• ronaldo ortaysa, messi goldür.
  • dünyanın neresine giderseniz gidin, messiyi seven kadar, ronaldodan nefret eden görürsünüz.
  • ronaldo tek başına takımdır, messi iyi bir takım oyuncusu. aksini iddia eden arjantin milli takımının maçlarını izlemiyor demektir.
  • lionel messi yıllardır varolan sol ayaklı hızlı tutulmaz sol-sağ açık modelinin uzaylı versiyonu bir canlıdır. cristiano ronaldo ise günümüz futbolunun aşılmaz denilen savunmalarını geçebilmek için alex ferguson tarafından geliştirilmiş, bir futbolcudaki varolabilecek bütün hücum silahlarına en yüksek seviyelerde sahip bir makinedir.
  • cm diyorsa doğrudur insanları olarak hazır yapılmışı olan karşılaştırmadır.

http://img651.imageshack.us/…1/messivscrcurrent.jpg
  • ronaldo, messi'nin gol atmak için kaleye o kadar da yaklaşmak zorunda olmayanıdır.

edit : bunu messi eşşeğin amına su kaçırmadan önce yazmıştım. yine de hala onu dengeleyebilecek tek futbolcu olarak cr7'i görüyorum.
  • affedin, sidik yarışı kısmını geçer isek eğer, benim gözümde lionel messi, 14 mart 2010 barcelona valencia maçında attığı ilk goldür; zeki, sakin ve zarif. cristiano ronaldo ise hani şu manchester united staffından bi elemanla birlikte oynadığı nike reklamıdında kullanılan göldür; hızlı, güçlü ve bitirici...
    sınırsız paramla bir kadro kuruyor olsam bu ikiliden ilk ronaldoyu alırdım. ancak aralarındaki fark yüzde bile değil binde ile ifade edilecek kadar azdır bana göre.
    bu tartışmada sıkça gözden kaçırılan nokta ise bence en önemli olanıdır. cristiano ronaldo'ya sir alex ferguson'un sihirli elleri dokunmuştur. lionel messi'nin böyle bir şansı olmamıştır. 17 yaşındaki messi manuya, 17 yaşındaki ronaldo barcelonaya gelse idi böyle bir karşılaştırma söz konusu bile olamazdı bence.
  • ronaldo mutanttır, messi doğaüstü...
  • bir de şu var messi bencil olmamakla, ronaldo ise çok bencil oynamakla suçlanıyor.

yahu ben de aynı maçı mı izliyorum diye düşünüyorum bazen. messi ne zaman topu alsa eğiyor kafayı öne başlıyor çalım atmaya.

ayrıca messi'nin gol sayısının daha fazla olması da messi'nin topu daha çok kendine oynamayı sevdiğine güzel bir kanıt olabilir. daha dünkü maçta mesela kaçırdığı bir gol vardı, yanındaki bomboş arkadaşına pas verse pozisyon yüzde yüz gol olacak, ki skor daha 0 - 0...

garip, sırf boyu bodur, saçları iğrenç diye biriyle özdeşleştirmek kendini ve övmek sırf bu yüzden...

yani messi hırslı oynamıyor diyenleri anlamak mümkün değil, adam basbaya "ben gol atıcam" diye yırtıyor işte kendini. cristiano da öyle tabi, o da sütten çıkma ak kaşık değil.

ama karşılaştırmaları okusanız sanırsınız ki messi bütün sözlükçülerin dayıoğlu, dünyanın en mülayim insanı.

yok öyle bir şey.
  • (bkz: #18405665)
hesabın var mı? giriş yap