şükela:  tümü | bugün
6235 entry daha
 • 2-3 gün önce hakkında girdiğim entry'yi yenileme zamanı geldi dediğim efsane futbolcu.
  alaves vs ronaldo istatistiklerini buyrun inceleyelim:

  pas= 25 (yine real madrid'in en az pas yapanı)
  şut= 6 (yine real madrid'in en çok pozisyona sokulan ve en çok şut atan adamı)
  isabetli şut= 1 (yine en az kaleyi tutturma oranına sahip futbolculardan birisi)
  gol=0
  oyuna katkı= yorum sizin

  diğer yandan 96'lı kardeşimiz ceballos'un alaves'e karşı istatistiklerini inceleyelim:

  pas = 53
  şut = 3
  isabetli şut = 2
  gol = 2

  görüldüğü gibi real madrid sisteminde zaten birisi bir şekilde golü atabiliyor. buradaki mesele oyunda ne yaptığındır. bakın 2 gol atmasından bağımsız olarak şu 96'lı çocuk kadar oyuna etkin olmamış. 6 şut çekip 3 tanesi sağa sola çarpıp girse ne olacaktı? ben söyleyim: ''hobbite soktu yine'' veya ''maçtan sonra da şu karıya atlayacak aslanım'' (jargonun iğrençliğine bak)

  bu adam gol atamadığı için nasıl ceballos'tan kötü oyuncu olmadıysa 32345609 tane gol atsa da messi'den iyi futbolcu olamayacak. çünkü sadece futbolda belirli şeyleri belirli zamanlarda yapabiliyor. (altı pasa top gelirse iyi sıçrıyor, saha boş olunca hızlı koşabiliyor, önü açıksa topa asılıp belki gol atabiliyor)

  eksilemeden önce bir okuyun yine arkadaşlarım, fanatikçe bakmayın.
  yine her şeye rağmen dünya futbolunda bir efsane olmuştur. ne olursa olsun gol atmak iyi bir meziyettir ve bunu böyle sistemde atletik özellikleri ile çok iyi yapabiliyor.
 • fanlarına şu gol atmadığı zamanlarda oyuna hiç katkıda bulunmadığı konusunda bazı istatistikler sunduğunuzda hadi belki biraz düşünmelerini sağlarsınızda ne kadar uğraşırsanız uğraşın yarın 3 golü 4 golü boş kaleye attığı maçtan sonra hiçbir şekilde yine oyuna katkı sağlamadığı ve goller adınada hiçbir çaba göstermeden boş beleş şekilde gole ulaştığı bir maçtan sonra gelip buraya istediğiniz kadar istatistik koyun ömer üründül müsün deyip dalga geçmekten başka bişey yapmazlar. sizde yine boşa konuşmuş olursunuz.

  hele bide şaş kaza bir iki kaliteli gol atar, çalımlısını zannetmiyorumda belki uzaktan veya frikikten, o zaman zaten yandınız.

  sonuçta biz sene boyu yatıp yatıp son ay bayerne juveye boş kaleye goller atana balondor veren bir uefa tanıyoruz, uefa bile çabaya sene boyu verilen uğraşa çalıma pasa gram değer vermez sadece sonuca bakarsa ronaldo fanından ne bekliyoruz ki biz.
 • şerefsiz uefa şampiyonlar liginde çeyrek final,yarı final,final de dünyanın en büyük takımlarına 5 maçta 10 gol atan adama balondor veriyor.sonra biz ronaldo balon diyince kızıyorsunuz bakın ueafa da balon olduğunu kabul ediyor.