şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abartılmış bir topçu mudur bilmem ama herif yakışıklı
 • kesinlikle katıldığım tespit.nedir ronaldo'nun futbol tarihinde ki yeri? hangi becerilerle dünyanın en iyi futbolcusu olduğu iddia ediliyor?

  messi,pogba,modric gibi futbolcular kadar iyi ara pasları mı atıyor ? konu takım arkadaşına gol pası atmaksa,onları golle buluşturmaksa ,attığı akıl dolu paslarla oyunun kilidini açmaksa ronaldo dünya da ilk 10 a dahi giremez.messi her maç iğne deliğinden geçirip 30 metreden gol attırıyor takım arkadaşlarına.liste uzar gider tabi.

  bilekleri çok mu sağlam? karşısına gelen topçuları çalım manyağı mı ediyor?e hayır tabiki de.di maria,messi,neymar...ronaldo hangisinin rakip futbolcuyu ekarte edebilme becerisine sahip? galatasaray defansını çalımlayıp slalom gol atmaktan bahsetmiyorum tabi ki.karşısında pique,,thiago silva gibi futbolcular olduğunda ronaldo'nun ne kadar etkisiz olduğuna bir çok büyük maçta şahit olduk.her 10 büyük maçın en az 5 inde ronaldo'nun etkisiz kaldığını görebilirsiniz.topu alır, çizgiye yaklaşır,çalım atmaya yeltenir ve topu kaptırır.

  serbest vuruş kullanma noktasında kıyas dahi yapmayacağım.futboldan azıcık anlayan insan iyi bir serbest vuruş golünü bilir.topu keserek,havada süzüle süzüle gitmesini sağlamak,o topun filelerle buluştuğu nokta... hiç mi ronaldinho,zidane,juninho izlemediniz arkadaş.bu futbolcularda ki klas ve tekniğin ronaldo'da esamesi bile okunamaz.ronaldo 2015 yılında ki istatistiklere göre 721 serbest vuruştan yalnız 45 tanesini gole çevirebilmiş.yüzdelik olarakta %6,24 e tekabül ediyor.hakan çalhanoğlu daha iyi istatistiklere sahip.yani ronaldo iyi serbest vuruş kullanmıyor.yada serbest vuruştan güzel goller atmıyor.yalnızca dikkatler fazla üzerinde olduğu için ne yapsa olay oluyor.

  -oo kanka dün ki maçı izledin mi ronaldo sırtıyla pas verdiiii.
  +ya oluuuum o neydi amqq böyle topçu olur mu amqqq adam tam makina amqqq.

  ha bu adam hiç mi bir şeyi doğru yapmıyor?tamamen şişirile şişirile mi buralara geldi? yiğidi öldür hakkını yemeyelim herifin şimdi.ronaldo belki de dünyanın en çalışkan saha dışı sorumluluğu en iyi taşıyan futbolcusu.antrenmanlarının devamlılığı olsun mental ve fiziksel güçlendirme sağlayacak çalışmalarda bulunması olsun gerçekten takdire şayan bir disiplinle bunları sağlıyor.bunun saha içine en iyi yansıması da kafa vuruşlarında gerçekleşiyor.ronaldo nun o kadar yukarıya zıplayabilmesinin en büyük sebebi bedeninin son derece sağlıklı ve kaslarının çok güçlü olması.bacak kasları adamı yukarıya diğer insanlardan çok daha fazla itebiliyor.diğer futbolculardan daha atletik olması da yıllardır azimle süren çalışmalarının en büyük meyvesi.

  velhasıl ronaldo endüstüriyel futbolun vitrininde duran mankendir.süslüdür,yakışıklıdır,kaslıdır.saç modasına dönem dönem yön verir.bu özellikler de 7 den 77 ye herkesin ilgisini çeker çünkü böyle olmak isterler.en futboldan uzağı bile ronaldo'nun karizmasından haberdardır ve yılda belki bir kaç maç izliyorsa o da ronaldo'nun yüzü suyu hürmetinedir. futbol yayıncı kuruluşları ve arkalarında ki milyarderler de bu sayede en ulaşılmayacak, futbolu asla pazarlayamayacak olduğu kısaca üzerinden para kazanılması en zor insana bile ulaşıp banka hesaplarında ki sıfır sayısını artırıyor.