şükela:  tümü | bugün
  • pazar akşamı oynanan superclasico'da river plate'e bir tane yapıştıran 1996 doğumlu topçu. bu çocuktan iş çıkar.
    topu sağına çekip şutları da bu çocuğun imzası olur. ev alma pavon al, çok değerlenir bence.
  • boca juniors'un 19 yaşındaki arjantinli kanat oyuncusu.

twitter: https://twitter.com/96kichan
  • boca juniors- nacional macinda sarı kartı olmasına rağmen gol attıktan sonra formasını çıkardığı için 2.kartı da yiyip gol sevincini saha dışında kutlayan oyuncudur.
  • fm 2017'de aml pozisyonunda ve iç forvet olarak oynatıldığında son derece verim alınabilen topçu.
  • tercihleri sorgulanabilir olsa da muhteşem bir kanat oyuncusuna evrilmeye başlamış özel yetenek. bitiriciliği bir kanat oyuncusu için gayet iyi, top sürme, uzaktan şut deneme, hayvani çalım sekansları, kendini unutturup birden 20 mt'den 90'a atmalar falan. kısaca wonderkid. ilgiyle izliyoruz.
  • river plate taraftarları hariç dünyadaki her futbolseverin sevdiği takım boca juniors'ta forma giyen 1996 (21) doğumlu sağ kanat.

2013/2014 sezonunda şansız 2.lig ekibi ca talleres altyapısından a takıma çıkıp, 1 yıl (2014/2015) sonra ise şanlı boca juniors tarafından 1.3m € karşılığında gaftilendi. aynı sezon (2014/2015) başka bir 2.lig ekibi colon'a* kiralanıp, maç tecrübesini arttırdı.

2014/15 sezonu dedim ama tam da sayılmaz aslında. o zamanlar arcantin'de sene de 2 ayrı lig oynandığından (açılış ligi - kapanış ligi) clasura'sı kasatura'sı, tarihlendirme biraz karışık. çok da ilginç olmayacağından buraya detaylarını yazmaya gerek yok; ilgisi olan araştırsın. sonrasında ise normal insan işi olan 'yılda tek sezon'a geçtiler. çoh da eyi oldu; dünya vatandaşlarına kolaylık oldu. (sezon takvimi de komple değişti filan vesaire vesaire). lakin ligde 30 küsur takım var yine pek de normal bir lig sayılmaz ya; neyse o başka bir entry konusudur.

binaenaleyh, sonraki sezon (2016/17) genç kardeşimiz hem libertadores kupası'nda (8 maçta 4 gol 1 asist) hem de şampiyon oldukları arcantin ligi'nde (30 maçta 9 gol 10 asist asistle) fırtına gibi esip, güney amerika kıtasına kendini tanıttı. (2016 rio olimpiyatları'nda arcantin u23 fitbol takımında da yedek oyuncu idi)

bu sezon (2017/2018) yine boca juniors kadrosunda iyi futboluna devam ediyor. yakında yolu acı vatan avrupa'ya da düşer gibime geliyor. geldiğinde kun aguero gibi çabuk mu adapte olur; ariel ortega gibi ezik triplere mi girer; yakında görürüz. gerçi başarılı olur mu olmaz mı hiç de umrumda değil. babası mıyım ki geleceğini ben düşüneyim; çok da fifi a dostlar.*
  • iki seneye kalmaz avrupa'da ust duzey bir takimda bu cocuk. 1996 dogumlu ve arjantin liginin asist krali.
  • lionel messi'nin barcelona'da görmek istediği kanat forvet. arjantin açısından dünya kupası güzel geçerse kendisi gelecek sezon %90 barcelona'da diyebiliriz.
  • arjantin formasıyla dünya kupası'nda boy gösterecek kanat oyuncusu. son derece gelecek vaat ettiği için dünya kupasındaki performansını merakla bekliyorum.
  • fm16'da sol açıkta adeta tanrıya dönüşen genç yetenek. 5 - 8 milyon avro arasına alıp, 90 milyon avro üzerine satmıştım kendisini.

arjantin'in dünya kupası kadrosunda da bulunuyor. çok fazla forma şansı bulamayabilir ama kendisini gösterebilirse eğer kariyer basamaklarını çok daha çabuk tırmanması mümkün. niyeyse fm'den kaynaklı acayip bir sempati besliyorum kendisine. umarım başarılı olacaktır.