şükela:  tümü | bugün
 • grey's anatomy'de sandra oh tarafından canlandırılan karakterin adı. konuşmalarda en takılmaması gereken yerlere takılan, zeki, huysuz ve tatlı kadın. buyrun ne derece vahim bir hanım olduğunu bir örnekle belirtelim, sevelim, hastası olalım.

  --- spoiler ---
  preston burke: so, i have a question to ask. i checked the schedule and i noticed that both you and i are off tonight. i made reservations. i have a favorite restaurant.
  cristina yang: none of those were questions.
  --- spoiler ---
 • grey's anatomy'nin kanimca en basarili karakteri.
 • insanlarla temasta bulunmayı, dokunulmayı sevmeyen muhteşem karakter.
 • greys anatomy dizisindeki yahudi çinli intörn.
 • nefret ettigim dayanamadıgım karakter

  sandra oh cok guzel oynamaktadır rolunu,nasıl erol tas dayak yemistir turk halkından kotu adam karakteriyle
  aynen onun gibi ben de bu kadından nefret etmekteyım

  elimde degil
 • konuşsun diye bekliyorum hep. hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramadım.

  cristina: i need you to help me find the leg!...aren't boyfriends supposed to help in situations like this?
  preston: when we're on duty, i can't be your boyfriend.
  cristina: so, when we're on duty, i can have sex with someone else?
 • serbest çağrışımdan istifade (bkz: lana lang)
 • "i need a drink, or a man or a massage, or a drunken massage from a man"
 • televizyonların erkek dünyasına armağan ettiği barney stinson, christian troy gibi kahramanların kadınlar için zuhur etmiş olanıdır. onlar gibi skorer oyuncu değildir tabi ki, eşleşmenin kaynağı zahiri olmasıdır.
  diğer iki erkek karakter ne kadar gerçek dışı ve olmak istenilip olunamayansa cristina yang de bi o kadar ütopiktir.
  cristina başına ne gelirse gelsin kontrolünü kaybetmez. gerektiği kadar konuşur ama hep önemli şeyşer söyler. kimseye hak ettiğinden fazla değer vermez. bünyesinde ağır depremlere yol açacak insan ilişkilerine kapalıdır, az ama öz insana açar kendini. ama bi şekilde takdir görür ve sevilir. duygusal krizlere müsait olmadığından da işinin en iyisidir. aşık olur ama bu aşkın da onu alt üst etmesine izin vermez. cristina'nın niye aramadı acaba benim için ne düşünüyor, napmaya çalışıyor gibi dertleri yoktur. istedi mi gider alır, kafası karışıyosa gider sorar. triptir kapristir işi olmaz.
  evlenmek gibi hayalleri yoktur, ama sevgilisi onu bi şekilde ikna eder evliliğe sonra da nikahta terk eder "sen evlenmeyi hiç istemedin" diye.. cristina bunu da bi günde atlatır ve ertesi gün yine ameliyat kovalar.zaten kriz yönetimi karşısında on numaradır. yıkılmaz, sendelemez bile.. dramlar ona göre diildir.o yüzden arkadaşları robot derler. kadere de inanmaz, tanrıya da tabi ki astrolojiye de..başarıya inanır ve ona tapar.

  dedim ya zahiridir. gerçek hayattaki hiç bir kadına benzemediği gibi sinema ve tv dünyasından da kimseye benzemez belki çizgi roman karşılığı wonder woman olabilir zira lois lane, mary jane ya da diğer çizgi roman esas kadınları gibi kurtarılmayı beklemez, kendi kendini kurtarır canı isterse de etrafındakileri.
  zalim, bencil ve egoist gibi gözükse de esasında öle de diildir. her kadınının içten içe olmak isteyip de olamadığıdır, fazla iddialı bi genelleme olduysa, olmak istediğim ama olamadığım kadındır.