şükela:  tümü | bugün
  • adamın sol ayağı baya eğik bir açıyla çimlere bastığı için o çimler de yatay bir hareketle topun altındaki çimleri hareket ettiriyor, o yüzden top bir cm kadar havalanıyor. başka bir numarası yok. ya da şu örneği verelim: bir su yastığının bir yerine elinizle bastırdığınızda orası içeri çökerken hemen yanı kabarır, olay bu. evet, arkadaşlarım bana einstein diyor.
  • "antrenmanlar çalışması", "çalışması" bunu defalarca duydum, sayısını unuttum kaç kere duyduğumun. antrenman tesislerine ilk gelmeler, en son çıkmalar, yaptığı her şeyi uzun uzun çalışmalar, sürekli bunu duyuyorum hakkında. bu yüzdendir 32 yaşında 22 yaşındakiyle aynısı performansı göstermesi, bu yüzdendir bütün maçlarda gol atması, takımının tartışmasız lideri olması, bu yüzdendir bütün rekorları alt üst etmesi. rekorlarının son örneği

adam fiili duanın yürüyen örneği resmen. söylenenler doğruysa, ki doğru görünüyor aldığı bütün paralar, bütün ödüller, siktiği bütün karılar helaldir, köpek gibi çalışıyor.

not: messi
  • sihir değil ama inanılmaz bir taktik. fevkaledenin fevkiinde zekice. bir messici olan beni bile şaşırtmıştır.
  • bilinçli yaptıysa eğer değişik bir şey denemesi takdire şayan olan vuruş. ama kaleci neredeyse kurtarıyordu penaltıyı. o da ayrı bir olay.
  • (bkz: kesin ip var amk)
    şaka bi yana sihirli falan değil sol ayağı ile çime daldığı için zıplıyor top.
  • bu tarz vuruşu zamanında david beckham kullanırdı. hatta falsolu serbest vuruşlarında da aynı tekniği kullanırdı. bu teknikle güzel penaltılar ve serbest vuruşlar çıkarabilirsiniz ama riski de büyük. ayağınız kaydı mı pert. hatta beckham'ın benzer şekilde penaltı kullanırken ayağı kayıp alpay'ın taşak oğlanı olmuşluğu vardır.
  • bugüne kadar böyle bir şeyin yapılabileceği aklıma bile gelmemişti.
  • anlayamadığım normal vuruşun suyu mu çıkmış , yan tarafına basmakla uğraşmak yerine direkt topa geçirse o topu kaleciyle beraber filenin içinden geçirmeye yetecek kas gücü var adamın , bu ne ya (cmylmz ın lafı)
    birinin trivelasından bıktı millet, icat çıkarma ronald