şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • dünyanın en çirkin ayakkabıları olmaya aday şeylerin markası.
 • bir gün bir eve konuk olduğumda;
  bir anda ayağımda bulduğum;
  gece karanlık olduğu için ne olduğunu anlamayıp
  - dur belki de anlamama nedenim karanlık değildi neyse -
  sonra
  ayaklarımın unutmayıp
  geçen gün eczane vitrininde görünce
  alllllllllllllllll diye bağırdığı şey -

  şey evet;
  öyle bir şey ki
  bana bir şey oldu
  aldım,
  sokakta giydim
  evde giydim
  kanapeye uzandım hala ayağımda
  bak şimdi de entiri yazdırıyor..
  yok bu ayak kabı filan değil...
  bir şey...evet şey...

  bunun üstündeki deliklere garip garip bir şeyler de konabiliyor...
  şöyle bir kalp ya da kurbağa gibi... jibbitz işte...
  şimdi
  ben neden bu şeye bu kadar bağlandım onu anlamadım;
  neyse, bu da böyle...
 • cogu zaman pazar yerinde satilan, siyah renkli ve uzeri bagcik desenli lastik ayakkabilarin sosyetik versiyonu(kuzey ege yoresinde "gara lastik" olarak bilinir). giymedim bilmiyorum ama ayaklari ceset gibi kokutabilir dusuncesi yaratti bende. bisikletle ilgili bir dergide hakkinda "bisiklet surmek icin kullanissiz ancak tamirhanede giyerken iyi, 13-15 anahtarini basparmaginiza dusurme ihtimalini yokediyor" diye yorum yapilmisti. renkleri ben burdayim diye bagiran tonlarda. kisacasi moda.
 • bu kadar insan giydiğine göre kesin çok faydalı ve rahattır diye düşünemeyecek kadar gerçekçi olduğum için bizzat denediğim. ayaklarımı karpuz kabuklarına sokmuş gibi görünsem de rahat ettiğim, yine de pazarda 1 ytl den satışa sunulmuş olsaydı giyilme oranının şimdikinin yüzde biri bile olmayacağına emin olduğum yuvarlak ayak kaplama objesi.
 • tüketiciyi yeni bir bağımlılığa sürükleyecek gibi görünen marka. tamamı italyan tasarımı olan terlikler kanadalı bir şirkete ait, çin'de üretiliyor. plastik görünümlü (plastik değil), ayağa masaj yapan, spor ayakkabı rahatlığında olan bu terliklerin bir çifti 150 gr.dan hafifmiş.

  http://www.comfortableshoes.com/…fm?manufacturer=80
 • 1 çift alıncaya kadar bok atılan, aldıktan sonra ise yere-göğe koyulamayan ayakkabılar.
 • israil 'de, yeni yürümeye başlayan çocuktan, walker desteği ile yürüyen 90 yaşındaki teyzeye kadar, hemen herkesin ayağında olan plastik ayakkabı. o kadar yaygın ki, ayağında crocs olmayan birini görünce, parmakla işaret edip gösteriyorsunuz.

  http://www.crocs.com/
 • heryeri sarmasına anlam veremediğim kanımca ananemin alaturka tuvaletinde bulunan terliklere benzeyen terlikler üreten marka
 • ilk olarak geçen sene turist olarak gittiğim bir şehirde dolanan japon kafilesinde gördüğüm, "aman tanrım bu nasıl bir şey" cümlesiyle bu çirkinliğe anlam veremediğim; daha sonra güzide ülkemize de gelen, çok rahat olduğu söylenen ama bu berbat ayakkabı bozmalarını ayağımda görmeye tahammül edemeyeceğimden hiç denemediğim; bir insanın ayağına giyebileceği en çirkin şey. yerse gidin ceyo sabolarıyla gezin kardeşim, onlar da rahattı, onlar da ortopedikti. moda dediğin insanı gerektiğinde nasıl rezil edebilir onun da kanıtıdır bu terlikimsiler.