• ne messi'ci ne de ronaldo'cu; bu her iki ismi ve önceki los galacticos'ları, ronaldinho'ları kluivert'leri, overmars'ları, diğerlerine küsecek kadar fanatik olmayarak izlemiş olmayı şans olarak gören biri olarak başlığı altında messi'den her yerde kanatta manatta diye bahsedilip kendisi hakkında tek yönlü diye bahsedilen entrylere gülüyorum.

hangi messi'den bahsediyorsunuz arjantin milli takımı'nda yokları oynayan messi'den mi? ikisinden birini yine tercih edip diğerine haksızlık etmem ancak messi portekiz milli takımı'nda oynasa arjantin'dekine kıyasla yine pek bir şey katmaz ancak cristiano ronaldo arjantin'i yine sırtlar götürür. mevki, takım ayırt etmeksizin en iyisini verir sahada; öyle manyak bir futbolcudur. apaçilik konusunda da kimse eline su dökemez o da ayrı dava.
  • fanboylarının aptal olduğu insanüstü terminatör,

adam yazmış ki “yıllardır barcelonada oynayan, başka hiçbir yerde başarısı olmayan,çokta iyi olmadığını gördüğümüz.”

ağır konuşacağım şimdi, ulan sığır, messi dediğin adam kariyerinde 700 küsür maçta 690 küsür gol 260 küsür asist yapmış. bunu sırf aynı sistemde oynamasına bağlayacak ne yaşadın amk ? öyle olsa totti de yapardı aynısını? gerrard da yapardı amk. yıllarca barcada oynayan başka forvet yok mu onlar niye ulaşamamış bu rakamlara diye düşünüyor musun öküz.

arjantin milli takımında tüm zamanların en cok gol atıp en cok asist yapan oyuncusu messi, ve bunu maradona gibi valdano,pasarella, burrchagga gibi dönemin en iyi adamlarıyla değil, forvetten başka bir bok yetiştiremeyen 2000 sonrası arjantin futboluyla yaptı bu adam, ortasahası yok, defans yok kale hiç yok. bunlar yetmedi 4 final oynadı 1 i dünya kupası aq. bu kadar mı öküzsün, hangi takımlısın bilmiyorum, çok iyi gördüğün arjantin kadrosundan, enzo perezi, maximilliano meza yı, battaglia yı, mercadoyu, caballeroyu, ve bir cok aynı ayarda boktan futbolcuyu , takımında görmek ister misin acaba, haberin var mı bu adamlardan, hadi bunu geçtim, arjantinin teknik direktörlerinden, oynadığı sistemden haberin var mı ? messi gibi bi adamın olduğu takıma kontratak oynatırsan sıçarsın, bunu da mı ben öğreteyim ?
  • şu ana kadar futbol dünyasında gördüğüm en profesyonel futbolcu

kendisi messiyi kramponunun bağcıklarında kurutur.

ayrıca son derece alçakgönüllü ve yardımsever sosyal bir kişidir kendileri
  • diğer efsanevi futbolculardan farklı olarak aşırı disiplinli,yoğun tempolu çalışmalar yaptığı ve yediği içtiği her şeye dikkat etmesi sebebiyle 35 yaşında değil de en az 42 yaşına kadar,ayrıca o yaşta da hala avrupa'nın büyük kulüplerinde forma giyeceğini düşündüğüm sol kanat-santrafor oyuncusu.
  • 2018 yılında toplam 49 gol atarak, yılın en çok gol atan ikinci futbolcusu olmuştur. birinci sırada ise 51 golle lionel messi vardır.

bu yıldızları dünya gözüyle izlediğimiz için çok şanslıyız. bırakın en büyük topçu kim kıyasını. istatistikler, yapılanlar ortada işte ikisi de büyük topçu.

2018'de ronaldo'nun attığı tüm golleri izlemek isteyenler için buyurun link
  • messi ve ronaldo bıraktığında izleyecek über futbolcu da kalmayacak ne kadar acı. hala yerlerine aday yok.
  • sporcu olarak kendini daima hazır tutan, yaşına rağmen yakın zamanda şu anda oynadığı juventus'a harika 2 gol atan ahanda burda (ki bu goller öyle basit değil, juventus'a ve kalesinde ki efsane buffon a atılmıştır)
    ve kazandığı parayı sonuna kadar hakeden portekizli top tepicidir

bunun gibi oyuncular her zaman çıkmaz

messi ile birlikte bu dönemin ve futbol tarihinin en iyi oyuncularından biridir.
  • tarihin en iyisidir. her zaman mücadeleye açık, gözü kara, çalışkan, yetenekli...
  • tecavüz olayının etkileri silinmeden başka bir skandala imza atan vasat oyuncu. paylaştığı resimde afro amerikan joshua’ya animal diyerek ırkçılık yapmış. allah kimseyi hem sapık hem ırkçı olan bu pisliğin hayranı yapmasın;

mide bulandırıyorsun ronaldo
  • dünyanın en iyi ikinci oyuncusu.

tabi ki bazı futbolcular tartışılır. kimisi çok sevilir, kimisi az sevilir. ama messi'nin nefes aldığı bir dünyada, "ronaldo dünyanın en iyi futbolcusu" diyen kişileri anlayamıyorum. hani nasıl derler, 2+2=5 demek gibi bir şey bu. o kadar hatalı, o kadar boş.

bir de bu konuda ılımlılar var. messi ile beraber dünyanın en iyi futbolcusu diyorlar. hayır arkadaşlar. arada net bir gömlek farkı var. ronaldo, messi'den sonra dünyanın en iyi futbolcusudur. bunu tartışmak bile komik geliyor açıkçası.

messi'yi hiç mi izlememişler acaba diyorum. neyse. niye bunu, bu başlığa yazdım?çünkü başlık altında çok kez dile getirilen, bu kadar hatalı bir iddiayı düzeltmek istedim.

kısacası 2+2=4 eder arkadaşlar.
hesabın var mı? giriş yap