denk geldiği için 14 ocak 2020 tarihinde izleyebileceğiz.

  kaynak : crisis on infinite earths
 • başlangıçtaki sahnesiyle bile bir sürü universe i birbirine bağladı. titans ve keaton’un batmani da arrowerse katıldı hayırlı olsun.
 • --- spoiler ---

  tom welling'i superman olarak göremesek bile clark kent olarak görmek güzeldi bunca yıldan sonra. diğer kısımları izlemedim zaten.

  --- spoiler ---
 • cok guzel lan!

  crossoverlar hep eglenceli oluyor zaten arrowverse kahramanlari daha once de birbirleriyle karsilastilar ama bu bambaska farkli farkli kahramanlar da az veya cok gorunuyorlar. bildigin fanservice de cigir aciliyor.

  bunun sayesinde batwoman'un bu crisis bolumu en cok izlenen bolum olacaktir bir daha da o oranlara asla ulasmiyacaktir ahah.

  --- spoiler ---

  adamlar titans'i bile kattilar iki saniyeligine de olsa doom patrol'a da ayni sekilde deginecekler mi acaba bakalim.

  --- spoiler ---
 • iki gözümün çiçeği tom welling'i tekrar clark kent olarak görmemi sağlamış crossoverdır.

  --- spoiler ---

  brandon routh da alfa kurt derek'in superman'i ile kıyasladığımızda iyi seviyede bir superman gibi gelmişti gözüme hep bu zamana kadar. tek istediğim şey ikisi karşılaştığında sıkı bi dayak yemesiydi. sinematik evren supermanliği karizmasını arkasına alan brandon routh, tıknaz superman'i tabii ki paçavraya çevirdi.

  fakat tom baba o lex'e nasıl ayar verişti yeminle özlemişim senin kıvrak zekanı.

  kevin conroy'un sesi geldiği an ne olursa olsun batman'in geldiğini anlıyorsunuz garip bir şekilde. adam bunun için doğmuş çünkü. kendisi için çizilen batman karakterini pek beğenmesem de sesini duymak bile yetti.

  link 1
  link2
  --- spoiler ---
 • şöyle söyleyeyim dc’nin bugüne kadar ekranda yapmış olduğu en iyi crossover serisi olmuş. özellikle paralel evrendeki yolculuklar ve ziyaretler harika! mutlaka izleyin adamlar fan service’de zirveye oynuyorlar.

  --- spoiler ---

  earth-666 ;)

  --- spoiler ---