şükela:  tümü | bugün
31 entry daha
  • --- spoiler ---

zincirleme cinayet oykusunun islendigi black mirror bolumu.

yine bir çiple hafiza okuma senaryosu. bolum sonu herseyin faremsi yilan cocuk hamster’in hafizasindan cozulmesi tüy dikti. oysa çok iyi baslamisti.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

bir çeşit raskolnikov hikayesi.

--- spoiler ---

hikaye bir yana. kanunun "suçluyu tespit etmek amacı ile sadece sözkonusu olay için konuşmak zorundasın" maddesini hatırlatmak için sigortacı söze şöyle başlıyor;
    "..otoriter olmak istemem ama.. bla bla bla"

dünyanın otoriterlik dnalarına işlemiş bazı bölgeleri için bu şekilde söze başlamak, o şekil hayat biçimi ne kadar ütopik.
    sigortacı o ülkede değilde pakistan gibi bir ülkede yaşasaydı bu şekilde cümleye başlamazdı asla. bu da gerçek.

black mirror kutusunda yaşayanlar mı, otoriterlik/diktatörlük altında yaşayanlar mı daha berbat.
  • ilk dakikalarında bana biraz emrah serbes'i düşündüren black mirror bölümü.

--- spoiler ---

alkollüyken direksiyona geçip birinin ölümüne sebep olmanın ardından, hayatın geri kalanını küçük bir koğuşta geçirme korkusu insana neler yaptırır? kaçma, örtbas etme, delil karartma, manipüle etme... nereye kadar bunları yaptırır peki? nerede çatlar bu iş acaba? veya yakalanma korkusu olmadan çatlar mı?

kadının çıldırmalarının dozu ve hamster olayı fazla sürreal geldi bana ama. oralardan pek tat alamadım.

--- spoiler ---
  • izlanda'da gecen, bu nedenle guzel goruntuler iceren black mirror bolumu.
  • black mirror s04e03. direkt başlıyorum.

--- spoiler ---

bir adet gerizekalı kadının seneler önce bir suça yardım etmesinin yüzünden hayatı alt üst olmasın diye üst üste seri cinayet işlemesini görüyoruz. bu kadar cinayet işleyecek ne vardı? ilk suçla kalsaydı sadece cinayet delilini ortadan kaldırmakla suçlanacaktı. kim bilir guinea pig neler ötmüştür arkasından. otur sıfır. senin minik bacaklarını yirim o nasıl tatlı şeydi öyle.
    --- spoiler ---
  • beğenmediğim 4. sezon black mirror bölümü. bir diğeri arkangel.
28 entry daha