şükela:  tümü | bugün
 • klasik olmuş filmleri orjinal baskılarından (çoğu zaman temizleyerek, seslerini remaster ederek) dvd olarak çoğaltıp (eskiden laserdisc olarak da basıyolarmış) , satan şirketin ürün kataloğu. bu koleksiyonda bulunan filmler sinema sanatının kaymağını oluştururlar. http://www.criterionco.com/
 • koleksiyonunda muhtesem filmler bulunmakla beraber abuk subuk fiyatlara satarak ($35.99 civari) insani film almadan once iki uc kere dusunduren sirket
 • kalitenin yanında bu koleksiyona ait çalışmaların pahalı olmasının sebebi genelde yanında bir sürü ek materyal ile gelmeleridir.. örneğin se7en filminin kesilmiş sahnelerinin yanı sıra credit bölümünün ilk versiyonu bile se7en criterion collection laserdisc'ine eklenmiş ekstra materyal olarak...
 • burjuvazinin gizli çekiciliği filmi elimde olmasına rağmen, dvd baskısına iki tane luis bunuel belgeseli koyarak beni baştan çıkaran koleksiyon, sırrı burada herhalde. pek yakında david cronenberg'in videodrome'u için yaptıkları özel dvd ile de bomba gibi düşecekler. nadir de olsa gereksiz filmleri kataloglarına almakla birlikte, bence koleksiyonun en önemli çalışması, stan brakhage'in onlarca kısa çalışmasını biraraya getirdikleri by brakhage. dvd dünyasının inanılmaz ama gerçek ürünlerinden bir tanesidir.
 • burnout serisinin yapımcısı criterion'dan türlü seçmeler.
 • su siralar kendini box set cikartmaya adamis super film koleksiyonu. sanirim en son jean renoir'u cikardilar, eylulde de john cassavetes geliyor
 • fiyatları diğer dvd'lere göre biraz daha yüksek olsa da sadece koleksiyona dahil filmlerin kalitesi yüzünden bile hemen her çıkardıkları dvd'nin gözü kapalı alınabileceği şirket. özellikle piyasadan kaldırılacağı duyurulan dvd'lerinin mutlaka kısa zamanda temin edilmesi gerekir, aksi takdirde fahiş fiyatlarla karşı karşıya kalınabilir.
 • listesinde neden michael bay'in bulunduğuna bir türlü anlam verilemeyen sinemasever dostu koleksiyon.imalatçı her kimse gıyabında öpüyoruz.
 • baş döndürücü filmleri barındıran koleksiyon. klasik filmlere agirlik verseler de, klasikleşecekmiş gibi görünen taze filmleri ve vaktiyle bir şekilde kült olmus filmleri de listelerine aliyorlar. kapaklari çok özenli yapilmis, iyice çekiciler. fiyatlari neredeyse diger dvd'lerin iki kati. eski filmler için bunun sebebi çogunlukla, kare kare restore edilmiş olmalari. restorasyon gerektirmeyen filmler de yine nispeten pahali ama pek degerli ekleri için deger. tam anlamiyla arşivlikler- michael bay filmleri dışındakiler belki.

  filmler çikis numarasina göre numaralandirilip 'eksik sayilari tamamlama' aciliyetini hissettiriyor. su ana dek 280'den fazla film çikmis criterion collection'dan. hepsini biriktirmek isteyene önce akil fikir, sonra para, sonra kolaylik.
 • simdiye kadar yayinlanmis tum dvdlerini (out of print olanlar haric) bir arada 5250 dolarlik* bir set halinde satisa cikaran sirket. multimilyonerler buyursun:

  http://www.amazon.com/…05rm/qid/002-9753725-5414414